Skocz do zawartości

[koła] DT Swiss X1800


slawekszczepan

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem temat, niestety już zamknięty:

 

[koła] dt swiss x1900 ? - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

 

Chcę złożyć/kupić koła na piastach DT 370, niestety nikt nie ma w ofercie (nie udało mi się znaleźć) piast z systemem mocowania tarczy IS,

Koła DT X1800 zbudowane są właśnie na tych piastach, ale problem leży obręczach DT i w ilości szprych, których jest 28 więc przekładka obręczy to ciężki temat, a sprzedaż obręczy DT może być niemal niemożliwy.

 

Nie chcę obręczy DT, gdyż słyszałem opinie, że nie jest to najlepszy wybór, są miękkie i znacznie słabsze w porównaniu do Mavica. Chciałbym więc Mavica XC 717.

 

W związku z powyższym mam kilka pytań,

1. Czy jeździł ktoś z Was na tych kołach i jakie ma odczucia co do obręczy, bo piasty to oczywista sprawa, że są świetne ?,

2. Jak widzicie przekładkę obręczy, czy znajdę obręcze Mavica XC 717 na 28 otworów, czy warto bawić się w przeplatanie ?,

3. Ma ktoś namiary na sklep z piastami DT 370 IS na 32 otwory ?,

4. Jestem mocno zdeterminowany do piast DT ale może ma ktoś dobre doświadczenia z kołami innych producentów w podobnej cenie (700 zł) ?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR ma takie piasty -> DT Swiss-370 SL DISC IS 32H piasta tylna czarna, 6 Ĺrub, bez zamykacza DT Swiss Piasty MTB do hamulcĂłw tarczowych - tylne http://www.centrumrowerowe.pl/015803/DT_Swiss-370_DISC_IS_32H_piasta_przednia_czarna_6_srub_bez_zamykacza/Produkt.aspx

Natomiast wątpliwa pozostaje kwestia opłacalności takiej operacji bo 370 CL jest 80zł tańsza. Za tyle to można pomyśleć o nowych tarczach pod CL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...