Skocz do zawartości

[6585g] Scoperformance + RDX - OSTRE


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niektórzy kojarzą mój projekt, troche kontrowersyjny - ja jednak uważam go za w 101% udany, i jestem super zadowolony z Efektu.

 

umieszczam go tutaj, mimo ze jeden z moderatorów mało nie zwyzywał mnie za moją wizję roweru, i wrzucił ostrzeżenie, a dyskusja z nim przypominała jakąś smieszną gadkę - serdecznie go nie pozdrawiam.

 

Mimo to rower powstał, przejechał pare KM, a ja nie zabiłem się, rama nie pękła - jeździ i daje radośc.

 

Rama: Scoperformance (wyjsciowo cięzki prawie 2kg kloc) 1925 - 1730gram

Widelec: RDX full Carbon 395gram

Stery: Accent Airplane 76gram

Mostek: Smica pro 25,4 90mm 108gram

Kierownica: BullBar 283gram

Owijka: Tressorex 10gram

Obejma: APX chyba, tytanowa śrubka 9,5gram

Sztyca: Turner 27,2 180gram

Siodło: Selle Italia SLR ti pręty 136gram

Suport: Accent 90?gram

Korba: Shimano DURAACE (pozagrupowa) + 53t Miche 730gram

Pedały: Wellgo M-21 238gram

Noski: marki noski:) 73gram

Łancuch: KMC 510HX 380gram

Koło przód: 998gram

Mavic Open Pro

chyba Sapimy Laser

Boplight proto

szpilka tytan

Koło tył: 1320gram

Mavic Open pro

Sapimy Race

Miche Primato + 18cog

+ nakretki alu NS bikes.

Opony: Conti grandprix 3000 200+200gram

Dętki: Maxxis Ultralight 69+69gram

 

 

WAGI PRZY KOMPONENTACH SĄ Z PAMIĘCI, I DOŚC ORIENTACYJNE, Z CZASEM ZMIENIAŁY SIĘ - TU UCIEŁEM, TU UWIERCIŁEM - WIADOMO - z czasem postaram się odgrzebac wszystkie realne wagi.

 

6737gram :)

 

p1040937l.jpg

 

p1040953b.jpg

 

p1040943t.jpg

 

p1040938x.jpg

 

p1040954k.jpg

 

p1040950z.jpg

 

p1040947y.jpg

 

p1040945m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyfrezowałeś tą rame ? Jeżeli tak to życzę powodzenia w daleszej jeździe o częstymi odwiedzinami na ortopedii.. Co to znaczy ? "Z CZASEM ZMIENIAŁY SIĘ - TU UCIEŁEM, TU UWIERCIŁEM " ? Wydaje mi się że to nie był/jest dobry pomysł..

Dobrze że Ci się podoba bo moje odczucia są o 180 stopni inne. Lecz to Twój rower - Twoje gusta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ogólnie ameryki nie odkryłem, są ramy cięte tak fabrycznie, inny material co prawda, ale za to do ekstremalnych zastosowań - i żyją!

 

jesli rama nagle - pstryk - rozerwie się na poł - i ja to przeżyje - na pewno nie omieszkam wam o tym napisać - spokojnie - będe zadowolony że inni nauczą się na moim przypadku.

 

jeśli wytrzyma, bede miał swoją oryginalną nietuzinkową ramę krzywiącą buzie u tradycjonalistów - a jednak pelnoprawną i działającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mnie się podoba. Plus za polerowane aluminium i czerwone dodatki. Ładnie się komponują. Widziałbym tutaj czarne koła, a już na pewno czarne opony. Rower wyglada elegancko.

