Skocz do zawartości

[rower] do 3500


Ikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieje, ze nie zdubluje pytania. Mianowicie planuje zakup nowego roweru i mam ochote na 29er.

 

Mam 179cm wzrostu i ok 82 kg wagi. Na te chwile rozwazam dwa modele:

 

1. Kross Level B6 - Sklep Rowerowy Wrocław. SPECIALIZED, CUBE, GIANT, UNIBIKE, KROSS, MERIDA. Posiadamy 3 sklepy i serwisy we Wrocławiu. Rowery Wrocław, Narty Wrocław. Âť ROWERY 29" modele 2012 Âť KROSS Âť LEVEL B6 (29er)

 

2. Cube Acid 29 - Sklep Rowerowy Wrocław. SPECIALIZED, CUBE, GIANT, UNIBIKE, KROSS, MERIDA. Posiadamy 3 sklepy i serwisy we Wrocławiu. Rowery Wrocław, Narty Wrocław. Âť ROWERY 29" modele 2012 Âť CUBE Âť ACID 29

 

W przypadku pierwszego widze dwa problemy. Po pierwsze cena ma być wyższa o ok. 200 PLN. Po drugie boje się, że przy mojej wadze amortyzator może być zbyt wiotki.

 

Poza tym mierze w rozmiar ramy M w przypadku Krossa. W przypadku Cube nie wiem czy 17 czy 19. Nie naleze do osób specjalnie wysokich.

 

Napiszcie proszę co sądzicie. Chętnie rozpatrze też inne propozycje.

 

Dzięki i pozdrawiam!

Przemek

Edytowane przez Ikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Krossa masz aktualną cene B6 tj. 3499zł, sam go zamówiłem i czekam na telefon ze sklepu, podobno maja być na początku marca. Wczesniej przymierzyłem się i dokładnie obejrzałem tańszy model tj. B3,

Ja zdecydowałem sie na Krossa, wydaje się dobrą opcją w stosunku jakość cena, a jeśli mi cos nie podpasuje w ramie to kupie ramę peak29 i przełoże osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramie krossa duzo zarzucic nie mozna, ale amor i piasty sa tragiczne, cube ratuje sie amorem z grubszymi goleniami i do sredniej na jeza jazdy moglby byc w rozmiarze 19", ale taki wybor wymaga wczesniejszego sprawdzenia przekroku, czy nie grozi uszkodzeniem jajek - jest to bardzo krotka rama i trzeba brac zawyzony rozmiar wzgledem standardow

 

moze warto pomyslec o innych firmach?

 

a peak, jak tak dalej pojdzie, to zniknie do polowy kwietnia

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie sa tez dwa Spece:

- Rockhopper 29

 

- Rockhopper Comp 29

 

Ale ich osprzet ogolnie jest juz chyba troche slabszy. Sa tez pewnie sporo ciezsze.

 

Podaje linki z tego konkretnego sklepu, bo mam go pod nosem i nie bedzie tam problemu zeby sie przejechac przed kupnem i przy odrobinie szczescia cos jeszcze wytargowac. Ale tak jak pisalem, jestem otwarty (i bede wdzieczny) za inne, konkretne, propozycje.

 

Co do wymiany ramy, to raczej chcialbym tego uniknac w zwiazku z przewleklym brakiem czasu i pieniedzy.

 

edit: Rockhopper Comp 29 wazy ok. 13,5 kg, wiec tragedii chyba nie ma.

Edytowane przez Ikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Nabiał dla jednego tragiczne dla innego wystarczające (amor i piasty), przynajmniej na razie ;) a jeżeli chodzi o ramę to jest fajna ale teoretycznie bo nikt wcześniej nie miał okazji na niej pojeździc, trochę mnie martwi np. niewielka odległość przedniej przerzutki od opony jak to widziałem w sklepowym egzemplarzu b3, no i te wygładzane na siłę spawy jakby to robił pijany Józek szlifierką (zdjecia są w jakimś teście roweru na necie ) w sumie jednak rower robi dobre wrażenie, i wiara w firme Kross pozwala mieć nadzieje że będzie to dobry wybór na pierwszego 29er.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na Peak by coś fajnego poniżej 11,5 kg złożyć, to trzeba wydać 4000+ zł.

W najnowszym MR jest test 29er do 3000 zł. Praktycznie wszystkie ważą ..... 14 kg :D

 

Także, nie ma sensu kupować 29er do 3000 zł, taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 uwaga - rama b3 to padalec, ktory rzeczywiscie wyglada, jak spawany po paru glebszych, dodatkowo w wersji z kieleckich targow tylny ogon ledwie miescil opone - mocne przyspieszenie i kolo blokuje sie w ramie, a watpie, zeby to poprawili...b6 to inna konstrukcja, ktora wyglada przyzwoicie, jesli chodzi o wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na Peak by coś fajnego poniżej 11,5 kg złożyć, to trzeba wydać 4000+ zł.

W najnowszym MR jest test 29er do 3000 zł. Praktycznie wszystkie ważą ..... 14 kg :D

 

Także, nie ma sensu kupować 29er do 3000 zł, taka prawda.

