Skocz do zawartości

[pedały]platforma i zatrzask w jednym-shimano PD-M324


El Scorcho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę wreszcie zakupić sobie na wiosnę buty+pedały SPD. Co do butów jestem praktycznie w 100% zdcydowany na SIDI Blaze...ale nie o tym ten temat...

 

Kupując SPD nie chciałbym rezygnować z jazdy w normalnych butach. Rower czasem służy mi też do przemieszczania się po mieście, więc nie mogę wtedy używać SPD.

 

Czy pedały, które podaję w linku są dobre? Czy ktoś posiada coś podobnego?

http://www.cyklotur.com/go/_info/?id=3872&...7e335d3b27caf1f

 

Martwi mnie trochę waga...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem je czemu nie mógłbyś jeździć w SPD po mieście?ALe jak już coś to brałbym coś z s zatrzaskami po 2 stronach np.PD-M424 które ja posiadam na Allegro masz za 100 zł.BArdziej się opłaca.

 

TU masz link http://www.allegro.pl/item91357488_pedaly_..._wyprzedaz.html

 

Pozdrawiam i poleceam moje pedałki po mimo dosyć dużej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w zyciu nie kupiłbym pedalców jednostronnych to jest cholernie ni eporęczne a wiem cos o tym bo mając wellgo 823 urwałem jeden zatrzask i zrobily mi sie pedalce jednnostronne :/ chcesz się szybko wpiąc w pedalec a tu bahhhhhhh szukasz po której stronie jest zatrzask to bezsens wiec nie pakujcie się w to :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem je czemu nie mógłbyś jeździć w SPD po mieście?ALe jak już coś to brałbym coś z s zatrzaskami po 2 stronach np.PD-M424 które ja posiadam na Allegro masz za 100 zł.BArdziej się opłaca.

 

TU masz link http://www.allegro.pl/item91357488_pedaly_..._wyprzedaz.html

 

Pozdrawiam i poleceam moje pedałki po mimo dosyć dużej wagi.

 

WIlku te pedałka sa swietne . Mam podobne (m434) , wygladaja tak samo wiecc niemam pojecia czym sie mogą roznic :) Moze inny model blokow . JAk dla mnie idealne :)

 

Co do jednostronnych to popieram Alvarena . W tym sie nie da jezdzic , juz wolalym miec chyba zwyczajne metalowe pedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

a moze tak zwykle pedaly spd + dodatkowo platforma ktora mozna tak samo zatrzasnac jak but. ja mam cos takiego, i jak np musze jechac po przyslowiowe "bulki do sklepu" to wpinam platforme. nie wiem czy rozumiesz o co chodzi, jak nie to jutro zrobie fotke i wkleje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie warto pchać się w spd'y z platformą kup Shimano 520-stki. Jazda w butach SPD nie jest uciążliwa ,wystarczy zę wyregulujesz dobrze siłę wypięcia. Sam jeżdże w spdach po mieście i nie nastręcza to problemów. Jeśli koniecznie chcesz jeździć w normalnych butach po mieści kup na allegro takie nakładki ,jak radzili poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że Spider śmigałeś w platformach z spd .......... ja miałem ostatnio taki zaszczyt to były cranki mallet C przejechałem się pare metrów i w butkach od jednego goscia 2 nr-y wieksze :( chodzi o bloki i powiem czadowa sprawa chesz smigac w spd to masz spd chcesz same platfomy masz platformy. Wypadnie ci bucior z spd to trzyma ci platforma. Gostek mówi jesli enduro to spd + platforma....... aaa oczywiście buty nie moga być typowo do xc tylko w stylu np. NS Epic.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam takie rozwiazanie, mam takie dodatkowe platformy i to sie czasem sprawdza, sa sytuacje kiedy nie chce mi sie wkladac butow spd wiec wpinam platforme i smigam w zwyklych (szczegolnie latem kiedy w upaly nad jeziorko wole jechac w sandalkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem jak założysz platforme to ona nie jest na jedna stronę?? wtedy bedzie też kijowo bo bedziesz cenował w platfome "z której strony ona jest"

........

 

poza tym sendałki to sandałki ale jak to sie sprawdza w czasie normalnej jazdy.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwenie ze platformy sa tylko z jednejstrony ale da sie to przezyc, tymbardziej ze naogol uzywam normalnie zatrzaskow, a jak raz na ruski rok wpinam platformy to nie jest wielki problem.

Mialem je juz w komplecie z pedalkami, ale jak juz ktos pisal sa do dostania na allegro, podejrzewam ze jakbys dobrze popytal w sklepach rowerowych to tez bys dostal

 

platformy dobrze sie trzymaja, czasem nawet az za dobrze, bo trzeba troche sily uzyc zeby je wypiac, bucik przy takich ustawieniach latwo sie wypina a ta platforma troche sie stawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...