Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] SCOTT Nitrous 30 + XTR itp.


Kimer

Pytanie

Witam Serdecznie. Ostatnio zakupilem rower, ktory zawsze chcialem miec :) ze wzgledu na rame.

 

Wiem, sa 100 razy lepsze ramy ale taka wlasnie mnie odpowiada i jest w SUPER stanie i XL !!!

 

 

 

Poniewaz rower ma juz troche latek, postanowilem wymienic graty.

 

na dobry poczatek :D

 

- uchwyty Scott blue

- pedy DMR V8 blue

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.40

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.25 EVO czarno-biale

 

i aby go troche podsmarowac zakupilem dwa Pedro'sy na sucho i mokro

 

 

310320125207.jpg

 

Tu jest wiecej fotek - ImageShack Album - 11 images

 

 

I teraz inne graty, ktore zakupilem w tym tygodniu...wiem, ze troche przesadzilem jak na swierzaka ale mialem OKAZJE a nie o wage tu chodzilo :)

 

- korba Shimano XTR FC-M970 175mm

- shiftery Shimano XTR M970 Rapid 9 + przewody XTR

- tylna przerzutka Shimano XTR M972 Shadow SC

- hamy Avid Elixir 5 2012 + tarcze Avid HS1 przednia 200mm i na tyl 180mm

 

Jezeli chodzi o stan wszystkich gratow pod upgrade to oprocz korby wszystko NEW.

 

Teraz chcialem zakupic kasete i lancuch i wlasnie mam pytanie do WAS jaka kupic ???

 

czy XT 770 11 34 ? a moze deore wystarczy HG61 11 34 ?

 

a moze cos innego dopiero zaczynam przygode rowerowa wiec bardzo prosze o porade :thanks:

 

Pozdrawiam

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Przed kolejna wycieczka :w00t: postanowilem wszystko jeszcze sprawdzic...

 

250720128054.jpg

 

 

przy okazji przy sciaganiu / zakladaniu kasety pomogla opona :laugh:

 

250720128057.jpg

 

250720128065.jpg

 

250720128070.jpg250720128071.jpg

 

250720128073.jpg

 

 

tandetne mocowanie na kierownice do gier przydalo sie do regulacji przelozen :laugh:

 

270720128084.jpg270720128106.jpg

 

 

Wieczorem jeszcze szybkie testy :thumbsup:

 

giulokhl.jpg

 

270720128144.jpg

 

270720128145.jpg

 

 

a z samego rana :w00t: :w00t: :w00t:

 

...teren zamkniety :icon_question::laugh:

 

280720128389.jpg

 

280720128387.jpg

 

280720128386.jpg

 

280720128375.jpg

 

280720128337.jpg

 

280720128329.jpg

 

280720128304.jpg

 

280720128312.jpg

 

280720128367.jpg

 

280720128357.jpg

 

280720128323.jpg280720128179.jpg

 

280720128184.jpg

 

 

:woot: :woot: :woot:

 

280720128373.jpg

 

280720128546.jpg

 

280720128511.jpg

 

zakaska :laugh:

 

280720128493.jpg

 

hgfchg.jpg

 

280720128430.jpg

 

280720128266.jpg

 

280720128459.jpg

 

ach tyle frajdy co daje natura i rower :woot: :woot: :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ten watek jest fajnie jak to ujeles " zasmiecony " Moj watek wiec tak zostanie ale dzieki za rade...

 

...przynajmniej widac wszystko :whistling: a nie tylko tresc.

 

Co tyczy sie otwierania strony jak pisales " pol dnia " to twoje lacze lub komp i tyle.

 

Lacza sa juz bardzo szybkie, mnie wchodzi ta strona w 2sek. przy marnych 8mb/s a na rynku jest dostepne 100mb/s :whistling:

Jak sie domyslasz bedzie jeszcze szybciej... to nie temat na to.

