Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wystawiają towar na Allegro a w rzeczywistości go nie mają, to można ten fakt zgłosić, bo jest to niezgodne z regulaminem Allegro.

Gdyby wszyscy niezadowoleni klienci zgłaszali takie przypadki, to już dawno BS by nie istniała na Allegro.

 

 

Strzał w kolano :D Allegro tego nie zrobi, bo straciłoby kilkadziesiąt % swoich klientów (firm). W naszej branży rowerowej pokaż mi sklep, który wystawia kilka/kilkanaście tysięcy produktów i ma wszystko na stanie ;) Magazyn musieliby mieć przeogromny a w rzeczywistości jest to sklep osiedlowy ;) Popatrz na terminy realizacji zamówień - kilka dni, czyli tyle ile potrzeba czasu żeby towar zamówić u dystrybutora i go wysłać do klienta.

 

Koniec offtopu ;)

 

Wracając do BS - wielu sklepom zdarzają się wpadki, bo ktoś w łańcuchu pokarmowym zawini. Opóźni się dostawa, zawini firma dostarczająca towar, ktoś go wykupi prędzej u dystrybutora... można by wymieniać dalej, jednak BS nie szczyci się jakąś super opinią. Ja się do nich zraziłem i już więcej u nich nie kupię. Dla mnie kilka złotych więcej nie jest problem - nie jestem Januszem :D bez urazy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem bezpośrednio w sklepie licznik i łańcuch 1 kwietnia, do dziś jest przetwarzane zamówienie. Wysłałem zapytanie o moje zamówienie, dostałem następującą odpowiedź:

"Pana zamówienie wysyłamy czwartek / piątek.
Problemów z Pana zamówieniem nie ma, ale mamy teraz bardzo duże kolejki na magazynie związane z dużą ilością zamówień oraz sezonowymi dostawami, stąd  dłuższy termin realizacji"

W każdym razie jeżeli dziś nie wyślą zamówionego towaru, to w poniedziałek rezygnuję,  rozważam również podjechanie do SB  w końcu to tylko godzina jazdy.

Tak czy siak, to było pierwsze i ostatnie zakupy w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie jestem po rozmowie telefonicznej. Mają oddzwonić.


heh, też dzwoniłem, również mają dzwonić. 31.03 złożyłem zamówienie, kasa doszła w ten sam dzień.
Dzisiaj, 8.04, dzwonie, zamówienie nie wyszło.

Dla porównania, zamówiłem Saguaro na stronie internetowej, w ten sam dzień, zamówienie poszło po weekendzie 5.04.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś u nich robi zakupy to powinien płacić karta kredytową lub przez paypal.

Transakcje karta są ubezpieczone - po nie otrzymaniu w terminie towaru, należało by zgłosić do bank.
Paypal, otworzyć spór - wiem że to trwa.

Może wówczas by się nauczyli szanować klientów.

Generalnie jak dziś nie wyślą, nie zadzwonią, to rezygnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W naszej branży rowerowej pokaż mi sklep, który wystawia kilka/kilkanaście tysięcy produktów i ma wszystko na stanie ;) Magazyn musieliby mieć przeogromny a w rzeczywistości jest to sklep osiedlowy ;) Popatrz na terminy realizacji zamówień - kilka dni, czyli tyle ile potrzeba czasu żeby towar zamówić u dystrybutora i go wysłać do klienta.

 

A czytałeś posta wcześniej?

 

 

 

Mogę zrozumieć jeszcze ,że nie zrobili aktualizacji strony z dostępnością towaru. Ale na obecną chwilę są świadomi ,że nie mają tego towaru a ciągle jest dostępnych 49 sztuk z wysyłką w 24h.

 

To wg. Ciebie jest uczciwe podejście do klienta? Ja rozumiem, że sklep nie wszystko musi mieć na stanie, ale trzeba to napisać WIELKĄ CZERWONĄ POGRUBIONĄ CZCIONKĄ, żeby klient o tym wiedział i miał świadomość, że wysyłka może się opóźnić. Skoro wchodzę na aukcję i widzę dostępnych xx sztuk z wysyłką 24h to oczekuję, że sklep ma to na stanie, bo tak działa serwis allegro - wystawiasz TYLKO to co posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro wchodzę na aukcję i widzę dostępnych xx sztuk z wysyłką 24h to oczekuję, że sklep ma to na stanie, bo tak działa serwis allegro - wystawiasz TYLKO to co posiadasz.

