Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ja też jeżeli można się podepnę pod temat mam zamiar kupić na tył przerzutkę sram force wcześniej miałem shimano 105 która współpracowała z manetką sram rocket bardzo dobrze i teraz moje pytanie czy jeżeli będę miał manetkę 9 biegową srama (nie rocket wiem że wymiana będzie potrzebna) to czy przerzutka 10 biegowa srama będzie z tym współpracowała bo już za bardzo się nie łapię

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuje jutro zamówić nowy napęd do roweru i mam pytanie co wybrać.

 

Obecnie mam taki zestaw:

mechanizm korbowy Shimano FC-M442 Octalink 44x32x22 T

wkład suportu Shimano ES25 Octalink 68-118mm

przerzutka przód Shimano Deore FC-M590 34.9mm

przerzutka tył Shimano SLX RD-M660 SGS Shadow Type

manetki Shimano Deore SL-M590 Rapidfire plus 2 way release w/gear indicator

kaseta Shimano CS HG-50 -9 11-32 T

łańcuch Shimano CN-HG53

 

Planuje jutro zamówić korbę, kasetę oraz łańcuch. Wybrałem taki zestaw:

Korba Shimano SLX 3x9 FC-M660 175mm

kaseta Shimano CS HG-50 -9 11-32 T

Shimano HG-73

 

I dzisiaj tak sobie myślę, czy do zestawu będzie pasować nowsza korba SLX ( Korba Shimano SLX FC-M670 175mm 3x10 Dyna-Sys ) z założeniem, ze kaseta i manetki pozostaną 9 rzędowe.

 

Oczywiście proszę o sugestie jeżeli waszym zdaniem inny mix będzie lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze w takiej korbie są nieco bliżej siebie w porównaniu do korb 8 rzędowych.

 

nieprawda, tarcze w korbach 7/8/9/10 rz. są w tej samej odległości od siebie, sprawdzałem to w praktyce

 

ma inaczej zestopniowane blaty to Ty musisz wiedziec ktora Ci bardziej pasuje

i Nie jest nowsza, slx jest dla napedu 9rz i 10 rz z tej samej serii

 

jeśli chodzi o korby to odległość między blatami w 7/8/9/10 rz. jest identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuje jutro zamówić nowy napęd do roweru i mam pytanie co wybrać.

 

Obecnie mam taki zestaw:

mechanizm korbowy Shimano FC-M442 Octalink 44x32x22 T

wkład suportu Shimano ES25 Octalink 68-118mm

przerzutka przód Shimano Deore FC-M590 34.9mm

przerzutka tył Shimano SLX RD-M660 SGS Shadow Type

manetki Shimano Deore SL-M590 Rapidfire plus 2 way release w/gear indicator

kaseta Shimano CS HG-50 -9 11-32 T

łańcuch Shimano CN-HG53

 

Planuje jutro zamówić korbę, kasetę oraz łańcuch. Wybrałem taki zestaw:

Korba Shimano SLX 3x9 FC-M660 175mm

kaseta Shimano CS HG-50 -9 11-32 T

Shimano HG-73

 

I dzisiaj tak sobie myślę, czy do zestawu będzie pasować nowsza korba SLX ( Korba Shimano SLX FC-M670 175mm 3x10 Dyna-Sys ) z założeniem, ze kaseta i manetki pozostaną 9 rzędowe.

 

Oczywiście proszę o sugestie jeżeli waszym zdaniem inny mix będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Smialo zakładaj. Wszystko będzie chulać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak to w końcu jest z tą kasetą 10 rzędową szosową ? Zakładać tą podkładkę 1mm? czy nie? Jak nie dam podkładki to ostatnia koronka jest wyżej niż bębenek tylko jakieś 0,3mm, jak dam podkładkę to oczywiście ta odległość się zwiększa do 1,3mm. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni ujeżdżam zestaw dyna sys (manetki + przerzutki xt, kaseta slx, łańcuch deore )w połączeniu z korbą m410 8 rzędową.

 

Da się an tym jeździć jak najbardziej, ale neid a się wyregulować idealnie- nic nie obciera o wózek itp, ale często wrzucenie blatu ze średniej zębatki nie udaje się za 1 razem i są problemy.

W 2 stronę działa to płynnie.

 

Tak więc jako rozwiązanie tymczasowe sprawdza się to jak najbardziej, jednak w dłuższej perspektywie płynność zapewni zmiana zębatek albo całej korby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wiekszośc tematu ale na moje pytanie nie ma tam chyba odp.

a mianowicie :

czy takizestaw będzie działał

kaseta Shimano Deore SLX CS HG-80 9sp

przerz tył Sram X7 10sp

manetka Sram X7 10sp

łańcuch Shimano Deore XT HG-93 9sp

 

chodzi mi głównie o kompatybilnośc kaseta - przerzutka i kaseta-manetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie taki zestaw działał, bo jak? Manetka i przerzutka 10-rzędowe a kaseta 9-rzędów. Najlepiej wrzucić kasetę 10 rzędową, lub pozostać przy napędzie 9-rzędowym. Tutaj nawet nic nie da mix manetka 9-rzędowa i przerzutka 10-biegowa, dalej nie bedzie współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie łańcuch 9-rzędowy nie będzie pasował do kasety 10-biegowej, jednak praktycznie może to być do spasowania, ale nie musi. Jeżeli masz na stanie łańcuch 9-rzędowy to możesz to sprawdzić, jeżeli takiego nie masz, raczej kupiłbym łańcuch dedykowany do kasety = 10 rzędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niezłą okazję kupna roweru, lecz ma on tymczasowo założoną tylną przerzutkę Deore, a manetki X.7. Tymczasowo, czyt. dopóki nie zdobędę kasy na Srama. Pierwotnie z tyłu był oczywiście X.7, jednak trochę się pogiął po przewrotce, Deore było wtedy jedyną opcją na zamiennik. Czy fakt, że nie jest ona kompatybilna z manetką może wpłynąć na przyspieszone/niekorzystne zużycie elementów napędu? Pytam, bo nie wiem czy mogę na tym póki co pojeździć (przez pewien czas przecierpię fakt, że nie mogę korzystać płynnie ze wszystkich przełożeń). Wyregulowałem sobie ją tak, że na większości koronek łańcuch pracuje ładnie, cicho i o nic nie ociera. Dzięki za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...