Skocz do zawartości

[zmiana mechanicznych na hydrauliczne] w nowym rowerze ma sens?


lenowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś potrafi określić orientacyjny koszt takiej zamiany? W związku z tym, że rower nie będzie używany ekstremalnie, hamulce mogą być ze średniej półki i za rozsądne pieniądze. Chcę taki przeszczep przeprowadzić w rowerze Scott Aspect 29 Tour. Pytam, bo w tym temacie jestem zupełnym lajkonikiem i dotąd jeździłem tylko na v-kach.

Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweloko, nie rozumiem Twojego toku myślenia, mam aktualnie BB7 i nie mam na razie zamiaru zmieniać na hydrauliczne, ale zmieniłem z V-ek z jednego powodu, w trudnych warunkach (błocie) one wcale nie hamowały, a ważę sporo.

Więc jeśli zmiana z V-ek na tarczowe, to jak kto lubi, mechaniczne lub hydrauliczne ale zawsze tarczowe ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pytał się czy zmiana hamulców mechanicznych (domyśliłem że że chodzi o v-brake) na tarczowe hydrauliczne ma sens, według mnie nie ma sensu ze względu na koszty wymiany piasty. Jeśli chciał mieć hamulce tarczowe warto było pomyśleć nad tym przy zakupie roweru. Hamulce v-brake potrafią dobrze hamować, więc w nie zbyt wymagającym terenie na pewno się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie dyskutować, co autor miał na myśli pisząc "mechaniczne", proponuję sprawdzić w co wyposażony jest Scott Aspect 29 tour...

 

Nie miałem do czynienia z shimano 375, więc nie napiszę, jak się sprawują. Natomiast jeżeli chcesz zmienić, to polecam shimano 596, bradzo fajne hamulce w cenie ok 400 zł za komplet. W ich przypadku na pewno odczujesz różnicę na plus w porównaniu z mechanicznymi.

Jednak najpierw proponuję trochę pośmigać na tych mechanikach, bo może okazać się, że na styl jazdy, który preferujesz, będą wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...