Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon V6


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Już od dawna myślałem o kupnie jakiegoś roweru. Najpierw rok temu dowiedziałem się co to jest makrokesz i czego mam się wystrzegać. Potem znalazłem Kross'a Hexagona V3, zbierałem na niego kase. Ale jakoś wygląd ramy w v3 nie przypadł mi do gustu, stwierdziłem że jak już kupuje rower na pare lat, to musi mi sie podobać i tak oto zainteresowałem się v4.. miesiąc pózniej gdy byłem już przy kasie, zobaczyłem że dokładając ok.100zł moge mieć v6. Porównałem specyfikacje między v4, v5, v6. I tak oto stałem się posiadaczem Kross'a Hexagona v6 2007 z ramą 19", a czemu 2007? Mogłem za podobną cene kupić 2008 ale wolałem grafitowe stare malowanie ramy (które cholernie mi sie podobało) oraz amortyzator Suntour XCR, którego nie mogłem znaleźć w każdej v6 na allegro z rocznika 2008. (wszędzie XCM'y).

 

Rower zamówiłem/kupiłem na allegro w hurtowni Romstom za 855zł +20zł wysyłka kurierem (DPD). Przelew zrobiłem w środe w nocy, w piątek rano rower już był u mnie. Dobrze zapakowany. Choć niestety ułamał się elemencik plastikowy od dzwonka ale to pikuś. Złożyłem rower. Na początku miałem problem z regulacją przedniego hamulca tarczowego, ale po 1h poradziłem sobie z tym.

 

I w droge.

Więc zrobiłem kilka km, i tak. Pierwsze wrażenia dziwnie/fajne, nie byłem przyzwyczajony do takiej geometrii ramy, mogłem zawrócić na drodze o szerokosci 2m, czego nie dał bym rady wykonać na moim starym rowerze. Pozycja pochylona ale wygodna. Kierownica wygodna, żelowe chwyty. Klamkomanetki też wygodne, choć nie najładniejsze z metalowymi raczkami hamulców. Siodełko mogło by być wygodniejsze - dostałem wersje z SelleRoyal. Tylna przerzutka OK (Shimano Acera), choć musze ją jeszcze doregulować. Przednia przerzutka do dupy.. (Shimano C051), do wymiany. Niemogłem jej wyregulować aby pracowała dobrze na wszystkich trzech przełożeniach (problem tarcia o łańcuch). Opony typowo górskie Kenda z dużym bieżnikiem, obręcze Mach1 Exe chciałem z AlexRimsami x2100 ale jakie jest takie jest, podobno też są niezłe. Amortyzator za mało czuły, nie wybiera małych nierówności jak bym tego chciał, choć wstępne napięcie sprężyny jest odkręcone na maxa, pewnie skończy się na tym że zaleje go olejem. Hamulce bardzo dobre, zjeżdzałem 2km z góry, miałem na liczniku ponad 50km/h a na dole skrzyżowanie z E7 (Warszawa-Kraków). Krótka droga hamowania, bardzo czułe.

 

Ogólnie jestem zadowolony poza przednią przerzutką, którą bede zmieniał na Alivio. Oraz amortyzatorem którego bede zalewał olejem, żeby był czulszy - jestem lekki ok.60kg, może nawet troszke mniej. Poza tym jestem bardzo zadowolony, rower jest lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam zalewać amortyzatora, proponuje zrobic na nim około 300-350km i dopiero jak coś to zalać, u mnie po 300+km zaczął chodzić zbyt miekko nawet a na początku za sztywny widelec robił :P:yes: (co prawda moja waga ok 75kg, ale jednak polecam zrobić na nim wiecej kilometrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich ;)

 

