Skocz do zawartości

[przerzutka tył] [przód] Shimano SLX


grimreaper

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutka tył: Shimano Deore SLX RD-M662

Przerzutka przód: Shimano Deore FD-M591

 

w modelu level a6 z 2011r.

 

Nie wiem czy jest to problem, może takie działanie jest normalne. Do tych co posiadali lub posiadają obecnie w/w modele. Problem jest taki, gdy przerzucam z najmniejszego biegu do największego bardzo nie precyzyjnie zmienia, z 3 na 4 bieg jakby się zatrzymywał po czym wskakiwał; 5,6,7 wchodzą ładnie gładką, jednak czuję, że zmiany, przełożenia mają jakieś zachwiania.. Dodam, że jest to wyczuwalne przy niskich biegach. Tak się dzieje w przypadku tylnej.

W przypadku przedniej jest jakieś dziwne przełożenie ogólnie z tego co wyczytałem to modele doere są ciche i precyzyjne, powielam "CICHE" "PRECYZJNE" nie do końca. Czy tak ma być. jeśli nie jadę rowerem 10km w jedną stronę do pkt i niech to wyreguluję. Piszę gdyż nie chce zrobić z siebie błazna jesli takie działanie w tych przerzutkach jest czynnością normalną. Czekam na Waszą odp, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zachowanie to nie jest, wydaję mi się że przerzutki mogą być nie wyregulowane. Wyregulowanie ich nie jest trudne jak masz czas i chęci to możesz sam spróbować. Może głośna praca jest spowodowana tym że zmieniasz biegi po za dużym obciążeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowy nabytek, 30km, zadzwoniłem do serwisu krossa, powiedzieli żebym przejechał jeszcze minimum z 20km, gdyż łańcuch jeszcze nie został dobrze naciągnięty.. Zobaczymy po, jeśli się nie unormuje to jadę z reklamacją niech wyregulują je odpowiednio i przód / tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch jeszcze nie został dobrze naciągnięty

 

Co? Jak to łańcuch nie został jeszcze naciągnięty? :huh: Bzdury.

 

Linki Ci się rozciągnęły. Po jakimś czasie linki w rowerze jak są nowe się rozciągają i trzeba podregulować wszystko jednorazowo. Chyba, że odstałeś rower już z niewyregulowanymi. Powinieneś dostać w pełni sprawny do jazdy. Tak w książce serwisowej jest napisane. Wyreguluj sam przerzutki i będzie normalnie działać. W FAQ masz napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić jakieś 100km, niech najpierw się wszystko dopasuje i prawidłowo ułoży. Jak dobrze wyregulujesz slx`a to bedzie świetnie działał.

U mnie też coś się przestawiało, hałasowało. Po kilku dniach intensywnej jazdy po 2h wszystko chodzi elegancko.

W między czasie wielokrotnie nastawiałem przerzutki. Teraz śrubki L i H wiem że na 100 procent są dobrze ustawione, a regulacja jak już naprawdę ostrzej pojeżdze

sprowadza się do regulacji napięcia linki przy manetce.

Co do przedniej przerzutki to sprawdz po pierwsze czy jest poprawnie zamontowana, moze jest za nisko lub za wysoko?

Wyreguluj poprawnie śrubki L i H, jak już będziesz pewien że odległosci sa poprawne to wyreguluj naciąg linki.

Sprawdz jak wszystko chodzi i w razie potrzeb dostrój jeszcze.

Skoro to nowy nabytek to potrzebujesz trochę cierpliwości, wszystkie częsci są nowe i potrzebują trochę czasu żeby się ze sobą dobrze zgrać.

Pojeździj więcej, wtedy wszystko posprawdzaj, podokręcaj, nasmaruj. Na pracę przerzutek wpływ ma wiele czynników - nie tylko ich poprawna regulacja.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...