Skocz do zawartości

[trenażer] Tacx i ośka 10 lub 12 mm


tomke1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że teraz już ciepło i tematy trenażerowe umarły :)

Ale jako że zmieniłem maszynę to myślę jak ją zimą zamocować do trenażera... w ostateczności mam starą ramę i tylne koło więc przełożę części ale kombinuję czy jednak by się nie udało inaczej.

 

Czyli do dyspozycji mamy trenażer Tacx Sirius (lub chyba każdy inny, bo mocowanie mają podobne jak nie identyczne)

Rower z tylną piastą na oś sztywną 10mm (ewentualnie 12mm, bo to będzie analogicznie).

Macie jakiś pomysł jak te dwie rzeczy ze sobą połączyć ? :)

 

Pomysł mój ale dosyć dla mnie skomplikowany to wytoczenie osi 10mm gdzie od strony tarczy będzie płaski klocek pasujący do trenażera (oś RWS DT odpada, więc na zimę idzie do pudełka).

Gorzej z drugą stroną gdzie oś jest wkręcana od strony kasety bo u mnie widzę tylko lekko wybrzuszony hak przerzutki, więc chyba tutaj też bym musiał dorobić hak z którego wystaje element pasujący do trenażera.

Pytanie kto się czegoś takiego podejmnie ?

 

Coraz więcej osób ma 29er które często mają sztywną oś z tyłu i problem zacznie się pojawiać, może wymyślimy coś szybciej zanim się TACX obudzi i coś wymyśli.

Pewnie że idealnie jakbym miał rower tylko do trenażera, ale niestety metraż mieszkania na to już nie pozwala, stara rama też przeszkadza i stąd pomysł by się jej pozbyć i nową dostosować do trenażera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...