Skocz do zawartości

[plecak] jaki do 250zł


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku napiszę od razu, iż wiem, że podobny temat był wałkowany stosunkowo niedawno, niestety nie pomógł mi do końca wybrać plecaka, który byłby dla mnie najlepszy.

Cena, którą podałem w temacie, czyli 250zł, jest to maksymalna kwota, jaką mogę dać za plecak i to wliczając już koszta przesyłki, ponieważ już i tak lekko nadciągnąłem mój budżet.

 

 

Do końca nie jestem przekonany, jakiej pojemności będę potrzebował plecaka, ponieważ nie mam dokładnego porównania, aby sprawdzić, jakich rozmiarów jest plecak 20l, 18l, czy 25l, ponieważ w domu mam jedynie plecak jakiś Reebok, ale nie ma podanej pojemności, ani nie mogłem znaleźć tego modelu nigdzie w internecie oraz drugi, duży - 65l. Planuje używać go nie tylko na rower, ale i na co dzień, dlatego najlepiej byłoby, aby miał on 25l, ponieważ byłbym spokojny, że wystarczy w nim miejsca. Jednak rozglądając się na internecie za plecakami Deutera, praktycznie z takich, które mają 25l, to jedynie Trans Alpine. Niestety jego cena przekracza mój budżet. Rozważam dlatego dwa plecaki: Cross Bike 18 i Cross Air 20 EXP. Jednak z tego co szukałem, to ten drugi również nie zmieści się w planowanej kwocie (chyba, że ktoś znalazł, gdzieś taniej). Jednak wydaje mi się, że Cross Bike może być trochę za mały. :(

Nie macie może jakiegoś domowego sposobu na zmierzenie pojemności plecaka, abym miał jakieś porównanie?

Ew. co innego moglibyście mi zaproponować w tej cenie, w przedziale 20-25l?

 

Mam nadzieje, że pomożecie dokonać mi wyboru.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

Poszukałem, poszukałem i znalazłem jeszcze takie dwa Deutery:

http://www.polarsport.pl/product/383847/Plecak%20DEUTER%20SPIDER%20NEW

http://www.polarsport.pl/product/373116/Plecak%20DEUTER%20BIKE%20I

 

Jak myślicie? Który z nich jest lepszy? ten pierwszy nie ma pasów biodrowych ma tylko praktycznie zapięcie na biodrach, a reszta to chyba praktycznie to samo. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

seker1995 napisz do czego będzie Ci potrzebny ten plecak. Czy potrzebujesz go do jednodniowych wycieczek, gdzie zabierasz dużo mniej rzeczy, czy raczej chcesz żeby to był plecak wyprawowy. Ciężko jest kupic plecak uniwersalny... :P

Ja mam Deutera 12+5. Z powiększenia korzystam raczej rzadko na takich jednodniowych wypadach. Do plecaka mieści mi się bukłak 3l, aparat, kurtka/bluza, podstawowe narzędzia, zestaw naprawczy, portfel, mapa. Czyli mam wszystko co potrzebne w plecaku 12l.

20l to trochę sporo do jednodniowych wycieczek, ale i niestety za mało do dłuższych. Jestem raczej minimalistą i nie potrzebuję dużego plecaka, ale nie wyobrazam sobie spakowac się w 20 l, na wyjazd 3 dniowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Kolega wyżej napisał ;)

Ktos tu juz gdzies na tym forum ladnie to ujal ze "wozenie powietrza" w plecaku nie za bardzo ma sens. Spokojnie na jeden dzien sie zapakujesz w plecak 12-14l. A na 2-3 dniowa wyprawe to taki ok 25l by sie przydal jednak. 20l to taki troche "ni w pizzze nie w oko" ;) Najlepsza opcja to 2 plecaki. Jeden na krotkie wypady i drugi na dluzsze choc wiem ze finanse ograniczaja niestety takie wybryki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje używać go nie tylko na rower, ale i na co dzień, dlatego najlepiej byłoby, aby miał on 25l, ponieważ byłbym spokojny, że wystarczy w nim miejsca.

