Skocz do zawartości

[spawanie ramy] Bulls Wild Mojo 2


nikodem92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem ramy:

Rama BULLS WILD MOJO 2 uszkodzona/czterozawiasowa (2094492944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Jest ona pęknięta i to chyba w dość nieciekawym miejscu. Mam pytanie jaki będzie orientacyjny koszt spawania takiej ramy? Czy w ogóle warto? Może da się wymienić cały ten element?

 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, rama ma stop 6061 - ponoć ten stop ciężej się spawa?

Co ogólnie sądzicie o tej ramie? Podobno, gdy rama ma złą konstrukcję to będzie pękać w tym miejscu i tak...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta rzeczywiście w nieciekawym miejscu. Materiału mało, obciążenia spore. Raczej nieopłacalny zakup, gdybyś miał to spawać. I już nawet nie chodzi o to, że to dodatkowe koszty. Ale może tak pękać i pękać, po co się wkurzać i gonić za spawaczem? Chyba, że udałoby Ci się skontaktować z producentem/dystrybutorem i tanio kupić wahacz, wtedy można się zastanowić.

 

A, pamiętaj, że facet sprzedaje samą ramę, bez dampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pęknięcie wygląda tak jak by powstało po niedokręconej rotacji w locie. Dziwnie to wygląda i po chwili namysłu najbardziej przychylam się do tego, że naprawa powinna polegać na wymianie całego elementu np poprze odcięcie i wspawanie nowego fragmentu co czyni cała operację kompletnie bez sensu finansowego. IMO olej to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...