Skocz do zawartości

[suport+korba]Co zamiast starych ?


Airsofter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Muszę wymienić suport oraz korbę tylko mam jeden problem-co będzie pasowało w miejsce tego? https://picasaweb.google.com/101207856331199834699/QTiGJB?authkey=Gv1sRgCLLs-tHgud3D-QE#5706499422421789938 . Nie chce (i nie wiem jak ) rozbierać bo boję się że to się od razu rozsypie na ziemię. Tak więc- da się jakoś dobrać suport i korbę bez zdejmowania tych ? Chciałbym się zamknąć 100-110 zł(łącznie z przesyłkami).

Z góry dziękuje :) I pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dało by radę dobrać. Najważniejsze w dobo że suportu jest jego szerokość (kwadratowego prętu). Najlepiej zmierz najdokładniej jak się da hmm z 2mm byś musiał odjąć gdybyś mierzył od tych 2 czarnych zaślepek. Najlepiej zdemontować korby. Za 110zł niestety dobrej klasy sprzętu się nie da kupić. Ale koniecznie trzeba założyć suport na łożyskach maszynowych. Problem z zakładaniem suportu jest taki iż musisz mieć najpierw klucz do odkręcania korny ew. odkręcić śruby i trzaskać młotkiem w korby aż wyjdą, lecz bez klucza do suportu się nie obejdzie. Jeśli kupował byś suport w sklepie rowerowym stacjonarnym to myśle że za darmo by ci Pan wymienił- szczególnie wtedy gdy nie było by już korb.

 

 

 

Ps: Zapomniałem dodać iż stary łańcuch może się gryźć (przeskakiwanie- bardzo niebezpieczne) z nowa korbą. Niestety sama wymiana łańcucha by nie starczyła lecz też kaset lub wolno biegu.

 

 

Komplet:

 

http://allegro.pl/mech-korbowy-shimano-alivio-fcm410-42-32-22-promo-i2089639313.html

http://allegro.pl/suport-futura-68x124-5mm-bsa-najatniej-z-przeslka-i2088813673.html (zależy jaka szer suportu)

http://allegro.pl/kaseta-deore-cs-hg50-9-rz-11-34-nowa-f-vat-od-ss-i2089215750.html (zależy ile masz rzędów i czy masz kaste czy wolnobieg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku. Dlaczego _musisz_ wymienić stary zestaw? Co z nim jest nie tak.

 

W kwestii samej wymiany. Jak już ustalisz jaką ilość zębów potrzebujesz (42/32/22 albo 48/38/28) to sugeruję przyjrzeć się takowym korbom z wymiennymi zębatkami (coś pokroju sh alivio/acera, ew. truvativ isoflow/fived plus suport na kwadrat odpowiedniej długośći kinex/futura/neco).

 

Do tego potrzebne narządzia (imbus/ klucz nasadowy + klucz do suportu) plus ew. ściągacz do korb oraz duży płaski klucz/francuz oraz odrobina wiedzy i "odwagi". Albo wizyta w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył już jest nowy, o łańcuchu poczytam i sam dobiorę. Co złego się dzieje ? Korba duuuuuuży luz(na średniej zębatce wynosi około 1 cm) i już zęby są zużyte przez co ostatnio zaczął mi łańcuch skakać.Ale teraz czytając doszedłem do tego że to nie o tyle może być problem z suportem co z bieżniami i przez to jest taki luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powyższe Alivio bedzie Ok o ile chcesz tyle na korbe wydać bo po urywku zdjecia domniemam ze ten rower wysokich lotów nie jest. Masz racje ze przy rozebraniu by sie wszystko wysypało ale to nie tragedia, to sie rozbiera kasuje luz i składa. Tylko po takim zabiegu nie będzie juz to samo. No ale jak mówisz ze żeby tez mają dosć to alivio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Alivio do tego roweru to chyba ciut za wysoka półka, bardziej myślę o Acerze i Fived , przy czym o tej drugiej pochlebnych decyzji nie wyczytałem.Co wy o tym myślicie? Aaa i jeszcze takie pytanie: jakie narzędzia były by potrzebne żeby dobrać się do suportu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchaj możesz sobie nawet wsadzić korbe na klin z wigry jak tylko ci sie uda :D to ty na tym będziesz jeździł ;)

 

Do wymiany tego sestawu edziesz potrzebował:

- stary zestaw - najszybsza metoda to szlibierka kątowa + młotek i przecinak. Jezeli nie posiadasz do pozycz od sasiada, jak on nie ma to musisz wziąćoddech i uzycz kilku narzędzi. aby sciągnąć ramie korby potrzebujesz ściągacz np taki KLUCZ DO ZDEJMOWANIA KORBOWODÓW ŚCIĄGACZ (2104707251) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ( polecam jednak szlifierke :D ) i klucze rozmiaru mi blizej nie znanego wiec uzył bym francuza ( albo szlifietki :D )

 

- nowy zestaw - tutaj potrzeba ci będzie już klucza do suportu np taki Klucz do suportu system Shimano Compact (2094907357) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i w zasadzie tyle. Dodam ze nową korbę trzeba nazwijmy to kolowkialnie "doj***ć" kluczem zeby sie nie poluzowała i nie skwierczała przeokrutnie :P głównie tyczy sie to kwadratów ale i octalinka tez. Ja dokręcam rurką ok 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za informacji ;) Dziś byłem się na mieście rozpytać i uznałem że nie ma się co pie**rzyć tylko oddam do serwisu i mi typ wymieni (za 20 zł to nie będzie warte moich męczarni i kluczy)A i dowiedziałem się że mam długość 122,5 :)

Ogólnie zestaw ma być chyba taki :

http://allegro.pl/korby-shimano-acera-fc-m361-42x32x22-fv-czarne-i2111066782.html

http://allegro.pl/suport-futura-spurus-pro-68x122-mm-i2117743945.html

+ do tego jakiś łańcuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No o to chodziło czy założy ;) Ogólnie to dowiedziałem się długość mojego suportu który wynosi 122,5 mm i jako wszędzie jest podane że dedykowana długość suportu do korby to 113 i chciałem wiedzieć czy to będzie w ogóle działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys i nastąpiły cięcia budżetu :/ Będzie M311. Boję się że jak wsadzę 113mm to korba w ogóle nie przejdzie przez tylny trójkąt bo nawet teraz jest tam mało miejsca(przy obecnej korbie)

 

Sory że tak post pod postem ale nie mogę już edytować. Otóż przejrzałem instrukcje Shimano i dopiero teraz zauważyłem że ta korba też jest na 122mm... chyba muszę mniej na kompie siedzieć ;)

Proszę o zamknięcie- w razie następnych pytań najwyżej będę prosił o ponowne otwarcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No cóż wszystko zostało wymienione ale mam pewien, hmm.... problem ? Sam nie wiem. A jest tak: oddałem do serwisu żeby mi suport i korbę wymienili w piątek, wczoraj odebrałem i dopiero w domu zauważyłem dziwną rzecz.Odkryłem że mam rozciętą w pionie prawą stronę mufy bo serwisant nie umiał/nie mógł wykręcić prawej części suportu.Nie zostałem o tym poinformowany bo sprzedający był jakiś innym ponieważ stary przeszedł do drugiego oddziału sklepu(oczywiście ja to odkryłem... ). Teraz pytanie mam z tym coś robić (iść do serwisu i o coś walczyć itp. ) czy mogę na tym spokojnie jeździć bez obaw o zdrowie/życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...