 

No tak, ale jak ktoś nie ma więcej kasy, to ma w ogóle nie kupować roweru?

Dlatego ludzie pytają na forach o rady :)

 

Wracając do tematu, czy amortyzator z Krossa, z goleniami 28, nada się dla osoby powyżej 80 kg (w ubraniach z 83-85).

 

Co z tymi Rockhopperami, Comp 29 jest trochę tańszy, ale ogół osprzętu ma słabszy. Czy różnica będzie mocno wyczuwalna na korzyść Krossa? Czy może Spec rekompensuje to geometrią, amortyzatorem? Jak wypada porównanie RockShoxa XC 28 z Suntourem XCR?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ze 178 cm (rozumiem, że bez skarpetek ;) ), masz akurat optymalny wzrost pod 26''. Natomiast, jeśli zależy ci na większych kołach, to na razie (albo właśnie dlatego, że teraz) niestety są sporo droższe niż podobnie wyposażone 26''. Ale okazje się znajdują ;)

 

Sam mam 29'' traila.

Edytowane przez kosa23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez skarpetek :) W dowodzie mam 181!

 

Co do cen, to wcale nie ma duzej różnicy, Spec Rockhopper Comp kosztuje 2950 a Rockhopper Comp 29 ok 3250. Są praktycznie identycznie wyposażone. Podobnie jest z Cube Acid w sklepie, którym myślę.

 

Co do mody, to trochę się zgadzam i chyba jej uległem (ale się tego nie wstydze :)). Z drugiej strony, oprócz jazdy górskiej (mam nadzieje, że czas pozwoli od czasu do czasu troche pojeździć), mam zamiar też jeździć nim do pracy - ok. 14km przez wały, lasy i pola i niestety trochę też asfaltem. Stąd przyszedł mi do głowy pomysł z większymi kołami. Mam nadzieje, że po założeniu węższych opon będzie lepiej niż na 26 calach.

 

Poza tym całe życie człowiek jeździ na 26 i może czas na odrobinę odmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możecie się wypowiedzieć coś o tym rowerze przesz tel. gościu powiedział że jest to bardzo dobry rower że ma nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jednoczęściową korbę czy coś takiego dobry amor tylko że nie wiem czy to prawda. Jestem gotów go kupić tylko nie wiem czy jest wart a dostane na niego dość dobry rabat.

 

Hai Bike Big Curve SL

 

Widelec: Rock Shox XC32, Turn Key, PopLoc, tłumienie: sprężyna/olej, skok: 100mm

Przerzutka przednia: Shimano Deore M 590, Dual Pull, Top Swing, 34,9

Przerzutka tylna: Shimano SLX M 663 Shadow, 30-biegów

Manetki: Shimano Deore SL-M 591, Rapidfire

Korba: Shimano M 552, 42-32-24 zęby, 2-piece crankset

Wkład suportu: Shimano PressFit MTB

Kaseta: Shimano HG 62, 11-36 z., 10-biegowa

Łańcuch: Shimano HG 54

Klamki hamulcowe: Tektro Draco,

Hamulec przedni: Tektro Draco, hydrauliczne tarczowe, 180mm Disc

Hamulec tylny: Tektro Draco, hydrauliczne tarczowe, 180mm Disc

Ogumienie: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2,25, SV-wentyl

Obręcze: Rodi CC40 Disc, Alu

Piasta przednia:Shimano 475 Disc, aluminiowa

Piasta tylna: Shimano 475 Disc,

Szprychy: czarne 2,0mm

Kierownica: XLC Comp Lowriser, oversize

Chwyty: XLC Sport gripy

Mostek: XLC Comp, oversize

Stery: VP A42E, A-Head, semi-integriert, 1 1/8"

Siodło: Selle Italia X1

Sztyca: XlC Comp 31,6mm, Alu Patent, z szybkozamykaczem

Pedały: XLC MTB

Kolor: schwarz/darkgrey matt

Rama: Aluminium 7005 Hydroformed 29er

Waga: 12,8 kg

 

 

cena to 3999zł za 3200zł go oddadza

 

 

 

 

Z góry dzięki.

 

Sorka że podpinam się pod temat ale nie chce zakładać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za te kase to rzeczywiscie dobry rower, spokojnie mozesz brac

A który ma lepszy osprzęt ten co podałem wyżej czy ten

 

 

Hai Bike Big Curve SE

 

 

Rama: Aluminium 7005 double butted, hydroforced tubes, 29"

Widelec: Suntour XCR RL, Remote lockout, Tłumienie: Sprężyna/Elastomer, Skok: 100mm

