Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Radon ZR Race 7.0 by YgreK


YgreK

Pytanie

Witam. :)

Chciałbym zaprezentować mój nowy nabytek. Maszynka kupowana z myślą o maratonach i XC. Miała być lekka, szybka, zwrotna i chyba tak się udało.

Rowerek jest sprowadzony z Niemiec.

 

Radon ZR Race 7.0 (2011)

Rama - Alu 7005 Triple Butted, Hydroform Tubing

Amortyzator przedni - Rock Shox SID RLT

Mostek - Race Face Evolve

Kierownica - Race Face Evolve flatbar

Gripy - Syntace Moto

Sztyca - Ready For Race (Powinna być Race Face Evolve, ale chyba coś im się pomyliło)

Siodełko - Radon light

Hamulce - Formula RX, 180mm/160mm

Manetki - SRAM X9 Trigger 10-Speed

Przerzutka tył - SRAM X9 10-Speed

Przerzutka przód -SRAM X9 10-Speed

Korba - SRAM X9 10-Speed

Kaseta - SRAM PG1050 10Speed

Łańcuch - SRAM PC1050 10Speed

Koła - Maxic Crossride

Opony - Schwalbe Nobby Nic 2,25″

Pedały - Shimano PD-M520

 

Dokładnej wagi roweru jeszcze nie znam, ale niedługo poznam.

Jeśli zaś chodzi o rozpiskę to jest ona w trakcie realizacji. Niestety nie chcę rozbierać całego roweru bo boję się, że go już nie złożę, więc na razie wpisuje w tabelę same dane z internetu.

 

 

Planowane zmiany:

Schwalbe Nobby Nic 2,25″ --> Continental Race King 2.0 Supersonic

 

 

P1080745.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Hm.. z przesyłką z Niemiec i opłatami bankowymi wyszło 4,7k zł.

 

Co do siodełka - bardzo wygodne, choć nie ma aż tak dużo "gąbki" jak to wygląda na zdjęciu. Muszę je jeszcze zważyć. :)

Koła - nie należą do najlżejszych ale w tym przedziale cenowym prawie zawsze crossridy dorzucają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaję tego co to jest jakiś wymóg z tym wywalaniem podkładek i obracaniem mostka? żeby lans większy był? każdy jeździ tak jak jest mu wygodnie.

jak dla mnie wyrzucenie podkładek i obrócenie mostka skończyłoby się ogromnym bólem pleców i karku na dłuższych dystansach.

nie widzisz jaka już jest różnica poziomów pomiędzy kierą a mostkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan23

 

Znajdź mi w sieci nowy rower na takim osprzęcie za 3700 zł. Raczej trudno będzie.

 

Salvin

 

Zastanawiałem się, ale jednak padło na 26. Z wielu względów. Teraz niestety trochę żałuję.. No ale w końcu mam swój rowerek i nie muszę jeździć na 14 kilogramowym Kellysie Quartzie :P

 

 

Zważyłem siodełko i się przeraziłem - 334g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za siodłami będę się rozglądał.. :)

Ale to dopiero po wakacjach.. Wtedy pójdę do roboty i będę miał jakąś gotówkę. Ale myślę, że wtedy kółeczka sobie wpierw kupię - przecież na nich najbardziej odczuję ubytek wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga osoba już mi poleca te oponki.. Ale jestem nieugięty. Co do opon to jest zadecydowane. Za dużo przejechałem na Race Kingach, żeby móc je zmienić... ;)

A poza tym bardzo pasują do maratonów w wlkp, gdzie jest trochę piachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuzin695

 

Pierwszy wyścig w Gnieznie (1.04). Ogólnie będę ścigał się cały Thule Cup i maratony od Gogola.

 

 

piotrulek84

 

O bezdętkach bardzo mało wiem, ale się już na tym zastanawiałem. Nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie działa to mleczko i tak dalej i nie wiem czy pod moje kółka to podejdzie.

Zmian przy przekładaniu podkładek i obróceniu mostka na razie nie planowałem. Do tej pory przejechałem tylko kilkadziesiąt km na tym rowerku i jeździ się nawet wygodnie. Co do gripów KCNC to na pewno sobie je kupie, bo moje ważą teraz 118g. Więc zbić 100g za 30zł to dobra cena :)

 

miskov17

 

Miejmy nadzieję, że jak już jest sprzęt to i noga będzie. :) Ale wszystko wskazuje na to że będzie, bo ostro pracuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem siodełko i się przeraziłem - 334g.

w końcu wiem ile waży :D

 

Znajdź mi w sieci nowy rower na takim osprzęcie za 3700 zł. Raczej trudno będzie.

Znalazłem i to jeszcze taniej :D :D :D tyle że na Rybce z 2010 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze zmiany wprowadzone.

Gripy -> Bontanger Race X Lite (czarne)

 

Wizualnie pasują dobrze, zobaczymy jak się sprawdzą na długich trasach.

 

Co do kolejnych zmian:

Zamówione:

2 x Race King 2.2 Supersonic

Wszystko inne pod bezdętki.

 

W trakcie poszukiwań:

Koszyczek na bidon.

 

Jak już wszystko będzie załatwione pojadę dokładnie zważyć rowerek.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...