Skocz do zawartości

[Trasa]Rychlebskie Ścieżki


madluki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Na zlocie w zeszłym roku byliśmy :)

Ogólnie Ścieżki są super, najłatwiejsza (żółta?)trasa jest bardzo łatwa, praktycznie nie ma schodzenia z roweru, ogólnie nawet na HT warto objechać całe Ścieżki, łącznie z czarnym szlakiem (który można ominąć), w niektórych miejscach na FS 140/140 nie przejedziesz a co dopiero jeśli masz HT ;)

W każdym razie na czarnym jest punkt widokowy, zdecydowanie warto tamtędy pojechać dla samego widoku ;)

Piwko można wypić, obiadek można zjeść, nawet rower można wypożyczyć, także czego do szczęścia więcej potrzeba? :D

 

Swoją drogą bardzo fajny filmik.

 

A w wolnym czasie zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodać, że baza wypadowa może być w PL, do ścieżek jest raptem 18km z Głuchołazów. Poza tym, warto wybrać się z samego rana, zaliczyć ścieżki Enduro, a potem południowy szlak. Mapki są dostępne za darmo w miejscowym Domu Kultury(w centrum Meridy kasują za ta samą mapkę ok 6pln).

A tak na marginesie, może ktoś ma ochotę na otwarcie sezonu w Rychlebach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony również baaardzo polecam Rychlebskie Ścieżki, mają różnorodny poziom trudności więc można je dopasować do swoich umiejętności technicznych, infrastruktura również niczego sobie.

Co do otwarcia sezonu to bardzo chętnie tylko, że śniegu w Jesennikach jest mega dużo więc pewnie nie nastąpi to prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Zważywszy na późną porę zakładania tematu i ogólne zmęczenie po-weekendowe, proszę wybaczyć powielanie tematu ;-)

 

Zima Buka suka daje w kość, ale wiosna już tuz tuz i prawie sie wzruszyłem jak zobaczyłem ten filmik ;-)

 

Mam nadzieje ze w tym roku zaliczę jakiś wypadzik z szanownymi forumowiczami.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Jak zostało napisane:

 

Mili bajkeri ;-) Ścieżki zamknięte do 31 marca, bo male fraglesy ciągle coś ulepszają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

W przyszłym tygodniu wybieramy sie na Rychlebskie i w związku z tym mam pytanie, jest tam na tyle "atrakcji" w sensie tras, zeby pobyc tam jakies 5 dni?

 

Kolejne pytanie, jak jest z noclegami? Sa jakies kwatery w Czarnej Wodzie? I jak cenowo to wyglada? Tak czy inaczej namiot na wszelki wypadek bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest hotel w Czarnej Wodzie, są tez prywatne kwatery:

LINK

 

Co do tras, to na pięć dni same Rychleby będą za małe, chyba, że ktoś lubi jeździć w kółko to samo. Ale przecież to region Jesenika, a tam:

 

LINK 2,

LINK 3,

LINK 4,

LINK 5

 

Jest Pradziad, gdzie można wjechać na 2 sposoby: asfaltem lub terenem - ta opcja jest bardzo ciekawa pod względem widoków, a nie jest zbyt trudna technicznie.

Są okolice Zlatych Hor, gdzie jest skansen na terenie starej kopalni złota, koło Jesenika są ciekawe jaskinie, warte zwiedzenia, a niedaleko jest wodospad.

Nie wiem, czy najlepszą bazą wypadową nie będą Głuchołazy i miejscowe schronisko, ale to już sami sobie ustalcie. Polecam przejrzeć temat z zeszłorocznego zlotu forum, bo odbywał się właśnie w Głuchołazach :), a jeździliśmy po Rychlebach i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hotelu, to juz mi odpisali ze maja miejscowki, 290kc os/noc, takze jest ok.

 

Bardziej mnie martwi sprawa, bo na stronie Rychlebskich jest opis tych tras i tam piszą ze maja one po 14km a nawet po 30km. A kolega z forum mi napisal ze te trasy maja 1-3 km, czyli krociutkie...jak to jest naprawde.