Przerzutka tylna: Shimano Deore M 593 Shadow, 30-biegów

Manetki: Shimano Deore SL-M 591, Rapidfire

Przerzutka przednia: Shimano Deore M 590, Dual Pull, Top Swing, 34,9mm

Łańcuch: Shimano HG 54

Kaseta: Shimano HG 62, 11-36 z., 10-biegowa

Korba: Shimano M 552, 42-32-24 zęby, 2-piece crankset

Wkład suportu: Shimano PressFit MTB

Tarcze hamulcowe: Tektro Draco, z regulacją

Hamulce: Tektro Draco, hydrauliczne tarczowe, 180mm/180mm Disc

Piasta przednia: Shimano 475 Disc, aluminiowe z szybkozamykaczem

Piasta tylna: Shimano 475 Disc, aluminiowe z szybkozamykaczem

Szprychy: czarny 2,0mm

Obręcze: Rodi CC40 Disc, aluminiowe

Opony: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2,25, SV-wentyl

Stery: VP A42E, A-Head, semi-integriert, 1 1/8"

Mostek: XLC Comp, oversize

Kierownica: XLC Comp Lowriser, oversize

Chwyty: XLC Sport przykręcane lub owijka

Pedały: XLC MTB

Siodło: Selle Italia X1

Sztyca: XLC Comp 31,6mm, Alu Patent, z szybkozamykaczem

Waga: 13,1 kg

Kolor: biały/czarny

Rozmiary: 44, 48, 52, 56cm

 

 

http://www.huni-bike-shop.hr/index.php/web-shop/bicikli/mtb-29er/47/haibike-big-curve-se-detail

http://www.haibike-polska.pl/14-big-curve-sl.html

 

 

Chce już w tym tygodniu jakiegoś z tych zamówic tylko jeszcze nie wiem którego lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

sam się przymierzam do krossa ale zastanawia mnie mała odległość pomiędzy pedałami a kołem, przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach. myślałem także nad kupnem WheelerEagle 50-29" trochę droższy bo 3899,00

http://katalog.bikeb...ds%3Deagle%2B50

generalnie ciężko coś wybrać w tym przedziale cenowym, zależy mi także na 10 rzędowej kasecie

Edytowane przez ratl81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant Talon w specyfikacji "0" .Rama jest super, wzieta jest z modelu XTC ktory kosztuje 1600 euro

tylko troche gorszy osprzet zeby cena byla przystepna

 

Frame ALUXX-Grade Butted Aluminum Fork RockShox XC28 w/ TurnKey Lockout, 100mm Travel

Shifters SRAM X5, 27 speed Front Derailleur Shimano Deore Rear Derailleur SRAM X5 Brakes Avid Elixir 1, 160mm Brake Levers Avid Elixir 1 Cassette SRAM PG950 11x34 Chain SRAM PC951 Crankset SRAM S800 22/32/44 Bottom Bracket

SRAM

 

Teraz mozna go juz dostac swietny rowerek na SRAMie za 900 euro. W tej cenie to trudno o markowy "29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy Talona są wszystkie takie same i niewiele mają wspólnego z xtc, wystarczy porównać z danymi na stronie Gianta, osprzęt srama, x5 czyli szału nie ma, amorek sprężynowy i za to wszystko krzyczą ponad 4 tys, lekkie przegięcie. Jak już musiałbym kupowac Talona to wziąłbym najtańszego i systematycznie wymieniał osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja z bikeradar.com

 

The Talon frame is almost exactly the same as the one on the twice-the-price Giant XTC. It’s superbly designed, constructed using the company's well proven Fluidform hydroforming method to manipulate the main tubes into a theoretically-perfect combination of strength and rigidity while maintaining a comfortable ride feel.The Talon is essentially a cheaper version of Giant's £1,695 XTC 29er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam angielskiego, ale czy tam nie jest napisane że rama Talona jest prawie taka jak w XTC? ;)

Tak własnie jest, poczytaj inne recenzje ktore to potwierdza. Talon 29" zostal rowerem 2012 wedlug singletracks.com.

 

Rama ma swietna geometrie i wieczysta gwarancje a w porownaniu z konkurencja w tej cenie to dosc przyzwoity osprzet. Naprawde polecam sie przejechac, bo jak cos to osprzet to mozna zawsze zmienic a dobra rama to na wage zlota. Rower jest wygodny i bardzo zwrotny zupelnie nie czuc ze to 29".

 

Z modeli w tej cenie bardzo dobrze wypadl tez 29" Scott Scale, tez swietna rama ale niestety tragiczny amor Suntoura zepsul cale wrazenie. Giant w tej cenie to chociaz pozwolil sobie na RockShocka XC czyli nowa nazwa na Dart-a, ktory chodzi o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że napisałes wczesniej że rama z talona 0 jest wzięta z xtc, a to nieprawda talony maja inne ramy, poza tym u mnie w sklepie Gianta sprzedawca nic nie słyszał o wieczystej gwarancji. Najdroższy Talon kosztuje chyba 4100zł a to moim zdaniem za drogo do tego co oferuje. I wreszcie porównaj sobie tego Talona np. do Krossa B6 -za 3499zł, ja wybieralem między tymi rowerami dla mnie wybór był prosty. Mimo iż wcześniej jexdziłem Giantem 26", a może własnie dlatego ze wczesniej jezdziłem Giantem zdecydowałem się na Krossa i jestem z niego bardzo zadowolony.

Poza tym jest tu na forum jakiś temat o Talonie.

Edytowane przez wszoltysik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...