Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

 

No tak tobo, bo w Toruniu i okolicach góry prawie takie, jak norweskie fjordy. :D Tak samo w Borach Tucholskich - potrzeba pierdyliard biegów i przynajmniej 140mm skoku.

 

Dajta spokój Panowie...

Wiesz, może kolega ma pierwszą myśl związaną z pojęciem "w terenie" taką jak ja - bo ja myśląc teren myślę o górach... :)

Przeginasz, nie każdemu musi odpowiadać jazda ze sztywnym widłem, a w Borach Tucholskich można sobie nadwyrężyć nadgarstki.

 

...dlatego kolega Pulse tak czy inaczej używa roweru z amortyzatorem, co nie zmienia faktu że pyta o użyteczność takiego projektu. 

Mnie się kiedyś wydawało że nie da się jeździć na czymś tak pokracznym jak szosa :) Ale jeżdżę mimo tego uważając że to namiastka roweru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja na to to samo co już napisałem :)

 

 


A tak po prawdzie powtarzam już nie po raz pierwszy. Singiel, szczególnie pełno sztywny to sprzęt nie dla każdego i nie na każde warunki. Przyjmuje się go ze wszelkimi pożytkami i problemami jakie ze sobą niesie.

 

Były już tutaj kozaczne wrzuty zawodnika z Italii lub Germanii który robił na sztywnym jednobiegowcu traski na którym wymiekaja grupy wertykalne.

 

Można? Pewnie że można... Czy trzeba? Nie... Wolny wybór dla każdego :)

 

Szacunek...

I.

 

 

Wolny wybór dla każdego.

 

Nie staram sie wsadzić każdego na sztywnego singla bo zdaję sobie sprawę, w odróżnieniu do coponiektórych, jak taki sprzęt jeździ i jak się na nim trzeba zachowywać.

 

Jednakowoż nie widzę sensu w sprowadzaniu sztywnych singli do rowerów dobrych tylko na płaskie i równe jak stół zakątki Świata, jakoże ludzie jeżdżą na takowych wszędzie i rozmaicie.

 

I takich faktów sugeruję sie trzymać, a nie "sięwydawać", "domniemywać" i "jamiećopiniować" :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

nie każdemu musi odpowiadać jazda ze sztywnym widłem, a w Borach Tucholskich można sobie nadwyrężyć nadgarstki.


A gdzie ja napisałem, że ktoś coś musi? Napisałem "spróbuj", a to jest zasadnicza różnica. A nóż-widelec się koledze spodoba.

 

da się jeździć w terenie, ale nie każdemu to odpowiada .


Jeszcze raz, gdyby kolega Pulse wiedział, to by pewnie o to nie pytał...To skąd ma wiedzieć czy mu odpowiada czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Singiel, szczególnie pełno sztywny to sprzęt nie dla każdego i nie na każde warunki. Przyjmuje się go ze wszelkimi pożytkami i problemami jakie ze sobą niesie.

 

 

 

Szacunek...

I.

Ciężko się nie zgodzić

Po kilkunastu latach na biegach testuje ss 29, ( jakieś 1300 km zrobiłem) z jednej strony głowa wolna od paranoi o urwanie, zabłocenie czegośtam  z drugiej (mieszkam na mazowszu i pod górę mam tylko do fabryki) nogi pokazują że są mięśnie o których nie wiedziałem.

 

 

 

ale czy ten sprzet w takiej konfiguracji w ogole nadaje sie do sensownej jazdy w terenie?

 W góry pewnie bym sie nie wybrał, ale lasoparki w okolicach Wawy oram z niesamowita radością, jest inaczej, czasem trzeba podejśc,  na dojazdach mijaja mnie bez problemu niemniej tam gdzie wcześniej jechałem zmieniając biegi i bujając się na 100 mm docieram i teraz  

Maratonu na tym nie zrobisz, to wg mnie rower do z jednej strony zabawy z drugiej solidnego sprawdzenia swoich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Konie jest stokowy P2 (niedługo prawdopodobnie będzie widelec Salsy - CroMoto), a rowery na szerokich gumach można oglądać tutaj.

 

Cały wątek przeczytałem. Właściwie to dziękuję Tobie i kolegom, bo to kawał dobrej roboty.

O mały włos nie stałbym się właścicielem stalowej Kony, a nabyłem od forumowego kolegi tytan i stąd pytanie o wiedelec.

Edytowane przez realkrzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lorda K

 

Nie da się ukryć, iż uległem pokusie i czarowi. Czarowi, bo może to nie stal, nie jakiś tłuścioch, albo bajeczny singiel, ale jak dotykałem tytanowych przedmiotów to uczucie sprężystości i lekkości tego materiału zawsze mną poruszało. 

 

 

Ps. Małą nieścisłość w poprzednim poście proszę potraktować jak literówkę, z resztą poprawione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja z mojej strony.

 

Aktualizacja nazywa się 2x10 i polega na prześjściu na ową magiczną kombinację.  Przejście zapewniają przerzucajka Type2, korba RF Turbine, tudzież stosowne Gripshifty.  Wszystko bangla z magiczną prędkością, plotki o wpływie Type2 na zawiechę wyglądają na plotki, łańcuch nie trzepie, słowem wszystko gra, tańczy i śpiewa.

 

Tylko ból w piersiach i tony wycharkanej flegmy dowodzą, że cza przerwać rozważania w stylu "być czy nie być" i wziąć się za dupę. Howgh.

 

nj205_DSC01817.JPG

 

ah964_DSC01819.JPG

 

gk800_DSC01821.JPG

 

mb775_DSC01823.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh
będe w tym sezonie borykał sie z problemem triggery czy gripshifty, zdecydowany byłem już na triggery X-9 a obecnie jeżdzę na gripshift'ach X-7. Chyba trzeba będzie dołożyc do gripshiftów X-0, tylko martwi mnie zużywalność "gumy na manetkach"  - w moich X-7 po 9k km pasuje myśleć o alternatywie, ciekawe jak będzie u Ciebie.

@Sol - co to za kółeczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zużywalności gripów dziesiątkowych nic na razie nie powiem, bo dopiero co je założyłem.  Ale miałem wcześniej X.0 3x9 i wytrzymywały półtora sezonu.

 

Do dziewiątkowych można też było kupić same gumy, nie wiem jak jest teraz. Zważywszy na cenę całości, lepiej żeby można było ;)

 

Kółka to Industry9 Torch wersja 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...