Skocz do zawartości

[licznik] Alternatywa dla Sigmy STS1009, STS1609


Lukasz4433

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jestem tu nowy. :)

Myślałem nad zakupem licznika w cenie około 170zł (skupiłem się na Sigmach 1009 lub 1609). Jednak po przeczytaniu opinii na temat bezprzewodowych Sigm zmieniłem trochę zdanie na temat tych modeli.

Znalazłem 2 alternatywy:

- Trelock FC 835

- Bontrager Trip 4

 

Może miał ktoś styczność z tymi licznikami? Gdzie można kupić licznik Bontragera?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Trelocka. O ile przewodowy działa nieźle do dziś, to bezprzewód pewnego pięknego dnia po prostu przestał odbierać prędkość. Wymieniałem baterie, czyściłem co się dało, rozłożyłem co się dało i nic. Nie był to przypadek odosobniony, ale może teraz coś się w tych licznikach zmieniło. Nie pamiętam niestety modelu, już minęły ze 3 lata od kiedy poszedł do kosza.

A Sigma - używam obu wymienionych przez Ciebie modeli już ok. 2 lata i jestem bardzo zadowolony. Fakt - baterie żre dość szybko, ale na sezon (ok. 225 godzin samej jazdy) spokojnie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie :)

Również miałem Trelocka tylko ze model FC 530 i spisywał się również dobrze, do momentu przerwania kabla.

Tak więc zostaje Sigma 1609 STS, 1609 przewodowa + kadencja, ewentualnie Bontrager Trip 4W. Jestem ciekawy jak sprawuje się ten ostatni, ale w internecie jest mało opinii na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia, czemu się tak ludzie boją tych bezprzewodowych Sigm...

Mam i używam dwóch 1106DTS, czyli jakby to niektórzy nazwali "samo zuo" :). Oprócz jednej przykrej dolegliwości, związanej z pokrywką baterii nadajnika(swoją drogą polski dystrybutor :thumbsup: wymienia je ZA DARMO, bez okazywania żadnych paragonów, itp), innych problemów nie stwierdzam. Owszem, nie jest to licznik idealny i ma swoje wady, ale nie przesłaniają one zalet i funkcjonalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Sigmę 1609 STS mam nadzieję, że będzie to dobry wybór. Najwyżej będę pluł sobie w brodę, że się was nie posłuchałem ;). Rozmyślałem nad Bontragerem jeszcze, ale na razie jest mało popularny, ciężko z dostępnością i opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Sigmę 1609 sts. W instrukcji napisane tak: "Bateria wytrzymuje około 365 dni* *- przy jednogodzinnym użytkowaniu w ciągu dnia". Rower będę miał na początku kwietnia :P ale oczywiście przetestowałem działanie licznika.

 

Wszystko ładnie działa, tylko czemu po wyciągnięciu baterii wszystkie ustawienia i całkowity czas jazdy, zegar itp. się po prostu resetują na 0 ???? Przecież wyraźnie napisane w instrukcji, że urządzenie ma wbudowaną pamięć i że pozwala to na wymianę baterii bez utraty danych. Czemu mi się zeruje wszystko ? Pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i życze spokojnych Świąt.

Mam taki pytanko bo w temacie jest poruszany temat Sigmy 1609. Zastanawiam sie nad zakupem tego licznika, bedzie to pierwszy moj licznik wiec szukam opini czy kupić bez czy z przewodem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z działaniem 1009 STS

jakie to były problemy?

szukam opini czy kupić bez czy z przewodem

opinie są podzielone 50/50. Jeżeli godzisz się na pewne ustępstwa, to bezprzewodowy licznik będzie dobrym wyborem, a jeżeli cenisz prawie 100% bezproblemowość obsługi, bierz na kablu. Musisz zdecydować, co jest priorytetem - dla mnie był to brak kabelków, mimo małej upierdliwości z tym związanej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to były problemy?

 

opinie są podzielone 50/50. Jeżeli godzisz się na pewne ustępstwa, to bezprzewodowy licznik będzie dobrym wyborem, a jeżeli cenisz prawie 100% bezproblemowość obsługi, bierz na kablu. Musisz zdecydować, co jest priorytetem - dla mnie był to brak kabelków, mimo małej upierdliwości z tym związanej :)

 

Ok Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sigma 1609STS zaliczyła wpadke przy latarce led z przetwornicą ...

Na mocy swiecenia 100% nie ma problemu jak moc latarki ogranicze do 50 lub 10% to licznik traci sygnał.

 

Sigma traci sygnał tylko czy to tylko jej wina ?

Moim zdaniem za problem odpowuada tez konstrukcja sprzetu zaklucajacego.

 

Poza ta przypadlością do licznika nie mam zastrzeżeń.

Żywotność baterii moim zdaniem jest zadowalająca ... Raz na rok baterie moge wymienic.

 

TapaTtalk'nięte z Andka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Zarejestrowalem sie specjalnie aby zapytac o 1609 sts.

Mianowicie, dzisiaj zakupilem owy licznik, ladnie zamontowalem, wszystko poustawialem, ale za cholere nie moge sie doczytac/doszukac jak/kiedy lub po jakim czasie licznik sie wylacza ?

Od poltorej godziny wyswietlacz pokazuje aktualna godzine i model licznika. Jest odczepiony od podstawki mocujacej. To marnotractwo baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia, czemu się tak ludzie boją tych bezprzewodowych Sigm... Mam i używam dwóch 1106DTS, czyli jakby to niektórzy nazwali "samo zuo"

 

Mi ta sigma kojarzy się tylko z milionami słów na k wymawianych pod nosem, nerwami, gubieniem sygnału i szybciej (po nie całym roku) całkowitym uszkodzeniu urządzenia. Kupiłem później sigmę STS i jak ręką odjął. Nigdy nie miałem z nią najmniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że licznik jest w stanie uśpienia, nie ma się czym denerwować, zostaw jak jest. W tym stanie zużywa najmniej energii. Wątpię, żeby ktoś wyciągał baterie po jeździe ;)

 

 

To troche glupio z jego strony, bez sensu jesli przez deszczowe dni licznik bedzie nie uzywany.. a jednak bedzie non stop wlaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...