Ostatnio zaczęła mi chodzić po głowie myśl o zakupie bagażnika do V6, nie zależy mi na jakiejś wytrzymałości szczególnej, byle plecak +/-4 kg dało się zamocować. (podstawowe rzeczy, zapasowa dętka, klucze, czy dodatkowa butla wody - a nie lubię zbyt długo jeździć z plecakiem na ramionach). No i zastanawiam się jaki kupić, w sklepie byłem, przymierzałem taki standardowy chiński - nie pasował (zahaczał o tylny hamulec tarczowy), dlatego czy ma ktoś jakaś konkretną propozycję? Albo co sądzicie o montowanych do sztycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy jeszcze ten temat kogos interesuje :D . Od jakiegos miesiaca katuje krossa dosc regularnie a on daje rade. Juz 3 razy bylem w gorkach na trasach typowo przeznaczonych na rowery gorskie (http://www.coillteoutdoors.ie/?id=53&rec_site=114) przejechal juz prawie wszystkie traski (zostala tylko jedna- najlatwiejsza 6km, ale chyba jej nie przejade- szkoda czasu hehe) i wszystko jest ok. Rama nie peka, nie skrzypi, amor wytrzymuje wszystkie zjazdy i podjazdy i nawet dobrze pracuje. Jednym slowem sprzet godny polecenia. Ale z utesknieniem czekam az w koncu sie cos z ramka stanie, najwyzszy czas kupic sobie cos nowego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Krossa mam od lipca, od października stał w pokoju (czyli temperatura pokojowa) wyciagam go w marcu, zrobiłem moze z 80 -100 km i coś mi zaczęło trzeszczeć w supporcie jak zaczynam mocniej kręcić (albo przynajmniej ruszam), nie wiem czy to sie kwalifikuje na naprawe gwarancyjną ? czy lepiej od razu kupić nowy suport i samemu wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy, trafiłem na forum bo szukałem informacji o hexagon v6 ponieważ chcę zakupić ten model. Czytałem to co piszecie na forum i widać że wersja z 2006 r. jest /była dobra. Jest rok już 2009 a szukając informacji o tym modelu myślałem o wersji z roku 2008 ...

 

http://www.allegro.pl/item640239965_rower_...ry.html#gallery

 

nie znam się na sprzęcie na tyle żeby dyskutować z kimś o tym czy jest to dobry rower czy nie (jestem zdany na Was)...

Moje pytanie jest takie: Czy warto kupić ten rower? Czy macie inne propozycje jak wydać 1000zł na dobry rower?

Z góry dziękuję za udzielenie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęca mnie bardzo ta wersja z hamulcami tarczowymi, no ale cóż zrobić. Myślę, że mimo wszystko warto kupić ten rower, tylko najlepiej poszukaj go w wersji z poprzednim malowaniem, bo można dostać na allegro nawet za jakieś 900zł, czyli 200zł w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem użytkownikiem Hexagona V6 z rocznika 2008 i generalnie uważam ten model za bradzo udany (stosunek jakość/cena wg mnie bardzo korzystny). Tak jak napisał Gucio112 hamulce (Tektro IO) rewelacyjne na pewno nie są (tarcza 160), jednakże po wyregulowaniu i dotarciu nie narzekam na nie (w mojej ocenie zasłużona 4).

yanek01 Polecam z czystym sumieniem w kategorii do 1000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

cześć posiadam hexagona v6 juz od ładnych 2 miesięcy przejechałem na nim ok 700 km.jedna żecz mnie dziwi oglądałem pare zdjęc tych rowerków i niemoge znajeźć takiej ramy co ja mam.Jest zupełnie inna niz wszystkie bardziej że ytak powiem podobna do dualówki.amory znacznie większe(co jest zaletą dla mnie przynajmniej)

 

 

 

ogólnie jestem zadowolony chociaz jest pare minusów:łańcuch zadługi musiałem skrucic tarczóweczki musiałem że tak powiem dostraiac ;) a tak ogulnie to jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj poczulem nowa przyjemnosc z jazdy Hexagonem. Zamontowalem amortyzowana sztyce USE'a Sumo XCR Shokpost. Byla to tylko jazda po miescie ale staralem sie zaliczyc kazda nierownosc. Nie jest az tak wygodnie jak w moim fullu ale i tak bylem bardzo zadowolony. Za kilka dni wybieram sie na testy w gorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

 

 

Mam pytanie odnośnie zakupu roweru jaki rower polecacie. Ale może na początek parę informacji.

 

Mam 165cm wzrostu i ważę 62 kg mam 14lat i mam do wydania 1000zł. Rowerem będę jeździł głownie po szosie ale w teren też będę wyjeżdżał.

 

 

 

Myślałem na Kross'em level A4 lub Kross'em hexagon v6 i niewiem co wybrać może coś innego. I jakie hamulce będą lepsze czy może tarczówki czy ściski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli ten Level A4 kosztuje <1000zł, to znaczy, że nie jest on w fabrycznej konfiguracji, tylko do ramy A4 zostały dołożone kiepskie komponenty. W takiej sytuacji lepiej kupić Hexagona V6. Chyba, że chodzi o tego, to bez wahania, bierz go.

Co do hamulców. Wiadomo, że w V6 tarczówki nie będą rewelacyjne, dlatego według mnie, lepszym wyborem będą Vki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...