Skocz do zawartości

[rower] do 3500


Ikon

Rekomendowane odpowiedzi

Też zastanawiam się nad giantem i krossem, chyba wybór padnie na gianta, ale mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia.

 

ps. Akurat sprzedawcy to ostatnie osoby których słucham kupując cokolwiek.

 

O to tlumaczenie translatorem z mojej karty gwaracyjnej:

"Giant, Inc gwarantuje, widelec ramki i sztywne każdego nowego Giant

rower marki i Giant ramek marka będzie wolny od wad materiałowych i

wykonanie tak długo, jak pierwotny nabywca jest właścicielem roweru. Wykończenie

i wszystkie inne oryginalne elementy, a wszystkie Giant części zamienne marki, zastępują-

części rozwojowych oraz akcesoria są objęte gwarancją będą wolne od wad materiałowych

lub wykonania na okres jednego roku od daty zakupu. to

Gwarancja dotyczy tylko rowery i ramek zakupionego jako nowy od i jak-

zmontowane przez, autoryzowanego dealera Giant."

 

czyli gwarancja jest na tak dlugo dopoki pierwszy wlasciciel trzyma rower kupiony od autoryzowanego sprzedwcy, jesli sprzeda rower gwarancja przepada.

 

Zeby nie bylo tak rozowo to Talon "0" ma jedna wade korbe SRAM S800 to dosc wysoki model i dosc lekka ale za malo wytrzymala. W ciagu 3 miesiecy zlamal sie zab w duzym blacie od uderzenia kamienia i pogiela srodkowa tarcza od przezucania biegow. Fakt ze byla dosc brutalnie traktowana ale powinna wytrzymac troche dluzej. Zglosilem to do SRAMA i czekam na wyniki czy zalicza to do naprawy gwaracyjnej. Srednia i mala tarcza jes stalowa to mozna ja naprostowac od biedy. Pozatym super rower i naprawde polecam sie nim przejachac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczores ja nie jestem wrogiem Gianta, ale fanatykiem też nie i uważam że za pieniądze ktore wydamy na Gianta to możemy znalezc kilka innych ciekawszych rowerków. Giant nie jest wart tego co każe za siebie płacić, bez względu na to jak bardzo będziesz porownywał Talona do XTC.

Natomiast profesjonalizm i rzetelność w polskich sklepach to zupelnie inny temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczores ja nie jestem wrogiem Gianta, ale fanatykiem też nie i uważam że za pieniądze ktore wydamy na Gianta to możemy znalezc kilka innych ciekawszych rowerków. Giant nie jest wart tego co każe za siebie płacić, bez względu na to jak bardzo będziesz porownywał Talona do XTC.

 

Prawde mowiac to ja tez nie bylem fanem Gianta, wlasciwie to byl którys tam z kolei ale mialem okreslony budzet i troche wolnego czasu to objezdzilem chyba z 10 budzetowych modeli "29 i wlasciwie dwa mi sie naprawde spodobaly Giant i Scott bo nie patrzac na specyfikacje po prostu fajnie jezdza,sa zwrotne i latwo je wyczuc szczegolnie ze to pierwszy "29 po przesiadce z "26. Dlatego naprawde polecam sie przejechac tymi rowerami a nie tylko patrzec na osprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można nabyć tego Radona ? BO właśnie szukam 29er do 3500. Ciekawy osprzęt jak za tą kasę :)

W kilku miejscach w Polsce na pewno - ale jako mieszkaniec Badenii-Wirttembergii nie pomogę Ci bardziej niż google może to zrobić...

Edytowane przez 2701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś interesował używany ale zadbany (bo jeżdżę na 3 rowerach) i większość części ma tylko 1 sezon, to proponuję:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/109402-rower-29er-na-ramie-felt-przerzutki-xtr-korba-slx-super-amor-drake/

 

Jest stosunkowo lekki, bo patrząc na rowery w tej cenie to ważą przeważnie 13,5-14,5 kg, a więc masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieje ze moge sie podpiac ;)

 

do rzeczy: mam ok.193cm wzrostu, noga ok.95cm (o ile dobrze mierzylem), waga 97kg (sportowa sylwetka)

obecnie uzywalem taniego krossa level a2 21" V brake z 2010 roku z kolami 26" na tamten czas nie moglem cenowo pozwolic sobie na nic innego

 

szukam roweru do zwyklej jazdy, chcialbym zeby byl szybszy od tego krossa. funduszy chcialbym przeznaczyc jakos do 3500pln i zalezy mi na tym zeby rower swietnie wygladal

 

puki co myslalem nad:

 

CUDE acid 29" 2012 black'n'white za 3359, ma wieksze kola, z tego co mowia to dobre osprzetowanie, rekreacyjny wiec pewnie i wygodniejszy od krossa, a wyglad super

 

przyznaje ze rowery to nie glowny sport jaki wykonuje i sie skupiam, wiec na pewno pchanie ceny bardzo w gore nie byloby sensowne, co polecicie z waszego bogatszego doswiadczenia?

 

i jaka rama? mieszkam w krakowie a tutaj nawieksze mieli 19" i byla duzo za mala. myslalem o 21" lub 23" w cube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na wzrost siodło powinno dać się tak ustawić aby po ustawieniu ramienia korby na dole tak żeby było przedużeniem rury podsiodłowej noga była lekko ugięta w kolanie, jeśli da się tak ustawić przyramie 21" to ok. do tego po odpowiednim ustawieniu siodełka odległość od kierownicy powinna ci odpowiadać.

Rama 23" będzie wg. mnie za wysoka, nie powinieneś kupować większej niż 22".

 

PS

Od razu mogę Ci napisać żebyś nawet przy użyciu jakiejś miarki ustawił siodełko wstępnie na wysokości 84 cm licząc od środka korby do górnej powieżchni siodełka na jego środku, później możesz wprowadzić ewentualnie małą korektę ale ta wysokość będzie bardzo blisko optymalnej.

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rower jest wart jest tych pieniędzy, tym bardziej jeśli Ci podpasuje, choć w podobnej cenie można kupić 29er z amortyzatorem powietrznym :

Velo | Rowery 2012 | AGang | GANGSTA 7.29

Ale nawet nieco lepszy osprzęt przy niedopasowanym rowerze nie może być wyznacznikiem opłacalności, tak jak wygląd przy niedopasowanej ramie nie powinien decydować o wyborze.

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupilem tego CUBE acid- nie byl dla mnie wygodny i nie pasowal podemnie

 

nie kupilem takze a7,a8 bylo jeszcze gorzej i nie jezdzilo mi sie komfortowo

 

dopiero kupno GHOST ebs pro 2011 bylo strzalem w dziesiatke dla mnie ;) ! kola 26" mimo wzrostu nie podeszly mi dobrodziejstwa 29"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...