Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

opinia: NEGATYWNA

 

Zrobiłem 3 zamówienia i za każdym razem jest problem z dostarczeniem towaru. Pierwsze zamówienie, na ponad 1000 zł, zostało zrealizowane z tygodniowym poślizgiem. Wysłałem do nich maile i w końcu dostałem przesyłkę. Drugie zamówienie - powybierałem części w ich sklepie internetowym i dokonałem od razu zapłaty. Po tygodniu cierpliwego czekania okazało się, że 2 z 4 rzeczy w ogóle nie mają. Choć na stronie produkty widniały jako DOSTĘPNE... Przeprosili i po kolejnych kilku dniach zwrócili mi pieniądze. Prawie 2 tygodnie w plecy.

Myślałem, że może tylko ich sklep internetowy tak słabo funkcjonuje a z zakupami przez Allegro jest lepiej. Nic z tego... Towar kupiony i zapłacony przez PayU we wtorek. Deklarowany przez nich czas realizacji to 2 dni. Oczekuję więc przesyłki we czwartek. W czwartek kuriera nie ma, w piątek oczywiście też nie. Nadchodzi weekend i kolejne zmarnowane dni.

 

Uważam, że szkoda się denerwować i tracić czas. Jak widać po negatywnych i neutralnych opiniach zarówno na allegro (jest ich trochę) jak i tutaj na forum, sugeruję zastanowić się przed dokonaniem zakupu.

Jeśli ktoś ma rozłożony rower i zależy mu na szybkiej dostawie jakiejś części to bikestacja nie jest dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez besonerms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena - negatywna

w sklepie zamówiłem koła DT swiss obręcze piasty szprychy oddzielnie zapłaciłem z góry, Pan Łukasz Ryż wysłał mi emaila kilka dni później, że niestety nie mają długości szprych jakie byłyby potrzebne i zaproponował podobne koła za cenę o 90 zł mniejszą, zgodziłem się. Za różnicę w cenie zaproponował redukcję z 15mm na 5 QR, odmówiłem bo takową już zamówiłem w innym slepie za niższą cene.

Poprosiłem o zestaw linek do przerzutek, ale jegomość odesłał mnie do sklepu, zaoponowałem i poprosiłem o załatwienie sprawy do końca przez tego pana, za dwa dni dostałem paczkę, w której nie było linek, nie dostałem też zwrotu pieniedzy!!

Przy próbie kontaktu w sklepie zwykle mówią że oddzwonią (czego nie robią) na maile Pan Ryż nie odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena  NEGATYWNA

 

Czas oczekiwania na towar - miesiąc

Realizacja zamówienia po tym miesiącu - częściowa

Cena ostateczna - inna niż uzgodniona.

 

Towar zamówiony 6go sierpnia (manetka - przerzutka). Następnego dnia informacja o niedostępności manetki - szybkie negocjacje i porozumienie n/t zmiany zamówienia oraz docelowych cen. Od tego momentu cisza na kilka dni, potem (dopiero w odpowiedzi na moje maile i pytania) dostałem jeszcze infomrację, że zamówienie przyjęto, następnie (kolejne maile), że opóźnienie spowodowane jest oczekiwaniem na przerzutkę.

25go sierpnia (!) otrzymałem inf, że zamówienie wysłano. W specyfikacji wysyłki był towar pierwotnie zamówiony, a nie ten, jaki uzgodniłem ostatecznie w odpowiedzi na inf o braku dostepności (!). TOwar fizycznie nie został jednak wysłany 25go - wygenerowano jedynie nr listu przewozowego. Faktyczna wysyłka nastąpiła dopiero... 2go września.

Dzisiaj towar doszedł. Już odprawiłem kuriera z kwitkiem, nie chcąc przyjąć paczki, ale ponieważ nie pamiętałem (po miesiącu czekania wyleciały mi z głowy) dokładnie cen (poza tym, że generalnie były atrakcyjne), machnąłem ostatecznie ręką i odebrałem przesyłkę.
Niesłusznie - w paczce była jedynie przerzutka, dodatkowo, w cenie innej niż uzgodniona.

 

Żenua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy bikestacja ma cos wspolnego z Shimano?

