Skocz do zawartości

[łańcuch] Kalkulator dł. łańcucha


mixchris

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat nie ma nic wspólnego z pojemnością napędu, tylko trajektorią ruchu wózka przerzutki w stosunku do średnicy zębatek kasety.

Odległość górnego kóleczka w wózku przerzutki może być za duża w stosunku do zębatki 23T, czy będzie to odczuwalne w czasie zmiany przełożenia tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma to sensu... Wcześniej miałem kasetę 11-32, łańcuch 114 ogniw. Obecnie kaseta 12-23, łańcuch 114 ogniw. Nie wiem dokładnie ale koronki od dołu czyli 8 do przynajmniej 6 są podobne tzn. z podobną liczbą zębów jak w starej kasecie więc zmiana przełożeń na tych koronkach powinna działać bez zmian... tak na czystą logikę. Prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie są podobne, w kasecie szosowej rozpiętość rośnie o 1 z a w kasecie mtb o 2 z, teoretycznie jeśli prawidłowo ustawiłeś opasanie łańcuchem najmniejszej zębatki (czyli odległość górnego kóleczka wózka od zębatki 12) na pierwszych 3 zębatkch nie powinno by źle ...

Ale ... do takiego napędu powinieneś skrócić łańcuch a przerzutka powinna być ze średnim wózkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...