Skocz do zawartości

[licznik] problem z wyborem


nikuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie stoję przed wyborem licznika z pulsometrem, modele z których wybieram to :

  • POLAR CS600X
  • SIGMA ROX 9.1
  • VDO Z3
  • POLAR CS500

Osobiscie skłaniam sie ku CS 600x polara a rox 9.1, moze ktoś z was użytkował lub użytkuje któryś z nich i mógłby coś doradzić. Lub też może jakiś inny model do 1100 zł.

zawsze uzywałem licznikow i pulsometrów sigmy i zawsze czegoś mi w nich brakowalo. Dodam że ścigam się regularnie i trenuję bardzo duzo.

 

z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie przynajmniej po części. Zastanów się czego brakowało Ci w Sigmie czego może Ci brakować w modelach które wymieniłeś i wybrać ten który najbardziej Ci przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobny dylemat. Aż zerejestrowałem się na tym forum, żeby Ci odpisać.

 

Miałem do wyboru Rox 9.1, CS500 albo coś z Garmina. Kupiłem Rox 9.1 ze względu na to, że ma podświetlaną tarczę, bo czasem po nocach jeżdżę. Poza tym stacja dokująca i oprogramowanie w cenie. Natomiast Polar Data Link do CS500 to dodatkowe 150zł, oprogramowanie nawet nie jest kompatybilne, chyba, że ręcznie będziesz konwertował pliki i ładował do Polar ProTrainer 5. Ale CS500 działa dobrze z ich stroną internetową.

 

Sigma ma także Ghost Race, można się porównywać z samym sobą podczas jazdy. Po zakupie (mam na razie kilka dni i nie jeździłem jeszcze) widać dużą wadę Sigmy Rox 9.1. Otóż cyferki od prędkości zanikają często tak jakby bateria była słaba, a jest nowa. Ale coś podobnego widziałem również w CS500 na youtube. Wina dużego ekranu? No i Sigma Rox 9.1 ma ciemny wyświetlacz. W starym Trelock o wiele lepiej widać cyferki. Tu CS500 byłby chyba lepszy.

 

Garmin odpadł, bo baterię trzeba ładować kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zorro : mam Rox'a 9.0 i po zakupie miałem identyczny efekt zwłaszcza gdy bawiłem się podświetlaniem, wyświetlacz zanikał zupełnie.

Kup nową baterię do licznika i problem zniknie, niestety pamiętaj żeby mieć w domu zapas. Ja nie używam podświetlania to wytrzymała nie cały rok, z podświetlaniem myślę że szybciej ją zmienisz na nową :)

I nie oszczędzaj na baterii, a to że z licznikiem masz nową, to nie do końca prawda, bo nie wiadomo kiedy ta bateria została wyprodukowana zanim trafiła do Sigmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że kupiłem nową baterię aż za 16zł! CR2450 Panasonic 3V i dalej to samo. Co prawda po wymianie baterii przy używaniu podświetlenia przestał znikać ekran. Problem dotyczy tylko cyferek prędkości. Inne wielkości są wyraźne. Poza tym wszystkie baterie wymieniłem na starcie, te z czujników też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa urządzenia Sigmy - licznik oraz pulsometr (1609 i 25.10) Ogólnie jestem zadowolony lecz myślę że z tą jakością trochę przesadzamy. Sigma w kolarstwie to już urządzenia kultowe więc je kupujemy lecz zawsze jest jakieś "ale". A to pulsometr traci sygnał, a to z licznika schodzi chrom, problemy z STS-ami itp, itd.

Są to gadżety za rozsądne pieniądze ale tak do końca co do jakości to odpowiedzmy sobie sami, przecież je użytkujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma wady, Sigma też, przy czym akurat ja osobiście bardziej ufam że z Niemcami załatwię sprawę jak się coś sypnie niż z Polar'em na przykład.

Dwa lata temu miałem podobny dylemat jak autor tematu. Do wyboru były Garmin 500, Sigma Rox 9 i Polac CS500.

 

Garmin odpadł ze względu że jest bardziej szosowy, i uparcie używa GPS'a do wyliczania prędkości i odległości mimo że ma czujnik.

Polar odpadł ze względu na nie wymienialne baterie w czujnikach, nie wiem kto to wymyślił, chociaż mimo wyższej ceny był to licznik który najbardziej by mi pasował.

 

Sigma Rox 9 została zakupiona bo wczesniej miałem liczniki Sigmy i jedynie czego jej brakuje to brak logowania do wykresów danych z kadencji, to akurat w 9.1 poprawili.

Jestem z niej zadowolony, na zewnątrz nie ma problemu z zasiegiem sensorow, w domu na trenazerze musze uwazac na inne urzadzenia ktore potrafia zaklocic czujnik predkosci ktory gdy jest na tylnim kole jest troche dalej niz opisane w intrukcji.

 

PS. Sigma miala prodlememi z sensorami DTS, obecnie nowy STS jest zdecydowanie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak problem z baterią. Dziwne, bo jest nowa, ale Rox zaczął wyświetlać po jakimś czasie informację, że Unit Battery Soon Empty. Włożyłem baterię Sony, co była dostarczona razem z licznikiem i działa o wiele lepiej, mimo, że poprzednio też działała kiepsko. Nie kumam o co chodzi z tymi bateriami do końca. Może przez niską temperaturę? Ale to jednak wina baterii. Błędnie założyłem, że nowa bateria musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Napisałem w sprawie wyblakniętych cyferek prędkości do serwisu Sigmy. Jakiś czas działało mi dobrze, więc kolejny raz błędnie zrzuciłem to na baterie, ale potem znów miałem wyblaknięte. Przysłali mi pliki konfiguracyjne do regulowania kontrastu ekranu! Załadowałem je do Roxa i działa jak należy. Kto by pomyślał, że tam można regulować kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na to bym nie wpadł że nie sprawdziłeś ustawień komputerka.

Oczywiście że w Roxie można konfigurować kontrast... powiem nawet że niższe modele Sigmy też mają taki "bajer" :)

Ale potwierdziło się to że Sigma dba o klienta zwłaszcza o tego który wydał więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, ale w Sigma Data Center 2.1 nie ma takiego ustawienia, albo naprawdę nie umiem go znaleźć. Doszedłem do tego, że można ustawienia wyeksportować do pliku *.ssc, który jest w formacie XML. Tam edytorem tekstu zmieniam wartość kontrastu z 8 na 12 i mam to co chciałem. Potem import do programu i do licznika. No nie mówcie, że tylko ja nie mam tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...