Skocz do zawartości

[ Rower ] Kross A2 2010 MOD


Mlody2224

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :)

Chciałem przedstawić Wam mój rowerek :)

Rower służy do jazdy po mieście czasami wypad do parku czy lasu :)

Obecnie z oryginalnego Krossa A2 została tylko rama

Pancerze chce wymienić jednak na czarne bo te białe jakoś mi tutaj nie pasuję :) no i chyba trzeba będzie je skrócić.

Do wymiany jeszcze amortyzator tylko nie mam pojęcia co kupić, radziłem się tutaj na forum ale każdy poleca coś innego;) miałem na niego 800 zł ale niestety z przyczyn finansowych mogę dać max 700 zł

Pełna specyfikacja roweru:

 

Rama Kross A2

Amortyzator - XCM V3- Wymiana na coś innego do 700 zł

Hamulce - V-BRAKE XT

Obręcze - MAVIC 317

Piasty - DEORE XT

Szprychy - DT CHAMPION

Przerzutka przód - DEORE M591

Przerzutka tył - DEORE M592

Korba - Deore 590

Kierownica - AMOEBA

Mostek - AMOEBA

Stery - FSA

Opony - RACE KING 2.2

Kaseta - DEORE

Łańcuch - DEORE

Manetki - DEORE

Chwyty - BONTRAGER

Pancerze - Jagwire

Linki - Clarks

Pedały - Exustar E-PM90

Klamki - Deore

Siodło - ITALIA SHIVER FLOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak wagowo się prezentuje ? Jak wymienisz amora to fajny będzie ;) I skróć obowiązkowo te pancerze, ja do niedawna takie miałem - ktoś na forum zwrócił na to uwagę i słusznie bo teraz nie dość, że lepiej wygląda to i lepiej pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak z wagą ale na pewno z 12 kg

Jak amorka zmienie to spadnie z 500 gram bo ten co mam to waży z 2600 :P

A pancerze mam już kupione tylko że czarne bo te mi się w ogole nie podobają :D i trzeba będzie skracać:) tylko mam obawy co do skręcania kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też sporo schudł jak zmieniłem amorka.

Co do skracania pancerzy, to możesz zobaczyć sobie u mnie w temacie jak ja skróciłem, przed skróceniem skręciłem kierownicą i uciąłem ile trzeba było :D Tylko do tylnego hamulca trochę za dużo uciąłem i będę musiał zamienić pancerz z przodem. Wszystkie czarne ? Może zrób sobie do przerzutek czarne, do hamulców białe albo odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak jak mówisz białe bo przerzutek czarne do hamulca :) Co jeszcze może wymienić w rowerze żeby lepiej wyglądał:> ?

Ja bym odwrócił mostek i dał prostą kiere :) Ale pewnie skoro wymieniłeś na takie to lubisz mieć wysoko :P

PS: Mam takiego samego krossa tyle, że na tarczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica nie jest aż tak wysoka jak wydaje się na zdjęciach :) po prostu jakieś takie ujęcie;)

Miałem prostą kierownicę ale strasznie nie wygodnie mi się jeździło. Dla tego postanowiłem dać lekko wygiętą :)

Zastanawiam się czy nie kupić dwóch kółeczek KCNC czerwonych do przerzutki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roweru kupuję już tylko czarne białe lub czerwone rzeczy :) .

W sumie wszystkie części mam już wymienione . Zostały jeszcze tylko stery bo te które mam już są troszkę zajechane no i amortyzator. Co do koloru jeszcze się zastanawiam.

A z tymi dodatkami to jest problem bo kolorowe rzeczy są strasznie drogie np. 2 śrubki KCNC kosztują 20 zł :/ Do korby śrubki z 40 zł...

Myślałem nad czerwonymi podkładkami KCNC pod mostek :) tylko nie wiem jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuję Ci bardzo :) nawet fajnie to wygląda;)

Koszyk na bidon ma firmy elite kolor czarno czerwony

 

PS: Proszę mi jeszcze powiedzieć jeżeli kupuję te kółka do przerzutki KCNC to górne kółko od dolnego czym się różni ??

Bo coś tak sobie przypominam że to dolne kółko w Deore M592 jest sztywne a górne lata lekko na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł za projektem ikavior (białym) tyle, że nie dawał bym czerwonej podkładki pod mostek i do niego wsadził czarne śruby. Wymienił bym sztycę, siodło i hamulce na białe oraz czarne rogi natomiast amorek z czerwonym opisem. Ideałem była by czerwona osłonka pod łańcuch. Kolorystyka osprzętu "wyznaczona" przez malowanie ramy z czerwonymi dodatkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię będę wydawać kasę na nowe hamulce siodło i sztycę... jak wszystko kupiłem nowe poza tym gdzie znajdę białe vbrake XT po drugie po co mi rogi skoro nie korzystam z tego po trzecie białe siodło dla mnie to mega lipa po paru jazdach całe brudne już jest... tak samo białe chwyty. MI nie chodziło o to co wymienić z części na inne ( inny kolor ) tylko dodatki śrubki, koszyk na bidon, podkładki itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mi rogi skoro nie korzystam

nie korzystasz, bo nie masz ew. " po co mi rogi skoro nie będę z nich korzystać"

białe siodło dla mnie to mega lipa po paru jazdach całe brudne już jest

miałeś, że tak piszesz ?

tak samo białe chwyty

tego nie proponowałem... pół sezonu przejeździłem na czarno białych praktycznie jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być z Ciebie straszna fleja... u mnie w domu ja zajmuje się wszystkim co jest związane z rowerami (a więc i myciem) i obserwuję, że białe Velo mojej żony nie wygląda tragicznie po dwóch sezonach, a większą uwagę zwróciłem mu dwukrotnie - po zakończeniach obu sezonów i dalej wygląda ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...