Skocz do zawartości

[manetka] Jak z prawej XT i SAINT zrobić XTR - aktualizacja!


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że się nie da, próbowałem już to wytłumaczyć PopaY'owi, ale że się zrobił przydługi offtop to zostało usunięte :icon_wink:

Albo mają odwrotne sprężyny, albo nazywają zrzucaniem obsługę dźwigni ciągnącej linkę :icon_wink:

Moje alivio mogło zrzucać o 1 i ciągnąć linkę o 2 przełożenia.

Swoją drogą tyle czasu już wiem, że mogę usprawnić swoje XT, a jeszcze się za to nie zabrałem, mimo że chciałem jak tylko zobaczyłem na forum. Najwyraźniej nie brakuje mi tej funkcji. :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To genialne!!!!! Działa. Zawsze brakowało mi tej funkcji. Wielkie dzięki za pomysł.

"Brawa" dla działu marketingu Shimano za ten wspaniały pomysł blokowania takich funkcjonalności. Trochę przypomina to blokowanie rdzeni w procesorach AMD, kupujesz 3-rdzeniowca, po małych przeróbkach software'owych masz już 6 rdzeni. Tak to już jest z marketingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing jak marketing, ale chodzi głównie o to, że taniej jest wyprodukować coś na jednej taśmie produkcyjnej i poblokować funkcje niż stawiać dwie taśmy.

A z tymi procesorami jest chyba tak (ale pewny nie jestem), że w jednej partii robione są np. 2 i 4 rdzeniowe i te ze środka płyty mają lepszą jakość niż te na brzegach i to w tych gorszych blokuje się dwa rdzenie bo mogłyby nie działać poprawnie, ale dla bezpieczeństwa blokują w trochę większej ilości niż muszą - dlatego często da się odblokować te rdzenie lub dodatkowy catche, ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak tylko przyszły manetki to przy okazji czyszczenia i smarowania(kupiłem używane) przeprowadziłem ten zabieg i nie żałuje, świetna funkcja, jak to Andrew pisał najbardziej przydaje się gdy zrzucamy 1-3-5 bo tam zmiana o jedną koronkę na kasecie jest mało odczuwalna, tak jak większość pisała, również świetnie można wyczuć moment zmiany o 1 czy o 2 biegi. Swoją drogą dziwne, że w manetkach saint nie ma takiej opcji(z tego co czytałem kilka postów wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

hhmmm, dzięki Andrew za info, niebawem pobawię się swoją manetką choć znając moje antyzdolności manualne nie zdziwiłbym się jak mi się uda złamać pokrywkę lub wogóle roznieść w pył całą manetkę :D

 

...a teraz trochę OT: skąd brać dekielki, zaślepki do M770? Szukałem na allegro ale zima tam...

 

POZDRo:-ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tutorial wykonany na prośbę Andrew'a.

 

 

1. Oto i nasz pacjent. Prawa manetka Saint SL-M810.

20120130582.jpg

2. Oto i dolna pokrywa naszego pacjenta. Widzimy 5 śrub. Tak, dobrze zgadliście - trzeba je odkręcić.

20120130583.jpg

3. Po odkręceniu wszystkich śrub, przesuwamy dźwignię w taki sposób jakbyśmy chcieli wrzucić o 4 biegi.

20120130584.jpg

4. I w sposób widoczny poniżej zsuwamy dolną pokrywę.

20120130585.jpg

5. Pacjent bez dolnej pokrywy powinien wyglądać tak:

20120131587.jpg

6. A tak powinna wyglądać ściągnięta pokrywa:

20120131588.jpg

 

W tym momencie się zatrzymajmy. Na pierwszym zdjęciu poniżej widzimy dźwignie w "jałowej" fazie skoku (nie wciśniętą), na drugim zdjęciu po 1 "kliku", a na trzecim po 2 "kliku".

20120131589.jpg

20120131590.jpg

20120131591.jpg

 

 

Manetka bez dolnej pokrywy uzyskała zdolność zrzucania o 2 biegi :).

 

Wracamy do tutoriala.

 

7. W odczepionej klapie, powinniśmy widzieć coś takiego:

20120131592.jpg

 

8. Bierzemy teraz do ręki narzędzie zalecane przez Shimano, spełniające wszelkie unijne i amerykańskie normy, nazywane potocznie lutownica:

20120131593.jpg

 

9. Pozbywamy się tych dwóch ścianek widocznych w punkcie 6, a tych których nie ma na zdjęciu niżej:

20120131595.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...