Skocz do zawartości
  • 0

Amortyzator xcm v3 cieknie


Gość Bartek

Pytanie

Gość Bartek

Witam, mam mały problem z w/w amortyzatorem. Problem ma się następująco: wycieka mi z lewej goleni przeźroczysta ciecz/maź w miejscu yyy ;) na samym dole są taki małe śrubeczki mocujące http://s17.postimage.org/5qj702bxr/plik.jpg dokładnie takie i w zaznaczonym miejscu. Wyciek nie jest jakiś ekstremalny ale co jakiś czas jak przejadę palcem to widzę, że palec jest ubrudzony. Próby dokręcenia śrubki nie poskutkowały. I moje pytanie brzmi czy to jest zwykłe pocenie się amorka czy coś poważniejszego i oddać go do serwisu. Rower kupiłem w zeszłym roku ale zacząłem go eksploatować dopiero w ostatnich ciepłych dniach. I dodam że wyciek nie występuje gdzieś z zewnętrznej strony śruby ale w miejscu gdzie śrubkę nakręca się na ten wystający gwint tak jak by ta maź spływała po tej odstającej śrubce ;)

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z amortyzatora SR XCM nie ma prawa nic ciec gdyż tam nie ma żadnego oleju. Elementem smarującym jest tam zwykły smar. Amorek też nie może się pocić bo nie ma czym ;). Ogólnie nie ma się czym przejmować. To jest tak prosty model amortyzatora że budowa odnosi się tylko do sprężyny i elastometra. Moja rada jeździj aż się rozleci a potem kup sobie nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może woda, może smar - proponowałbym tak czy inaczej zajrzeć do środka. Serwis nie jest trudny a przy okazji dałbym trochę oleju dla poprawy pracy(polecam dział forum poświęcony amortyzatorom i dalej temat tuning i zalewanie amortyzatora). Po wszystkim zdobywasz sobie taśmę PTFE i kilkakrotnie owijasz śrubki przed wkręceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...