Skocz do zawartości

[smarowanie] zawiasów w full'u


Rekomendowane odpowiedzi

jest jeszcze jedna opcja kup śrubę z 7mm powierzchnią i za długim gwintem. daj ją w wiertarkę na max obroty papier ścierny 100 do śr. 6,3 potem 200 do minimalnie ponad 6,2 na koniec tylko polerka :) a co do długości to nie długość gwintu a długość bez jest ważna bo gwint można dociąć

ps. może łatwiej będzie ci zamówić nowe oczko z minimalnie mniejszym otworem (koło 15zł) bo to nie musi być tak jak było ma być gwint taki sam a tuleje możesz se dorabiać inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się,

czy luzowanie śrub na zawiasach w fullu to rzecz normalna? ostatnio zgubiłem jedną ze śrub trzymającą damper LOL, i rzeczywiście jakoś mnie bujało ostatnio :). Natomiast wczoraj przy tylnej przerzutce miałem luźną śrubę na trójkącie (zdjęcie przedstawia trójkąt tylni odwrócony do góry nogami, bo rower leży na siedzeniu). Rower skrzypiał i coś przeskakiwało, zaniepokoiło mnie to więc w domu dokładnie wszystko sprawdziłem. No i okazało się to połączenie się poluzowało.

 

iOHG6.jpg

 

Oczywiście wszystko poskręcałem, wyczyściłem śruby ze starego Loctite'a i nałożyłem nowego, pytanie z jaką siłą dokręcać to tylnie połączenie i czy to normalne, że śruby się luzują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź instrukcję od Twojej ramy, gdzie będą podane siły dokręcania śrub.

bo niestety zależnie od konstrukcji mogą być różne, np. 6Nm, a na innej śrubie 13Nm.

ważne żeby mniej więcej dobrze je przykręcić, żeby 1. nie odkręcały się, 2. nie zostały zniszczone łożyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąć łożysko w tym miejscu żeby to wyczyścić wszystko? skrzypi mi dalej i to jest dokładnie to miejsce. Chciałbym to wyczyścić wszystko, wydmuchać, ale po odkręceniu śruby z jednej strony ta "8" nie chcę w ogóle wyjść...

 

EDIT:

Dałem po kropelce oleju w podkładki teflonowe, bez wyciągania tego wszystkiego. Przestało skrzypieć. Pewno trochę brudu i kurzu powłaziło po ostatnim błocie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...