Skocz do zawartości

[do 3500zl] Na górki i pagórki :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić swój pierwszy prawdziwy rower górski. Zastosowanie - wszystko poza szosą, czyli jazda po lesie, na mniejszych lub większych górkach, zjazdy po wertepach itp., z czasem jakieś wypady w góry (jak się oswoję z tematem). Będzie to mój pierwszy rower górski, na szosę mam Gianta OCR Special. Jako, że jestem zielony jeśli o rowery górskie to chciałbym abyście mi coś doradzili. Mój wzrost to 181cm, waga +/- 70KG. Zastanawiałem się nad kołami 28" - tylko czy przy moim wzroście jest sens płacić więcej za rower z takimi kołami?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - były bardzo pomocne :laugh:

 

Puki co wpadł mi w oko taki sprzęt: http://allegro.pl/show_item.php?item=1998089839&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

tylko nie wiem czy jest jeszcze dostępny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić swój pierwszy prawdziwy rower górski. Zastosowanie - wszystko poza szosą, czyli jazda po lesie, na mniejszych lub większych górkach, zjazdy po wertepach itp., z czasem jakieś wypady w góry (jak się oswoję z tematem). Będzie to mój pierwszy rower górski, na szosę mam Gianta OCR Special. Jako, że jestem zielony jeśli o rowery górskie to chciałbym abyście mi coś doradzili. Mój wzrost to 181cm, waga +/- 70KG. Zastanawiałem się nad kołami 28" - tylko czy przy moim wzroście jest sens płacić więcej za rower z takimi kołami?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - były bardzo pomocne :laugh:

 

Puki co wpadł mi w oko taki sprzęt: rower CUBE LTD TEAM 2011 + GRATISY ---- OKAZJA !!! (1998089839) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

tylko nie wiem czy jest jeszcze dostępny...

 

Zwiększyłem budżet do 4000zł i mam puki co takie opcje jak:

 

http://strefasportu.pl/rower-cube-team-white-metal-blue-2011-p-278.html

 

Checker Pig Honky Pig w cenie 3300zł.

 

Co sądzicie o tych propozycjach?

 

Jeszcze coś takiego z 10% obniżką:

 

http://www.ssc.pl/trek2011/6300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem że recon jest słaby - nie wiem na ile to prawda :)

 

Kolejny rower:

 

http://strefasportu.pl/rower-cube-grey-metal-black-2012-p-1986.html

 

 

Czytałem że recon jest słaby - nie wiem na ile to prawda :)

 

Kolejny rower:

 

Sklep rowerowy strefa sportu - Rower CUBE LTD PRO grey metal black 2012 roz. 20- MTB hardtail

 

Czy warto dopłacać do tego CUBE:

 

http://strefasportu.pl/rower-cube-race-grey-metal-blue-2012-p-1989.html

 

różnica między nim a team 2011 to jak widzę hamulce i amortyzator.

 

Nie mogę znaleźć informacji na temat tego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon na górki i pogórki jest jak najbardziej wystarczający. I nie jest on słaby. Jest to taki podstawowy model amortyzatora powietrznego ale spokojnie dający rade w terenie. Wiadomo szału nie ma ale mimo wszystko jest to przyzwoity budżetowy amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o recona,to nie mogę zgodzić sie z opinią,że jest słaby. Wszystko zależy od tego jak na to spojrze. Jeżeli na szosę lub pagórki o których mowa powyżej,to zupełności się sprawdzi i nie będa to pieniądze wydane w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o recona,to nie mogę zgodzić sie z opinią,że jest słaby. Wszystko zależy od tego jak na to spojrze. Jeżeli na szosę lub pagórki o których mowa powyżej,to zupełności się sprawdzi i nie będa to pieniądze wydane w błoto.

Na pewno nie ma być na szosę o czym napisałem wyżej. Sprzęt ma być na lata zatem chciałbym kupić taki przy którym nie będę później żałował, że nie wybrałem innego :)

 

Być może uda mi się kupić LTD Race 2012 w okolicach 4000zł dlatego proszę o informację czy opłaca się ten rower kupić czy np. lepiej wziąć LTD Pro 2012.

 

W LTD Race 2012 jest inny amortyzator niż wspomniany na forum FOX Alps który nie miał zbyt pochlebnych opinii. Amortyzator nazywa się Fox Evolution 32 Float RL, 100mm, Lockout. Chciałbym wiedzieć czy ten amortyzator jest wart aby brać go pod uwagę.

 

CUBE biorę pod uwagę ponieważ są dostępne w moim mieście.

 

Inne rowery które spotkałem w moim mieście to Author, Trek, Kellys, Giant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam sobie to co wyżej i myślę że jeśli Foxy nie sa juz amortyzatorami które warto brać pod uwagę a recoon to amor na szose to chyba swiat zaczyna stawac na glowie. Jezdzilem do niedawna na Sprezynowej Torze TK i nie bylo terenu w którym by nie dala sobie rady (oczywiscie pomijajac wymagania terenu zwiazane z wielkoscia skoku amortyzatora) a tu Foxy sa slabe, Recoony tez nie bardzo. Czy Ty zamierzasz skakać 5-cio metrowe dropy na tych sprzetach czy jeszcze nie wiadomo co wyczyniac?? Czy masz wystarczajace umiejetnosci i doswiadczenie zeby wykorzystac ktorykolwiek z tych amortyzatorwo choc w polowie ich mozliwosci?? Sadzac z pierwszego postu to nie za bardzo... Oczywiscie bez urazy. Jesli sie myle wyprowadz mnie z bledu a zwrócę honor.

Co do LTD Race to mogli by dać lepsze hamulce w tej cenie a reszta wyglada bardzo fajnie.