 

heh znowu cos nie tak :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nieszczęście przejrzeć ten temat od początku.....i dla mnie to jest jakaś próba lansu człowieka który to pisze.Fajnie jest w uk,super że tam mieszkasz i zarabiasz kasę,że cię stać na taki rower i w ogóle...na wszystkich zdjęciach z lasu,górek i innych terenów twój rower jest czysty jakby wcale tam nie był,donosiłeś go w te miejsca i robiłeś fotki?postaw go na wystawce a wszyscy będą go obserwować i oddawać pokłony,marne polaczki co zostały w kraju i ich nie stać,lanser do kwadratu to dobre stwierdzenie, to chyba nie forum dla ciebie, :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marco68

 

No tak chyba zal sciska... i masz racje kupilem / zlozylem sprzet kask i inne ######y a teraz chodze z nim po gorach i lasach :laugh:

Co do tej kasy to nie tylko w UK sie zarabia i na tym forum sa o wiele lepsze zabawki :thanks:

 

na wszystkich zdjęciach z lasu,górek i innych terenów twój rower jest czysty jakby wcale tam nie był,donosiłeś go w te miejsca i robiłeś fotki?postaw go na wystawce a wszyscy będą go obserwować i oddawać pokłony,marne polaczki co zostały w kraju i ich nie stać,lanser do kwadratu to dobre stwierdzenie, to chyba nie forum dla ciebie, :thanks:

 

nooo stary masz kompleksy... jak tak uwazasz

a jakie to juz nie moja sprawa...

 

jeszcze raz pisze, ze nie lubie jazdy w mokrym terenie tj. blocie itp.dlatego rower nie jest jak po " poligonie " i nie mam zamiaru tego zwyczaju zmieniac tylko dlatego, ze ktos uwaza inaczej.

 

heh rady gdzie i w jakich warunkach powinienem jezdzic - dzieki :thumbsup:

 

Co sie tyczy " lansu " to normalne, ze ludzie wklejaja fotki / video w swoim watku przynajmniej robia tak w UK, DE, NL itd.

 

i nie tyczy sie to tylko roweru...

 

ten watek i tak jest ogolnodostepny... forum nie ma zabez. i kazdy na NECIE moze tu wejsc.

 

wystarczy wpisac scott xtr w google i wybrac pierwszy wpis :whistling: to mowi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę, często korzystam z internetu w telefonie, a wtedy jednak takie przewijanie jest dosyć irytujące. Mniejsza. Chciałem zapytać, co możesz napisać o oponach? Najlepiej w odniesieniu do jakichś innych modeli, albo, jeśli nie jesteś w stanie, po prostu - trzymanie, opory, jak NN sobie radzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tel. nie pomyslalem :P

 

z NN jestem BARDZO zadowolony !!! choc na asfaltowych chodnikach,dojazdach itp. daja opory heh ale to zrozumiale biorac pod uwage bieznik i roz.

w terenie sprawuja sie zdecydowanie lepiej bo takie tez maja przeznaczenie.

 

Smigalem po wszystkim co raczej suche :laugh: kamienie, drzewa, liscie, las iglasty i jestem bardzo zadowolony :woot: :woot: :woot:

Podczas zjazdow po kamieniach itp. szerokosc bieznika istotnie wplywa na stabilizacje jazdy

Opony trzymaja, kleja sie switnie na podjazdach rowniez. ale nie mam odniesienia do innych modeli lub firm bo jeszcze innych nie zakladalem w teren.

 

kupilem jeszcze przednia czarna obrecz HALO Freedoom na niebieskiej piascie HOPE EVO 2

 

tyl w nastep. tyg. ale nie bede sie juz " lansowac "...

 

WSZYSTKIE FOTY USUNIETE ...

 

DZIEKI ZA ISTOTNA POMOC i INFO ODNOSNIE CZESCI itp.

 

SZKODA ZE NA FORUM SA PASJONACI, KTORYM PRZESZKADZA BRAK DOSWIADCZENIA, DOBRY SPRZET i PELNE ZADOWOLENIE UZYTKOWNIKA,

 

ktory chcial je obrazowo przedstawic...

