Skocz do zawartości

[stery] Trek 6500 disc


biniucork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post więc proszę; o wyrozumiałość:)

Niedawno kupiłem ramę Trek 6500 disc z amortyzatorem Manitou axel elite 80 i z tego co znalazłem w necie ,pochodzi z 2006 roku.Próbuje złożyć z tego mój pierwszy sprzęcik.W zasadzie wszystko już kupiłem i czeka na złożenie.Jednak już na samym początku napotkałem na problem,mianowicie chciałem wyjąć amortyzator z ramy ale podkładki dystansowe były zapieczine z rurą sterową.Przy użyciu szczypiec ,szlifierki:) i innych garażowych narzedzi poszło!Okazało się że z łożysk kulkowych zostały same kulki:( .Wymieniłem łożyska (22 kulkowe) ,wsadziłem je w miski ramy,na to miski i plastikowe pierścienie.Do zamontowania zostało mi plastikowy okrągły klin(34 mm śr.zew) i metalowa zaślepka z napisem VP-A76 C .Daje ten klin pod metalową zaslepkę i jest dość duża przerwa przez którą mogła by się dostawać woda.Przeglądałem różne zdjęcia kompletów serów i wydaje mi się że jest coś pomieszane u mnie,mianowicie albo mam klin od innego zestawu(podejrzewam VP-A42E) albo inną podkładkę metalową

Może wie ktoś jakie powinien mieć oryginalnie stery ten rower? albo czy to jest dobry zestaw (bo mi jakoś to nie pasuje)

Nigdy nic podobnego jeszcze nie robiłem(składanie roweru) ale zapowiada się ciekawie:)

Z góry dzięki wszystkim za jakiekolwiek podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn na wianek z kulkami założyłeś bieżnię łożyska ? następny powinien być klin , na klin ewentualnie podkładka, lub nie, a na to osłona łożyska

Na wianek bieżnia,potem plastikowy (chyba to) płaski klin który powoduje że wszystko w misce siedzi i nie wypadnie,na to plastikowy klin(przecięty na okręgu) który ma średnicę wew. taką jak rura sterowa i na koniec metalowy płaski kapsel z napisami po którym przychodzą dystanse,mostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje ale limit zdjęć jest tak mały(mam zrobione zdj. kilka mega i nie wiem jeszcze jak to pomniejszyć:(

 

Może jutro uda mi się dołączyć fotki,ale puki co to policzyłem wszystkie elementy (bez gwiazdki,kapsla i śruby) i wyszło mi 11 elementów! Czy to nie za dużo? Dodam tylkoże tak to było złożone wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...