Skocz do zawartości

[rower] Scott Scale 40 2011r


uczaj25

Rekomendowane odpowiedzi

Rama : Scott Scale 40 M 2011r

Widelec: FOX 32 F80 RL blokada skoku

Przerzutka przód: Shimano XTR FD-M971

Przerzutka tył: Shimano XTR RD-M972 Shadow Carbon

Hamulec przód: Shimano XT BR-M775 180mm

Hamulec tył: Shimano XT BR-M775 180mm

Manetki: Shimano XTR SL-M 970A

Korba: Shimano XT FC-M770 175mm 44/32/22 Hollowtech II

Łańcuch: Shimano XT CN -HG93

Kaseta: Shimano XT CS-M760 9 speed

Koła: Shimano XT WH-M775 CENTERLOCK UST

Opony: SCHWALBE Rocket Ron 2.1 EVO TL-READY - 2011

Kierownica: Ritchey WCS CARBON

Mostek: Ritchey WCS WET 4 Asix 120mm biały

Rogi: Ritchey WCS WET białe

Chwyty: Ritchey WCS

Stery: Ritchey WCS

Sztyca:Ritchey WCS 31,6/350mm

Siadełko: Selle Italia SLR FLOW 2011 białe

Pedały: Crank Brothers Egg Beater C

scott2012a.jpg

 

scott2012d.jpg

scott2012f.jpgscott2012c.jpgscott2012b.jpgscott2012h.jpgscott2012e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Fajny sprzęt, tylko szybkozamykacz od zacisku sztycy powinien być zaciśnięty w drugą stronę, by przywierał do obejmy, zamiast tak odstawać. Głowy uciąć nie dam, ale według mnie ten od przedniego koła też powinien być zaciśnięty inaczej - do góry, równolegle do golenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O ile zacisk sztycy jest faktycznie "inaczej" o tyle zacisk koła jest wg mnie OK. Zresztą w tym przypadku jest kilka szkół- dla przykładu Fulcrum zaleca ustawienie zacisku równolegle do podłoża , Magura zaleca ,aby zacisk był po przeciwnej stronie tarczy. Ważne ,żeby był prawidłowo założony.

A propos roweru- przewody hamulcowe proszą się o skrócenie.

Dla mnie rower jakich wiele- dobrze złożony, bez słabych punktów,ale przez to nieciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że zacisk przedni powinien być przełożony na stronę tarczy żeby nie latać dookoła roweru gdy zacisk z tyłu jest teraz po przeciwnej stronie. W obecnym ustawieniu to nawet ciężko by było zacisnąć go do góry.

 

Rower poprawny pod każdym względem ale przez to nudny jak niemieckie samochody dla ludu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do zacisku to nie zauważyłem , więc zacisk jest już dobrze zaciśnięty.Moim następnym celem jest amortyzator FOX 32 F100 RLC FIT 2011 ,aktualny amor trochę nie pasuję no i ma 80mm skoku.Kółka śmigają jak należy i jak na razie nie zmienie ich bo mi się podobają i nie zawiodłem się na nich jak dotąd.Wcześniej miałem manetki Xt i po zmianie na xtr odczułem wielką zmianę ,manetki chodzą miodnie.Opony zalewam płynem NoTubes Stan's ,więc nie mam problemów z kapciami co oferują dętki, co do wagi to nie jest oszałamiająca 10,2kg .Dziękuję za wyrażane opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kół to nie zawiodłem się nigdy ,są sztywne i lekko się toczą , nie którzy zarzucają im że mają łożyska kulkowe ,lecz nie wiedzą że te łożyska nie są zwykłymi łożyskami i mają inną budowę. Mój model to rocznik 2008 XT WH-M775 słyszałem że w bb pisali że nowszy model chyba 2011 XT słabo wyszła.Co do wagi to nie są zbyt lekkimi kołami 1700g + zaciski dwa 124 razem 1824g.Model na rok 2012 XT WH-M785 jest bardziej lekki 1420+ zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie zgodnie z założeniami nadeszedł czas zmiany amortyzatora na FOXa 32 F100 RLC FIT 2012r.Dodaje fotki robione aparatem z tel ,jak będę miał aparat cyfrowy to zrobię w lepszej jakości.

scottscale40.jpg

 

scottscale404.jpg

scottscale402.jpg

 

scottscale407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...