 

Przy tym uznanie i podziekowania dla uzytkownikow i stalych " wyjadaczy " ktorzy podali cenne informacje w temacie. :thanks:

 

TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie nie przeszkadzał mi nadmiar kasy, brak doświadczenia, bo do wielu osób z forum mi daleko, jak w jeździe, tak i wiedzy, ale bolało mnie to, że poskładałeś taki sprzęt, a wszystkie fotki jakie zamieściłeś, gdy już był gotowy do jazdy to ... rower czysty, nie widzący terenu, bo takie leśne ścieżki to raczej nie jego przeznaczenie.

 

Nie odbieraj tego do końca osobiście, ponieważ dużo jest takich osób, które składają sprzęt z przeznaczeniem takim, a nie innym, a później wygląda on jakby codziennie rano był czyszczony z kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wszystko jedno czy rower czysty jest na zdjęciach czy nie. To jest trochę tak jak widzę w Łodzi masę off roadowych samochodów - jakieś jeepy z gigantycznym zawieszeniem itd. Potem właściciele kupują na allegro sztuczny kurz albo sztuczne błoto w sprayu i pryskają takim syfem żeby "wyglądać". Nie widziałem Twojego roweru, ani po przejrzeniu ostatnich 3 stron tego tematu nie widzę żadnej rozpiski części, a chciałbym poznać co to za maszyna wzbudziła tyle emocji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czesci to jest opis kilka stron wczesniej...

 

 

okej a teraz pójdź na forum o fotografii kup sprzęt za 30.000zł i pstrykaj nim zdjęcia kwiatków w ogrodzie, zobaczymy jaka opinia Cię tam spotka, pozdrower!

 

 

Tak zrobie dzieki za konkterne info.

 

Kwiatki ......... !!! ja jestem poczatkujacym uzytkownikiem !

 

a foty przedstawialy idealny FR i " delikatnie " DH ( jak chcesz to jeszcze wkleje dla tych ktorzy nie widzieli ) ......

 

 

280720128367.jpg

 

280720128373.jpg

 

280720128304.jpg

 

280720128329.jpg

 

280720128179.jpg

 

[url=

 

hgfchg.jpg

 

nie ma sensu wklejac reszty...

 

a to ze nie lubie mokrego podloza nie zanaczy, ze ma byc jak wczesniej pisalem po " poliigonie " bloto na ramie itp. nie kreci mnie WCALE !

 

heh rower wyglada jak nowy tym razem to jest problem... szkoda ale zrozumialem aluzje....

 

co do czesci to jest opis kilka stron wczesniej...

 

 

280720128367.jpg

 

280720128373.jpg

 

280720128304.jpg

 

280720128329.jpg

 

280720128179.jpg

 

 

 

hgfchg.jpg

 

 

280720128337.jpg

 

280720128312.jpg

 

nie ma sensu wklejac reszty... osoby ktore widzialy wieddza co wklejalem...

 

a to ze nie lubie mokrego podloza nie zanaczy, ze ma byc jak wczesniej pisalem po " poliigonie " bloto na ramie itp. nie kreci mnie WCALE !

 

heh rower wyglada jak nowy tym razem to jest problem... szkoda ale zrozumialem aluzje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, rama mi przypomina leciutko krossa sfx, a to coś pod ramą to to jakiś sygnowany mini błotnik ?

