Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

tobo,

co do siodełka, to wiem to wszystko i z opisów i z doświaczenia. Zawsze lekko pochylam w dół, ale na tyle, żeby zalety przeważyły nad wadami. Na załączonym zdjęciu trochę przegiąłem, bo wycieczkę rozpocząłem od podjazdu, na którym wad tego ustawienie nie odczułem. Potem pogoda się skaszaniła i już nie myslałem o ustawieniach, tylko byle do samochodu. Rower jest prawie nowy (patrz niżej) i chociaż wiem, jak mi jest wygodnie, to ten jest około 30mm dłuzszy, niż poprzedni i szczegóły ustawień wyjdą podczas dłuższych wycieczek.

 

Kupiłem EX 6 i podczas pierwszej wycieczki zauważyłem, że lekko skręcam kierownicę, pomimo tego, że starannie ją ustawiłem. Kontrola jakości Treka miała wolne w dniu składania mojego roweru i rama była po prostu krzywa. Tylne koło nie leżało równolegle do osi roweru. Trek dał ciała, ale sklep i dystrybutor zwarli szeregi i z braku dostępnej ramy EX 6 w rozmiarze 23" wstawili mi ramę EX 7, oczywiście po uzgodnieniu tego ze mną. Trwało to 3 tygodnie. W sumie straciłem ze 2, 3 weekendy  z fajną pogodą, ale EX 7 ma lepszej jakości malowanie i chyba trochę lepszą jakość generalnie. Summa summarum jestem zadowolny, chociaż fakt, że krzywa rama trafiła do sprzedaży jest zastanawiący. Nie będę dochodził dlaczego. Ot, takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie fotki przed zimowaniem

Dziś się udało wyrwać na parę godzin i poszaleć w terenie

Co d poprzedniej wersji

- zmieniły się koła - dt u cresty - zostały zamienione na cobalty 3

- zmiana siodelka slr xc gel flow - na slr xc flow

- sztyca z alu wcs na ec90

 

Napisze jakąś recenzje a na razie na szybko

Koła - tylna piasta i zapadki robią swoje - pozostawiam jeszcze cresty w obwodzie

Patyka na razie nie złapałem,

Siodełko stare wysłużone ma 5 lat, ale 20g żelu robiło swoje. Tu ciut twardziej

Sztyca - dla tych co wierzą w carbon - cudów nie ma po zmianie z alu

 

No i fotki

Jak widać rama mimo że carbon się trzyma

 

bfb9e77751af16e2.jpg

 

 

e777dafa88898bea.jpg

 

 

b64fc5c652354a5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tzn. że się nie uginała? Pytam, bo już dawno zapomniałem jak to jest być 17letnim Bambó,

no i żadna uczycielka się tak nie zaprezentowała.

 

Co do karbonowych elementów typu sztyca, mostek i kierownica, to z opinii praktyków

wynoszę, że poprawiają one komfort jazdy nieznacznie lub wcale.

Jako że ludzkie plemię za wszelką cenę chce lepiej i wygodniej, choćby o 1g czy 1 mm,

ekspansja karbonu trwa. Wiadomo, dlaczego karbonizują się zawodnicy,

ale śmiem twierdzić, że w przypadku całej reszty parametry użytkowania są drugorzędne.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...jako użyszkodnik i miłośnik rowerów w pełni sztywnych ale komfortowych (są tacy co zwą to"inteligentną amortyzacja hehe) zgadzam się praktykami, ale nie do końca :D
Ale co by nie rozwijać myśli i dostać po łbie od Nabiała  za offtopy powiem - są wyjątki i to spore. Bywają bardzo elastyczne alu, superkomfortowe tytany i pierońsko sztywne carbony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin Edge 500

Teraz wyszedł 510 ale jak na mój gust nie warto dopłacać, chyba że chce się aby ktoś cię śledził :-) (żona, dziewczyna, trener, znajomi na facebooku, czy ktoś inny - 510 umożliwia przesyłanie danych przez telefon gdzie jesteś, jaką masz kadencje jaki puls i jeszcze pewnie parę innych rzeczy)

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...