Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

@tor23
 

Skąd tak duże zmiany?

Rozumiem, że napęd preferujesz oparty na Shimano, ale amortyzator?

 

 

Czyli mój Mondraker nie jest jedynakiem;) Tyle, że u mnie zmiany kosmetyczne i zgadzam się, że w takim rowerze obręcze o szerokości 17mm to nie porozumienie;) Ale u mnie zmiana kół dopiero pewnie w przyszłym roku:)

Edytowane przez adrianello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę czas zacząć.

Rama w końcu jest, wązy w rozmiarze XL leciutkie 3600g :D . Wygląda mega solidnie.

 

Do tego dojdzie:

Amortyzator Manitou Tower Pro 120.

Koła DT Swiss 340 QR10 (z przodu 370 QR15)+ZTR Flow+Sapim Strong

Napęd SRAMANO ;) 2x9:

Korba XT M770 180mm 36/32+jakiś rockring.

Manetki SRAM x7 9rz

Przerzutka przód X7

Przerzutka tył jeszcze nie kupiony jakieś Shimano ze sprzęgłem SLX lub XT

Kaseta M770 11-34.

Łańcuch Campa C9

Hamulce na razie stare Juicy 5. Docelowo Xt lub SLX.

Sztyca Thomson Elite

Mostek Truvativ AKA 70mm (biały)

Kierownica Answer Pro Taper 780 (czerwona do przycięcia na jakieś normalne 680-700mm)

Całość w kosztach powinna wyjść w okolicach ceny katalogowej ramy.

 

Może jakieś sugestie techniczne lub estetyczne, zastanawiam sie m.in na kolorem pancerzy oraz chwytami, dotychczas jeździłem z rogami a były bardzo przydatne, nie wiem czy jakieś ze zinegroanym małymi bocznymi wypustkami będa ok.

 

 

 

 

 

post-148189-0-94973000-1382356621_thumb.jpg

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa mam prawie identycznego tylko starszego :thumbsup: Ale widzę, że w ramie nie tylko malowanie się zmieniło.

Nadal obręcze mają 17 mm szerokości wewnętrznej? Chyba jedna z pierwszych rzeczy do wymiany w tym rowerze, a potem amortyzator (chociaż puki co nie narzekam) i planuję korbę na 2-rzędową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach maratony głównie w mazowieckim więc będzie płasko. Skoro na crossie kilka startów ukończyłem to myślę, że ten scale sprawi mi odrobinę radości bo o to tu głownie chodzi :-)

Apropo obręczy. Wnioskuję, że warto zakręcić się za szerszą obręczą? Jaka korzyść z tego płynie? Można wrzucić szerszy kapeć? Ten ma 2.1 wiec chyba tragedii nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama wcale mała nie jest, bo 19" to ma jak nic, czyli spokojnie można mieć i 185 cm wzrostu.

 

A co do obręczy to kapeć na szerszej lepiej leży, nie przypomina w profilu "żarówki" i grzbiet opony jest bardziej płaski co pozytywnie wpływa na właściwości jezdne. 2,1" to sporo jak na 17 mm obręczy, więc opona już przypomina balon. Ale to nie temat na takie dywagacje, polecam się wczytać głębiej w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek jest ok,na mazovie w kozienicach starczy,o ile bedzie za rok(na 100% wpadne z drużyną)

 

A co do roweru duze kola,za mala rama.Ile masz wzrostu ?

Mam nadzieje, że się zobaczymy na szlaku :-)

Wzrost 198 cm, noga 96 cm, rama 21. Wiem, że mogłaby być wieksza, ale na przecenach jest niekiedy tak, że trzeba brać co jest. Niestety nie mieli w ofercie żaddnej większej ramy do przymiarki.Do Rockhoopera się przymierzałem ale też 21 cali. Biednie wypadał jeśli chodzi o osprzęt. 

 

seraph - dzieki za info, może w przyszłości pokuszę się o wymianę. na razie ciesze się tym co jest, bo w terenie w porównaniu do crossa idzie jak trzeba :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...