W sumie tak patrząc to wydaje mi się że pułap sprzętowy trochę nie potrzebnie wysoko, ale co ja mogę wiedzieć. Mi jako użytkownikowi maxymalnie przerzutki tylnej deore to byłoby głupio chyba mieć taki sprzęt no ale nie jestem kasiasty to ciężko mi się wypowiedzieć. Jakby mnie było stać to czemu nie ... Sam zmieniając teraz widelec z XCM chwytam się coraz wyżej i na razie jestem na epiconie, a myślę, że to spora skocznia, bo mógłbym ekonomicznie kupić XCR, no ale cykloza każe mi brać jak najwyżej mogę :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że w moim temacie nikt jeszcze nie użył słowa "lans". Przecież tego co ja wyprawiam nie da się inaczej określić. :) Przepuściłem kilkanaście tysięcy na graty, które nie są używane ani zgodnie z przeznaczeniem nawet w ćwierci, wymieniam je zanim osiądzie na nich kurz. Rower notorycznie wypucowany, choćby dlatego, by było widać czerwone wstawki na łańcuchu :) Korbę dałem możliwie pikną, za ciężką kasę - bo była urodziwa i ostatecznie popsiuła kierunek budowy roweru - dociążyła go :) Widelec do najnera w ramie pod koła 26 cali i z kołami 26 cali. :) To, co się da, możliwie jak się da po linii "bling, bling :)

Mam kompletnie zryty beret, ale chyba jeszcze do tej pory nikt mnie za bardzo "nie pojechał" :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz szczescie i tego sie 3MAJ :D swoja droga DZIEKI ZA CENNE RADY I " dyplomatyczne " pouczenia :laugh:

 

NIE ZALEZY MNIE NA LANSIE dlatego zakonczylem temat wazne, ze jestem ZADOWOLONY mi. dzieki WAM i bede korzystal z tej " uciechy " jak tylko pogoda dopisze...

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH DOSLOWNIE :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nieszczęście przejrzeć ten temat od początku.....i dla mnie to jest jakaś próba lansu człowieka który to pisze.Fajnie jest w uk,super że tam mieszkasz i zarabiasz kasę,że cię stać na taki rower i w ogóle...na wszystkich zdjęciach z lasu,górek i innych terenów twój rower jest czysty jakby wcale tam nie był,donosiłeś go w te miejsca i robiłeś fotki?postaw go na wystawce a wszyscy będą go obserwować i oddawać pokłony,marne polaczki co zostały w kraju i ich nie stać,lanser do kwadratu to dobre stwierdzenie, to chyba nie forum dla ciebie, :thanks:

 

Hehe...

 

Jestem lanserem z Norwegii.

Zarabiam grube pieniądze, wydaję je tu i w Polsce, jak wpadam tam to szaleję. Puszczam je też w Jukejowie, Hunkongu, Jułeseju, Chinolowie, Germanii. Na drugi zlot przybyłem z drugim takim samym rowerem jak miałem wcześniej, bo spodobał mi się inny odcień niebiekiego. Aha, zapomniałem, był też 65 deko lżejszy i o 20 tysięcy droższy od poprzedniego. Od tamtego czasu zmieniłem przy nim raz koła, dwa razy hamulce, trzy razy amortyzator, raz kierownicę, raz mostek, na sumę 10531 zł i 36 groszy (tak pi razy drzwi). Oprócz tego dorobiłem się 6 innych rowerów w które namiętnie pakuję kasę. O tym wszystkim oczywiście chętnie informuję na bieżąco na forum. W sumie ze dwie wypasione lustrzanki bym miał za to, motocykl albo nowe cztery kółka, co lepiej przemawia do wyobraźni.

 

Dlaczego mnie nikt za to nie ujeżdża tu, na forum? Ilość postów? Staż? Wiek? Może to że kiedyś miałem coś sensowniejszego do "powiedzenia"?

 

Pierwsze co zrobiłem, jak nowa korba wpadła w moje łapy, to 1. Zamontowałem 2. Zrobiłem foty 3. Wstawiłem na forum w aktualizacyjnym poście :laugh:

Czekałem na jakieś z######ki, kpiny, wytykanie netowymi wirtualnymi paluchami a tu nic....

 

Pozdrowienia dla sfrustrowanych brakiem możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem sfrustrowany tym że tu mieszkam,jestem wkur.... tym że nie mam kasy,tym że jestem stary i za moich młodych czasów nie było takich rowerów ale czy przez to jestem gorszy? bo napisałem kilka cierpkich słów na forum,bo nie mam stażu i postów,nie pisze jak nie mam nic mądrego do napisania a teraz ten materiał mnie powalił na kolana.....ale co ja wiem....

