Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cooper

[korba] Korba Shimano Nexave.

Rekomendowane odpowiedzi

cooper

Witam

Muszę wymienić korbę Shimano Nexave T300. Mam pytanie na jaką mogę wymienić ponieważ taką samą ciężko dostać. Manetki w tym systemie to high low jeżeli to ma znaczenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vitesse

najlapiej z takim samym mocowaniem do suportu o takiej samej lugosci, taka sama dlugoscia ramion i wielkoscia zebatek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cooper

Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marco1972

WITAM,podepnę się nieco do tematu,gdyż mam ten sam problem.Chcę wymienić korby Shimano NEXAVE ponieważ moje są już porządnie zjechane a trudno jest dostać nowe.Wybrałem Shimano Alivio FC-M411 lecz jednocześnie doczytałem że do takich korb zalecany jest suport 123mm, a u mnie w tej chwili jest 113mm.Czy to znaczy że Alivio ma inną budowę od Nexave pomimo tej samej ilości zębów w blatach? I czy to wiąże się jednocześnie z wymianą suportu czy mogę założyć do tego ktory jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mixchris

Musisz zmienić suport gdyż będziesz miał nieodpowiednią linie łańcucha i przednia przerzutka może nie działać poprawnie. Tak to jest, że do korby dopasowuję się odpowiedni suport. Jaką masz tą korbę NEXAVE i jakie masz w niej blaty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vitesse

10 mm to dosc duzo ale sprobowac mozesz wazne by lancuch nie byl przekoszony, ale to zalezy od przelozen na jakich jezdzisz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

Nie ma szans, żeby nie było przekosów, linia łańcucha przesunięta o 5mm. A to dużo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marco1972

Korba 170mm,blaty 48-38-28.Korba jest mocowana na kwadrat,czy jeśli faktycznie muszę zmienić suport to czy polecacie na kwadrat czy raczej kupić na octalink. Acha,i co sądzicie o korbach Alivio o których wcześniej napisałem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mixchris

Niestety nie znajdziesz takiej korby na 113mm :confused: pozostaje Ci zakupienie nowej i odpowiedniego suportu. Korby na octalink są dużo sztywniejsze i tym samym leprze więc raczej kieruj się w tym kierunku. np. http://allegro.pl/korba-shimano-fc-m443-octalink-i2174060722.html tylko średnia i mała tarcza jest mniejsza od obecnej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.