 

Jezeli by tak bylo, to rzeczywiscie przydaly by sie jeszcze jakies fajne, WIDOKOWE trasy w terenie, nie interesuje nas szosa.

 

Czy moglbym prosic o link do tego zlotu w Głuchołazach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronce Ścieżek jest mapka i są ścieżki z nazwami narysowane.

te po których ja jeździłem, np. czarny szlak na górze przez punkt widokowy, to ~2km ?) czy niżej, czyli Tajemny itp. to też ścieżki po 2-3km, ale fajne, techniczne.

tak naprawdę największy flow i przyjemność można uzyskać za którymś tam razem ,gdy już się trochę lepiej je zna i wie gdzie można nak$#% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmm, na zlocie Rychlebskie zajęły nam ponad 3 godziny (wyszło ok 40 km w tym dojazd w teren), ale samych ścieżek to IMO Jest tam więcej niż 10 km, zresztą informacje o długości tras są dostępne tu: http://www.rychlebskiesciezki.pl/pl/o-sciezkach/dodatkove-informacje więc nie wiem w czym jest problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz również podjazdy? Bo tych to nawet Armstrong w najlepszej formie by nie podjechał w kilka minut. A żeby zjechać, to trzeba tam najpierw podjechać. Nie wiem, które odcinki jeździłeś, ale żeby zjechać na dół, też kilka minut nie wystarczy

a czy na podjazdach masz flow? :) oczywiście że ich nie liczę.

jeździłem po Wales, Biskupsky, Proklety, Tajemny, Mramorowy.

Każdy z nich jest na kilka minut jazdy.

wyjątkiem może to być podjazd dr. Wiessnera, który zajmuje kilkanaście min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jest stronka cykloserwer na ktorej sa wrzucane rozne trasy, z profilem trasy, skala trudnosci i suma przewyzszen, takze na pewno bedzie gdzie jezdzic, jak Rychlebskie zostana objechane:)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie winiet, czy jadąc do miejscowości Cerna Voda trzeba ja mieć? Bo z tego co czytalem to w Czechach sa potrzebne winiety na autostradach i drogach ekspresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do winiet, to nie sądzę aby były potrzebne.

Prawdopodobnie, będziesz granicę przekraczał w Głuchołazach, a stamtąd około 20 km lokalnymi drogami.

 

Na ścieżkach byłem dwa razy, optimum czasowym, wydaje mi się jeden dzień.

Wtedy na spokojnie można zaliczyć wszystko bez pośpiechu, po kilka razy.

Jadąc na kilka dni pewnie bym się tam zanudził :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Nasi sąsiedzi nie próżnowali. Jest kolejny powód by znowu odwiedzić to miejsce.

 

https://vimeo.com/sl...chlebysuperflow

https://vimeo.com/58565649

 

Jestem ciekawy jak długi jest ten szlaczek, ponieważ na mapkach nie jest naniesiony. Tak czy owak wygląda to obiecująco.

 

PS.

Bardzo zazdroszczę sąsiadom ze tak ładnie potrafią zorganizować się w dobrej sprawie..

U nas nie ma komu, nie ma za co, a nawet gdyby to i tak wszystko "ekolodzy " zablokują ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekolodzy jak ekolodzy, ale większym problemem byli by wandale i złodzieje.

 

Na filmiku pokazane jest, jak gość wchodzi z rana do koparki i zaczyna działać. U nas ta koparka po nocy, była by opróżniona z paliwa, szyba była by wybita i co by się dało ukraść, to by pewnie ukradli.

 

Jeśli już by ścieżki powstały, to znaleźli by się "dobrzy" ludzie, którzy podesty i najazdy wykorzystali na opał, a kamyczek ze szlaków posłużyłby do dekoracji ogródków i usypywania przydomowych ścieżek.

 

Resztę dopełniliby by motocykliści na krosach.

 

Fajnie jak by takie coś powstało i u nas, ale chyba jeszcze daleka droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trail pod Sokolím vrchem ma 21 lub 16 km w zaleznosi od wersji + Trail podél Černého potoka 7km + 7km powrót + 11km nowy superflow

 

Myślę ze teraz uzbiera się 40 kilosów czystej jazdy i mam nadzieje ze na tym nie poprzestaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...