 

definitywnie kończę ten temat i idę :bye2: spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - off top
Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - off top

Kolejny " BARAN " czy ja kiedykowlwiek napisalem, ze jestes " gorszy " bo masz " tanszy sprzet "

 

bezcennne informacje od takjich " baranow " jak ty.

idziesz spac ? masz juz wiecej merytorycznycvh postow na swoim koncie wiec Zycze kolejnych !!!

 

i niech sie tobie przysni lepsza praca !!! abys spelnil swoje marzenia !!!

Odnośnik do komentarza

No dobrze, tylko czy to moja wina, że jesteś sfrustrowany? Czy autor tematu napisał ci że jesteś gorszy? Że jesteś polaczkiem przez małe "p"? Że jesteś durniem bo gnijesz w tym kraju zamiast wyjechać do raju większych możliwości?

 

Wyjechałem z Polski, uciekłem - tak to określam. Zostawiłem wszystko ponosząc ryzyko niepowodzenia.

Byłem "umysłowym po studiach" teraz jestem fizolem z notorycznie zafajdanymi brudem paznokciami. Degradacja mnie spotkała, i to na własne życzenie.

Żeby zarobić na ten "lans" zapier...łem od kwietnia często po 10-12 godzin dziennie. Gdy jechałem do Polski to nie mówiłem że mam ranczo i stado Norków rypie na czworakach a ja się dorabiam na ich garbach, nie mówiłem że jeżdżę po roku pobytu mercem S, że zbudowałem chatę na Kanarach ani nie udawałem że "nie mówić już po Polski". Gdy pracowałem tylko sezonowo, to byłem tylko pracownikiem sezonowym, miałem najniższą stawkę w firmie i z wdzięcznością przyjąłem to co dał mi los.

 

Jak czytam takie zakompleksione jojczenia, to myślę, że powinienem się czuć winny za to co mogę. Ale w żaden sposób się nie potrafię do tego zmusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - offtop
Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - offtop

TOMEK TY wiesz, ze mam WIELKI szacun dla Ciebie nie ze wzgledu na ilosc postow itp. ale DOSWIADCZENIE I DYPLOMACJE, KTOREJ BARANOM BRAK!!!

 

Ja rezygnuje, wole sie 100% radowac realnie niz przekonwac kogos, ze rower byl dostatecznie brudny itp. i ze latwo nie wydalem takiej kasy bo mam jeszcze inne hooby ( nie jedno.lub dwa ) gdzie idzie zdecydowanie wiecej kasy ...

 

ps.DZIEKI ZA dyplomatyczne WSPARCIE ale nie dam sie przekonac ! WIELKIE UZNANIE dla Ciebie musisz byc ciekawym czlowiekiem !!!

 

Udanych wakacjii !!!

 

i niech juz modtech zamknie ten TEMAT :thanks:

 

no i teraz mamy odp. tj. MEGA rumak pana Marco68, ktory podejrzewa mnie o lans :laugh: nic dziwnego...

http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/4547-duncon/

 

tylko psycholog pomoze lub lepsza praca...

 

PROSZE ZAMKNAC TEMAT :thanks:

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - offtop
Ukryte przez durnykot, 31 Lipca 2012 - offtop

 

 

no i teraz mamy odp. tj. MEGA rumak pana Marco68, ktory podejrzewa mnie o lans :laugh: nic dziwnego...

duncon - duncon - Galerie - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

 

tylko psycholog pomoze lub lepsza praca...

 

PROSZE ZAMKNAC TEMAT :thanks:

 

 

 

HAHA JAKI GRAT HAHA JAK MOŻNA TAKIM ŚMIECIEM JEŹDZIĆ, HAHA, ALE GRAT i jeszcze - HAHA.

 

ironia, czy nie ?

 

 

Po co ja to pisze ... Tak to jest jak w nocy się nie śpi.

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...