 

To po co tam kupujecie? Wątek tutaj się ciągnie jak flaki z olejem.

Wiem, że trafi się odsetek niezadowolonych klientów ale to jest nieuniknione przy takiej sprzedaży. Wiem jak to się odbywa i na jakiej zasadzie działa. Ich dużym minusem jest błędnie podawany termin wysyłki. W końcu liczy się sprzedaż ;)

 

Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu - to jest jak dyskusja o wyższości Sram nad Shimano lub świąt Wielkiejnocy nad Bożego Narodzenia. Ja należę do frakcji niezadowolonych klientów, który już tam nie kupi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś u nich robi zakupy to powinien płacić karta kredytową lub przez paypal.

 

Transakcje karta są ubezpieczone - po nie otrzymaniu w terminie towaru, należało by zgłosić do bank.

Paypal, otworzyć spór - wiem że to trwa.

 

Może wówczas by się nauczyli szanować klientów.

 

Generalnie jak dziś nie wyślą, nie zadzwonią, to rezygnuję.

 

A nie lepiej po prostu kupić w innym sklepie?

 

Czy Polak zawsze musi kombinować? Nawet robiąc zakupy w internecie. Sklepów rowerowych nie brakuje, cenowo wszyscy podobnie. Już minęły czasy, kiedy bikestacja była najtańsza bo były 3 sklepy w Polsce z częściami rowerowymi. Dzisiaj jest duża konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Polak zawsze musi kombinować?

 

Nie kumam, jak kombinuję ? Wybrałem sklep w moim regionie by go wesprzeć, wiedziałem że sklep jest od paru lat na rynku, nie czytałem wcześniej opinii na forum. Zakup dokonałem bezpośrednio w sklepie. Czekam na zwrot pieniędzy i Panom serdecznie dziękuje.

 

A graty kupię w innym sklepie, ot kombinowanie.

 

Edit:

Mój błąd że go dokładnie nie prześwietliłem.

A sposób płatności jaki najlepiej wybrać, wynika właśnie z tego doświadczenia które mnie spotkało w tym sklepie.

Edytowane przez Miki74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna

Dnia 08.04.2016 r. ok. godziny 18 złożyłem i odrazu opłaciłem przelewem tradycyjnym zamówienie na www.bikestacja.pl na dwa przewody olejowe i dwa zaciski M785. 

Co do ceny nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, kupiłem te części (a szczególnie zaciski) w cenie znacznie niższej niż u konkurencji.

Dobry kontakt ze sklepem, otrzymałem odpowiedź po około 2 godzinach od wysłania zapytania o dostępność i dokładną datę wysyłki.

Jedynym niuansem jest to, iż zamówienie wysłano dopiero dziś, ale zależało mi na tym, żeby mieć to wszystko do piątku i wszystko wskazuje na to, że mieć będę :) Tak więc niepotrzebne w tym wypadku były moje obawy o terminy realizacji zamówienia po naczytaniu się opinii o tym sklepie w internetach.   :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna

Dnia 08.04.2016 r. ok. godziny 18 złożyłem i odrazu opłaciłem przelewem tradycyjnym zamówienie na www.bikestacja.pl na dwa przewody olejowe i dwa zaciski M785.

+ Co do ceny nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, kupiłem te części (a szczególnie zaciski) w cenie znacznie niższej niż u konkurencji.

+ Dobry kontakt ze sklepem, otrzymałem odpowiedź po około 2 godzinach od wysłania zapytania o dostępność i dokładną datę wysyłki.

Jedynym niuansem jest to, iż zamówienie wysłano dopiero dziś, ale zależało mi na tym, żeby mieć to wszystko do piątku i wszystko wskazuje na to, że mieć będę :) Tak więc niepotrzebne w tym wypadku były moje obawy o terminy realizacji zamówienia po naczytaniu się opinii o tym sklepie w internetach. :whistling:

Wow !!! Tylko pogratulować [emoji122]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze płacę przy odbiorze. Jeśli czegoś nie mieli - to nie było problemu. Ale fakt, może to być wkurzające jeśli komuś bardzo zależy.

 

Mają żenujące opisy towaru, często nieprawdziwe masy, brak podstawowych informacji - bez dopytania się lepiej nie ryzykować.