 

W pierwszym poście napisałem, iż nie będzie to plecak, który ma mi służyć jedynie na rower. Wtedy oczywiście rozglądałbym się za mniejszym. Chcę go również ożywać na co dzień po mieście itd. Dlatego 20l to chyba najmniej, ile mogę wziąć, aby był w miarę poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do końca nie jestem przekonany, jakiej pojemności będę potrzebował plecaka,

Na podstawie tego stwierdzenia zapytałem się o szczegóły. Używając plecaka na rower jak i do miasta nie powinineneś ładować się w nic co ma powyzej 20l bo tego nie wykorzystasz. Ostatnio ktoś na forum sprzedawał taki za 215zł prawie nówkę. Szkoda, że ci taka okazja przewinęła się koło nosa. Popatrz sobie na produkty Deutera mają one pas do przytroczenia kasku. ten co podlinkowałem wcześniej jest ok. Mieszczę się zarówno na rower jak i na uczelnię czy siłownię. Ma 18l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wam moją radością plecak dzisiaj przyszedł na "sucho" robi bardzo dobre wrażenie, perfekcyjnie wykonany, żadnych krzywych szwów, prujących się nitek itp.Jutro pierwszy test.Plecak kupiłem w centrumrowerowym.Z poprzednich zakupów miałem tam marne 1% rabatu, ale po naciśnięciu przycisku "kup" doszedł "rabat producenta" chyba 6% z tego co pamiętam.Nie wiem jak nie wiem dlaczego, ale kupiłem plecak razem z przesyłką na 337zł!

Poniżej kilka zdjęć potwierdzenie ceny, ogólnie plecak i porównanie wielkości z dotychczas używanym plecakiem z decathlonu o pojemności 20l.

DSCF2080.jpgDSCF2079.jpgDSCF2076.jpgDSCF2077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się drapać po nie swoim nabiale, że zacytuję kwestię z Wesela, ale tam jest dopisek WYPRZEDAŻ koloru orange / granite.

 

Dla niektórych osób może mieć znaczenie.

A jakieś atrakcyjne przeceny na modele deutera Race i Compact Exp 8 widziałeś? Chodzi mi o krajowe, bez CRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecena jest od dzisiaj, otrzymałem na meila powiadomienie o tym ;)

 

Pixon przez Ciebie mój portfel krwawi a serducho się raduje. Długo się zastanawiałem na jaki kolor się zdecydować, a tak to cena mnie wyręczyła.

 

Dzięki wilekie za INFO. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie już nie ma promocji.Ale jaja czyżby była tylko jedna, dwie sztuki przecenione? :woot:germson miał farta, bo możliwe, że to była jedyna sztuka w promocji, nie chcę mi się wierzyć, że sklep wyprzedawałby dużą liczbę produktów przecenionych, bo wiele by stracił.W taki wypadku pozostaje dozbierać 50zł do tego w cr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie już nie ma promocji.Ale jaja czyżby była tylko jedna, dwie sztuki przecenione? :woot:germson miał farta, bo możliwe, że to była jedyna sztuka w promocji, nie chcę mi się wierzyć, że sklep wyprzedawałby dużą liczbę produktów przecenionych, bo wiele by stracił.W taki wypadku pozostaje dozbierać 50zł do tego w cr.

 

Panowie wygląda na to, że nieźle przyfarciłem :whistling: - mam nadzieję, że jutro nie otrzymam info ze sklepu, że z powodu braku towaru moje zamówienie musi zostać anulowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholercia .... No średnio z tym dozbieraniem, bo plecak przydałby się dość szybko, bo nie wiem ile stary da jeszcze rade :D Po suwaki już poszły i coś czuje, że jego koniec jego żywota jest coraz bliżej. W takim razie poczekam jeszcze ew. na jakieś promocje, a jak na razie zleciłem bratu. żeby obadał kilka plecaków w krk w sklepie, bo ja nie mam gdzie, więc czekam na jego relacje. ;) Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś fajne promocje, to proszę pisać ;)

 

:EDIT:

 

Jeszcze pytanie jest czy duża różnica jest między wersją dla kobiet ? Czy dopasowanie jest całkiem inne ??

http://8a.pl/plecaki-turystyczne/deuter-trans-alpine-26-sl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze pytanie jest czy duża różnica jest między wersją dla kobiet ? Czy dopasowanie jest całkiem inne ??

http://8a.pl/plecaki...ns-alpine-26-sl

 

Plecaki technicznie NIE różnią się w żadnym detalu - jedyna różnica to wysokość pleców obu plecaków. W wersji "sl" dedykowanej dla Pań plecy są nieco krótsze - jeśli jesteś osobą wysoką plecak może okazać się za krótki. Ja mierzę 176cm dla mnie wersja "sl" była OK - ale to kwestia indywidualna dlatego najlepiej byłoby samemu się przymierzyć do plecaka.

 

jeśli masz możliwość sam lub pokieruj brata do sklepów w Krk:

 

E-pamir: ul. Smoleńsk 21

Polarsport: ul, Sienna

 

powinni mieć oba plecaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Plecak w wersji kobiecej ma krótszy system nośny i pasy (biodrowy i piersiowy) mają mniejszy rozstaw, są bliżej siebie. Przymierzałem siostry plecak Deutera w wersji kobiecej. Jak dla mnie niewielka różnica, nie wpływająca znacząco na komfort użytkowania.

BTW. Cieszę się, ze mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...