Skocz do zawartości

[piasta] Sachs Pentasport, Gazelle


kusak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

dostałem od koleżanki rower do naprawy - jest to stary Gazelle Safari. Kiedyś był naprawiany przez kogoś, kto chyba niebardzo znał się na rowerach i pozostało parę, delikatnie mówiąc, niedociągnięć :). Najpoważniejszy problem jest jednak z tylną piastą i przerzutką.

 

Tak jak widać w temacie jest to Sachs Pentasport, chociaż aktualnie rower jest jednobiegowy bo nie ma manetki - i tu pojawia się pytanie. Otóż wyczytałem, że ta piasta osługuje dwa łańcuszki i potrzebuje manetki na dwie linki - w piaście, którą ja mam, jest tylko jeden otwór na łańcuszek - po stronie napędu, po drugiej stronie w oś wkręcona jest śruba pod którą kryje się sprężynka - widać to na zdjęciach. Podejrzewam więc, że jest to jakaś inna wersja tej piasty, pod jeden łańcuszek - czy takie w ogóle były produkowane?

Jaką manetkę powinienem kupić i jaki łańcuszek (łańcuszki?) oraz jak w zasadzie montuje się taki łańcuszek - po prostu się wkręca?

 

Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi

Pozdrawiam!

post-106122-0-23121200-1334491497_thumb.jpg

post-106122-0-22320100-1334491549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Jeżeli jest to piasta pentasport i od strony gdzie nie ma łańcucha (lewej gdy siedzimy na siodełku) jest mała plastikowa śrubka, to nie jest potrzebny łańcuszek tylko popychacz. Dokładnie mówiąc dwa popychacze rurka i nagwintowany pręt. Zależnie od tego jaką wersje manetki kupisz to bedą troche odmiennie wyglądać. Najlepiej poszukaj sobie na stronie "Srama" manuala.

Tu masz zdjęcia manetek, a w nowszej wersji kompletu z popychaczami:

post-126558-0-52146300-1335197469_thumb.jpg

post-126558-0-33859600-1335197478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...