 

Wysłali mi koła z czerwonymi piastami zamiast białych - na maila (kontakt mailowy z nimi to porażka, chyba nikt ich nie czyta) z reklamacją nie raczyli odpowiedzieć. Odpuściłem, bo uznałem że jednak czerwone piasty podobają mi się bardziej :)

 

Aha -  irytuje mnie u nich i śmieszy to że po zakupie automatyczny mail z prośbą o wystawienie opinii o sklepie przychodzi zanim w ogóle wyślą towar :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pierwszym zakupie u nich, gdzie zwodzony byłem przez kilka tygodni stwierdziłem, że odżałuję te 3zł i będę brał tylko za pobraniem. Dodatkowo robię zastrzeżenie, że jeśli przesyłka nie dotrze zgodnie z informacją na stronie to być może nie będę mógł jej odebrać. Dwa razy miałem tel. że strasznie im przykro ale nie będą w stanie wysłać ustalonym terminie a ja spokojnie mogłem zdecydować czy czekać czy kupić w innym miejscu i nie bujać się z ew. zwrotem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem numer i sledzilem, poniedziałek bez zmian, status "nowe" od wtorku aż do godz 13 w środę status "przetwarzam " a potem już "skończone ", dodam iż chciałem dostać fakturę którą otrzymałem we wt a w środę po godzinie 13 wysłano mi potwierdzenie wysyłki :D

I właśnie wczoraj doszła paczka wiec szła jakieś 28 godzin ale to już inpost a nie bikestacja, zbieram się aby odebrać paczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ocena: pozytywna

Tym razem zakup z bikestacja.pl przez allegro :P Zamówione 11 maja godz 17:49, odebrałem z paczkomatu dnia 13 maja o godzinie 14 :P Wysłane zostao 12 maja o godzinie 12:30. Nie mam do czego się przyczepić. Paragon ładnie zpakowany w kopercie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ocena: pozytywna

Tak się naczytałem o tym długim czasie realizacji, że pomimo wcześniejszych 2 czy 3 zakupów, postanowiłem wybrać teraz przesyłkę za pobraniem. Zakupione poprzez allegro 6.06.2016r., wysłali 7.06.2016r. i 8.06.2016r. było do odbioru na poczcie. Paragon był zapakowany w kopercie. Każda zmiana statusu zamówienia była przesyłana na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mieszane uczucia mam co do nich...

 

Towar zamówiony 24.07, paragon mailowo dostałem następnego dnia, myślę fajnie wyrobią się szybko...

29-go dzwonię bo żadnego odzewu, paczki brak...Pani miło w słuchawce informuje że sprawdzi i oddzwoni. Niestety nie oddzwania tylko mailem w godzinach wieczornych dostaję info że nie mają wszystkiego co zamawiałem, a co za tym idzie albo czekam (tydzień lub więcej) albo biorę zamiennik... niech będzie biorę zamiennik.

Przesyłka ma wyjść najbliższego dnia roboczego... niestety, po kolejnych telefonach okazuje się że coś tam jeszcze ma im dojść i dopiero w czwartek wysłane do mnie zostanie.

 

Doczekałem się towar dotarł w piątek 05.08, cena ok, w ramach zadość uczynienia kod na darmową wysyłkę... wszystko bym jeszcze zrozumiał tylko czemu system im puszcza zamówienia i wystawia paragony na towar którego nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie nie paragon fiskalny tylko jakieś tam "wewnętrzny" dokument sprzedaży.

Co nie zmienia faktu że jakieś tam potwierdzenie z "systemu" dostałem i mogłem mieć, jak widać błędne, odczucie że towar w miarę szybko dostanę...

Nie wierzę w to że system robi takie błędy, pokazując dostępność towaru, wysyłając "wewnętrzny" dokument... a później jednak nie... sory pomyłka nie mamy towaru, ale poczekajmy może dojdzie w dostawie... klient się nie upomina to nie ma co się spieszyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chłyt martetindody" - myślisz już, że dostaniesz paczkę, a tu lipaa i czekaaaasz.....sklep ma na kilka dni spokój z pytaniami kiedy będzie wysyłka :) Denerwujące jest też to, że dostajesz nr paczki UPS i myślisz już, że paczka zapakowania i dzisiaj zostanie wysłana, ale nie i znowu 2/3 dni czekasz :) Na moje szczęście ten sklep omijam szerokim lukiem i na allegro i na ich stronie. Klienta traci się raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...