 

http://www.shimano-polska.com/publish/content/global_cycle/pl/pl/index/nieuws/otwarcie_shimano_service.html

 

smieszne jest to że w prawie milionowym miescie Wrocławiu produkty Shimano są dostępne tylko teoretycznie i w większości na zamówienie.

We wszystkich sklepach rowerowych leżą jedne hamulce na krzyż, łańcuchy aż dwa do wyboru, lipa straszna a potem narzekają że ludzie kupują na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Bikestacja, tylko ten drugi duży sklep w Bolesławcu czyli XTRaBike, który przemienił się właśnie w Shimano Service Center, czyli pełen profesjonalizm.

 

Bolesławiec nie jest taki wielki, a ma Bikestację, właśnie teraz te Shimano i jeszcze coś z DBR jest, więc można wybierać. Ja myślałem, że we Wrocławiu będę mógł sobie kupić co będę chciał, a jest chyba tak jak mówisz. Niezbyt duży wybór i do tego wysokie ceny, a ile czasu się traci na latanie od jednego do drugiego sklepu... Dlatego nadal będę zamawiał przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wyczytałem że SportProfit jest również ShimanoCenter. Szkoda że to całkowicie z drugiej strony miasta dla mnie.. Całe południe Wrocławia to jest posucha jeśli chodzi o części rowerowe...

SportProfit jest drogi ale jeszcze nie najdroższy. Znajdzie się we Wrocku jeszcze droższy. Co do dostępności części to się zgadzam zwłaszcza w tańszych serwisach/sklepach. Dlatego większość szpeju do roweru zamawiam w sklepach internetowych bądź alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się jedna rzecz w tym sklepie. Jest reklamowany rabatowy program lojalnościowy, więcej wydasz w sklepie, to później więcej oszczędzisz. Proste i fajne. Ale tylko w teorii, bo oczywiście jest haczyk pt. "* Powyższe rabaty nie dotyczą produktów, które w danym momencie są w specjalnej ofercie promocyjnej. Produkty takie mają przekreśloną starą cenę i obok umieszczoną cenę promocyjną." A w sklepie oczywiście 95% produktów jest właśnie w "ofercie promocyjnej". Szukacie naiwnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo chciałem zapytać... Wyrobiłem kiedyś 1% rabatu i teraz przy zakupach nie dostałem, stwierdziłem, ze o 2,20zł dopraszać się nie będę. Za to dumnie wysłali mi maila, że przekroczyłem próg rabatu 2%... Zapis jest rzeczywiście taki jak napisałeś, a prawie wszystko ma przekreśloną "starą" cenę. Są nawet kwiatki typu łańcuch 22zł 22zł czy spinka 69zł 5,99zł :D

 

Przy moim zamówieniu był też problem dostępności - opona była oznaczona jako wysyłka w 3-9 dni (stwierdziłem, że jakoś przeboleję), ale po zakupie okazało się, że są to 4 tygodnie :D Za to duzy plus za szybki kontakt mailowy i próbę rozwiązania problemu. Po mojej decyzji wymiany opony na inną dostępną od ręki, wysyłka następnego dnia.

 