A jeszcze sie spytam czy mierzyles sie do ktoregokolwiek z tych rowerow które wymieniasz? Bo jesli nie to proponuje to zrobic bo moze okazac sie ze geometria calkowicie Ci nie pasuje i zaden amortyzator ani osprzet tego nie zrekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, po prostu chciałem aby ktoś ocenił rower. Chcę przeznaczyć pewną kwotę na rower i chciałbym wydać te pieniądze dobrze. Co prawda doświadczenia nie mam takiego jak osoby tutaj na forum ale planuję sporo jeździć w związku z czym chciałbym kupić najlepszy rower w danej kwocie. Co do przymierzania to na początku brałem pod uwagę zakup przez internet jednak doszedłem do wniosku, że tak się nie da i rower przymierzę przed zakupem na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam sobie to co wyżej i myślę że jeśli Foxy nie sa juz amortyzatorami które warto brać pod uwagę a recoon to amor na szose to chyba swiat zaczyna stawac na glowie. Jezdzilem do niedawna na Sprezynowej Torze TK i nie bylo terenu w którym by nie dala sobie rady (oczywiscie pomijajac wymagania terenu zwiazane z wielkoscia skoku amortyzatora) a tu Foxy sa slabe, Recoony tez nie bardzo. Czy Ty zamierzasz skakać 5-cio metrowe dropy na tych sprzetach czy jeszcze nie wiadomo co wyczyniac?? Czy masz wystarczajace umiejetnosci i doswiadczenie zeby wykorzystac ktorykolwiek z tych amortyzatorwo choc w polowie ich mozliwosci?? Sadzac z pierwszego postu to nie za bardzo... Oczywiscie bez urazy. Jesli sie myle wyprowadz mnie z bledu a zwrócę honor.

Co do LTD Race to mogli by dać lepsze hamulce w tej cenie a reszta wyglada bardzo fajnie.

A jeszcze sie spytam czy mierzyles sie do ktoregokolwiek z tych rowerow które wymieniasz? Bo jesli nie to proponuje to zrobic bo moze okazac sie ze geometria calkowicie Ci nie pasuje i zaden amortyzator ani osprzet tego nie zrekompensuje.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś wątpliwości dotyczące foxa - firma ta zaczęła produkować sprzęty gorsze i lepsze jakościowo czego przedtem nie było i czy widelce dla montowni czy sprzedawane w detalu to kupowałeś i tak to samo. Taką niespecjalną opinię ma właśnie alps i ja potrafię zrozumieć że ktoś kto kupuje foxa chciałby żeby działał odpowiednio do renomy firmy. I nie chodzi o to że nie da on rady tylko że może swoim działaniem rozczarować w porównaniu do innych lisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo to nie Alps. to jest już pełnowartościowy amortyzator. Porównując do Reby? Będą pracować podobnie. Foxa łatwiej ustawić ze względu na jedną komorę którą trzeba pompować a nie dwie. Który lepszy z tych dwóch to lepiej nie pytać bo ile osób tyle będzie opinii. Generalni i jeden i drugi to górna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie CUBA z zachwalanym na forum KROSSEM Level A8 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie no i z tego co widzę to Kross nie zachwyca osprzętem w tych pieniądzach. Większość roweru na SLX i Deore, do tego amortyzator z niższej półki więc skąd taka cena? Jedyne co przykuło moją uwagę to niska waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jaki rozmiar się zdecydujesz ale musisz wiedzieć, omawiane rowery mają jedną zasadniczą różnicę - geometrię. Trek i Kross mają charakterystykę bardziej wyciągniętą, pochyloną (sportową), oba Cube i Merida są od nich dużo krótsze więc pozycja będzie bardziej wyprostowana. Jeśli chcesz kupić rower na lata to przede wszystkim skupił bym się na precyzyjniejszym określeniu Twoich preferencji w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej "przede wszystkim" to trzeba by się przymierzyc do tych rowerów o czym zreszta juz pisalem wczesniej. Bo pozniej a to plecy bolą, a czy mostek dać krotszy, a moze dluzszy, siodlo przesunac w ta czy moze w tamta, itd, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 300-400g. 500 z pewnością nie .Ile ten Recon Gold musiałby ważyć, 1,5kg?

Tu raczej pytanie ile wazy silver;) A silver waży ponad niecałe 2050 (rozne zrodla roznie podaja 2059, 2073). A gold z tego co pamietam troche okolo 1600. Jesli dane prawdziwe to 400 co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak Koledzy wyzej dobrze prawia o przymierzeniu sie do sprzetow. Ja zakupilem rower przez internet bez przymierzenia sie wczesniejszego i przyjemnosc z jazdy zmienila sie w katorge ze wzgledu na calkiem nie pasujace mojemu kregoslupowi geo. Skonczylo sie sprzedaza roweru o 1K taniej niz go kupilem po miesiacu i kupieniem nastepnego juz po dokladnych przymiarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramę wolałbym bardziej turystyczną ponieważ ścigać się nie będę - co nie wyklucza jazdy w trudnym terenie. Tak się zastanawiam czy jak przymierzę rower to czy będę wiedział że taka rama a nie inna mi pasuje. W końcu nie mam doświadczenia a przymierzenie ramy w sklepie to inna bajka niż dłuższa jazda. Mimo przymierzenia może się okazać, że i tak kupię nie ten rozmiar. W sklepie mi powiedzieli, że jak na mój wzrost - 181cm - rama 18" będzie w sam raz a 20" za duża (jeśli chodzi o CUBE).

 

Co do CUBE Race 2012 to FOX w nim zamontowany ma 1,65KG więc podobnie do Recona Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...