Zastanawia mnie jeden aspekt. Jaki napinacz tutaj zastosujesz jak ci się łańcuch wyciągnie? Nie masz haków poziomych więc trochę ciężko to widzę. Ale rower sam w sobie wyszedł bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminium to bardziej szorowane niż polerowane, chociaz polerka obca mi nie jest :)

 

Koła zostają, takie trafiło sie przednie, dobralem tylne, set bardzo fajnych kółek, i raczej nie bede ruszał - chociaz miały być koła całe czarne - wyszlo jak wyszlo, miało być budżetowo :)

 

Opony beda czarne na pewno, te sa obrzydliwe, nadają klasycznego smrodu - pracuje nad tym :)

 

Te łancuchy nieciagną się tak bardzo jak zwykle łancuchy, myśle że drobne podpiłowaine wystarczy, zawsze moge wywalic półogniwo - czas pokaże :)

 

Fajnie że sie podoba, dzieki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

IMO te dziury nie wyglądają na "chaotycznie wyciete". Mimo ,że Ostre jako subkultura jest mi całkowicie obojętne, to ten rower wywiera raczej tylko pozytywne odczucia. Choć razi trochę mieszanka tradycji ( rama,koła) z nowoczesnoscią ( mostek ,siodło, sztyca, widelec). Ale jeśli się Autorowi podoba....

Tylne haki proszą się o dokładniejsze wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epic Poznań gdybym wyciął 200 gram - faktycznie - dziury w podsiodlowce wazyły około 37gram a w glowce 16-17? reszta to przelotki, komin, farba, hak przerzutki itd...

 

durnykot bo i chaotycznie wycięte nie są - poparłem to jakimiś doswiadczeniami, tym co widziałem, trochę siedzę w rowerach i mniejwiecej wiem co można a co nie - dla mnie bardziej niebezpieczne jest np mocowanie mostka na aluminiowe śruby - pozatym powtórze się - rama działa i ma sie bardzo dobrze - jeśli coś sie stanie - dam znać - fajnie że chociaz Ty potrafisz podejśc do tego z większą wiarą :)

 

Wiem, wiem, co do wyglądu to powtórze się jak w kazdym temacie gdzie jest moj rower - opony, opony i jeszcze raz opony, to one zasiewają tu taki klasyczny smród którego miało tu nie być - jak tylko cos trafie wrzuce jakieś normalne i rower odrazu nabierze innej twarzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zanegowałbym pomysł z wycinaniem, gdybyś owe kontrowersyjne otwory wyciął w ściankach ( jeśli można tak napisać o rurach) równoległych do osi roweru. W Twoim wypadku nie podejrzewam,żeby się coś drastycznego wydarzyło. Z drugiej strony wątpię ,żeby te wycięcia były efektem próby odelżenia roweru.

Dobrze widzę,że nie ma topcapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze słyszec:)

 

 

Oponki powoli myślimy - już nie dobijajcie, wiem to jak mało co :mrgreen:

 

 

Dziś był wkońcu porzadniejszy test - ja nie jestem zbyt długodystansowiec, wole swoim dobrym tempem małe krótkie, pykło tak pod 35km, połowa pod wiatr, jechało sie bardzo fajnie... ale... RAMA GWIŻDZE :mrgreen: moglem porobić dziurki, bym sobie gral jak na flecie :shock: Ogólnie rama naprawde jest spoko - nie jest królową sztywności - ale daje sobie wyraźnie rade ze stawaniem na pedałach i jakimis krótkimi sprintami... jak zawróciłem i poleciałem z wiatrem, to mi grubo przełożenia brakło :mrgreen:

 

a teraz szok...

 

 

NIE PĘKŁA - I MA SIE BARDZO DOBRZE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się projekt bardzo podoba :) Zawsze podziwiałem ludzi, którzy tuningują coś na własny sposób. Gdyby nie tacy ludzie, wszystko było by takie same i zapewne nie jedna rzecz by nie powstała.

 

Oponki według mnie tu pasują, ale gusta i guściki.

 

Jak już ktoś wspomniał, te napisy typu Smica, SLR, Tuner nie pasują do surowości roweru, ale ciężko będzie je usunąć zachowując ten sam klimat, który jest teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc surowo + Hi tech - napisy zostają, nie bede juz kombinował...

 

tylko te oponki... :P

 

 

Fajnie że sie podoba, wkoncu kupe roboty, kminienia i latania mnie to kosztowalo, ale za to mam coś niepowatrzalnego - co dodatkowo niektorym sie podoba : )

 

Dzisiaj mała zmiana - wpadły błękitne PRO3 RACE - to dalej nie to, ma byc czarne.... ale są, niestety nie sa super stan - ALE SĄ ZA FRIKO - NO, I EFEKT I TAK JEST MEGA, ZACZYNA MI SIĘ NAPRAWDE PODOBAĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...