Tak więc ocena: pozytywna/neutralna albo neutralna +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie mogę ocenić jedynie kontakt, 2/10. Od 6 października dogaduję szczegóły zamówienia kół. Odpuściłem sobie dobór opon, dętek i opasek bo ciągnęłoby się to jeszcze dłużej. Odpisywali na maile raz dziennie albo i rzadziej. Wczoraj wreszcie ostatecznie dogadaliśmy wszystko i pozostaje czekać aż poskładają koła. Gdyby nie atrakcyjne ceny dawno odpuściłbym sobie ten sklep. Czytając wcześniejsze komentarze na tym forum nie wiem czy przedpłata nie była błędem z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie otrzymałem koła. Zamówione 16 października (dogadywane od 6 października :D) dotarły wczoraj czyli 24 października. Czas realizacji od momentu złożenia zamówienia można uznać za zadowalający zwłaszcza, że wystąpiły problemy z przednią piastą, którą sprowadzałem z innego sklepu i przysłali niewłaściwą. Właściwa dotarła do bikestacji 20 października a koła miałem 24 w domu. Do samych kół nie mam absolutnie zastrzeżeń. Owinięte streczem i zapakowane w wielki karton. Ogólnie można by uznać, że jestem zadowolony. Końcową ocenę psuje mocno kulejący kontakt z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przykład byle jakiego podejścia do kontaktu z klientem. Chciałem kupić u nich razem z kołami korbę, kasetę i łańcuch. Oczekiwanie na odpowiedzi na pytania trwały tak długo, że korba zdążyła podrożeć z 272zł na 299zł :D. Oczywiście na pytanie czy dostanę ją po starej cenie otrzymałem odpowiedź negatywną bo podobno shimano podniosło ceny. Tyle tylko, że to z ich winy zakup się przeciągał, a poza tym mieli tą korbę na stanie więc tłumaczenie ceny jak dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli to prawda, że w Polsce najważniejsza jest cena. Nie ważne, że powszechnie wiadomo, że mają nas w dupie, ważne, że jest kilka zł taniej. Można czekać 4 tygodnie na przerzutkę i być bez roweru w kraju w którym mamy słońce kilka dni w roku.  Śmiać mi się chce hahaha tym bardziej, że oni nie są już najtańsi. Czasy w których sprawdzali jako jedyni w kraju części OEM dawno minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w BS koła wraz z RWS-ami i adapterem. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z kontaktu, a zadawałem upierdliwe pytania i zawsze się doczekałem odpowiedzi. Na koniec się jeszcze potargowałem i na całym zamówieniu dostałem ok 50 zł rabatu (zamówienie na ok 1000zł). W najbliższym czasie chyba znów będę u nich zamawiał kolejne części układanki.

 

ocena: pozytywna

Edytowane przez malutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli to prawda, że w Polsce najważniejsza jest cena. Nie ważne, że powszechnie wiadomo, że mają nas w dupie, ważne, że jest kilka zł taniej. Można czekać 4 tygodnie na przerzutkę i być bez roweru w kraju w którym mamy słońce kilka dni w roku.  Śmiać mi się chce hahaha tym bardziej, że oni nie są już najtańsi. Czasy w których sprawdzali jako jedyni w kraju części OEM dawno minęły.

Dopłaciłem do towaru 60zł bo napisali mi dokładny termin wysyłki a zalezało mi na czasie (projekt dla klienta) i co, nie dotrzymali terminu ,jestem wkurzony mogłem zapłacić 60zł mniej

ocene dam dopiero gdy otrzymam towar

 

Edytowane przez cyroniok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 grudnia złożyłem zamówienie na szpej w bikestacji (wszystko z zielonym statusem - dostępne) zapłaciłem od ręki przelewem Payu i do wczoraj echo - napisałem maila kiedy mogę się spodziewać sprzętu to po paru godzinach otrzymałem odpowiedź - w piątek lub poniedziałek wysyłka....  Gdybym planował rowerowy wypad w weekend byłbym mocno rozczarowany czasem realizacji zamówienia, na szczęście nie pali mi się ale pozostaje delikatny niesmak. Podejrzewam, że jednak odbywa się tu handel "rzeczami których faktycznie nie ma na stanie i trzeba czekać na sprowadzenie" lub nie ogarniają sytuacji z ilością zamówień ale poza ścisłym sezonem?? No nic, czekam na wysyłkę cierpliwie i zobaczymy jaki będzie finał - mam nadzieję, że wszystko dotrze zgodnie z zamówieniem i będzie ok!

 

Jeśli komuś bardzo zależy na czasie to nie polecam tego sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż sklep istnieje ale tylko w internecie. Zamówiłem towar [według informacji jest na magazynie], zapłaciłem i czekam juz prawie tydzień. I nic. Po dwóch dniach dzwonienia dodzwoniłem się i otrzymałem odpowieź, że mam czekac jeszcze tydzień. Tragedia. Nie polecam tego sklepu nikomu. Potwierdza to wcześniejsze opinie.

Ale nie to najgorsze - na portalu opineo.pl są same pozytywne opinie o tym sklepie. Jak wpisałem negatywną to otrzymałem odpowiedź, że wymaga ona weryfikacji. A więc uwazajcie również na ten portal zawierający opinie o sklepach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wedrowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...