Skocz do zawartości

[11243g] Merida matts 980 elite, Piksel


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

XT waży ok. 250g a SLX 280g rożnica w cenie to jakieś 50zł.

No właśnie, a za 50zł mniej od slxa mogę kupić ponownie Srama pg950, który waży 27 gramów więcej od slxa.Znaczenie wagi, no cóż jak to ktoś kiedyś napisał "light bike to suma małych kroczków".Powiedzcie ile można zyskać wymieniając nakrętkę kasety na aluminiową?

Edytowane przez Piksel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zębatek lasco, to sam stałem przed takim wyborem i po przeczytaniu opinii na ich temat zrezygnowałem, ponoć kiszka straszna, znika w oczach.

Jeśli chodzi o lekki napęd, to można wykombinować kompromis pomiędzy wagą, a trwałością. Moja poprzednia kaseta XT CS-M737 (252g) wytrzymała z jednym łańcuchem XTRa 12tyś km i wcale lekko nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i weź kasetę SLX. Przy takiej wadze nie warto za dużo płacić za kasetę, którą i tak za rok zmienisz. Gdybyś już koniecznie chciał zmarnować 50zł to lepiej byłoby zainwestować w coś stałego, np. wymienić gdzieś śruby na alu/ti co przy tej masie wciąż uważam za nie do końca potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazyk, a nie wymieniając ramy oraz na pewno nie teraz kół i amora na czym zyskam jak nie na takich pierdołach.Light bike to suma małych kroczków!Nie sztuką jest złożyć lekki rower na drogich komponentach.Teoretycznie mogę zmienić ramę na np. Krossa level a2 i co odchudzę rower o jakieś 0.5kg, ale co z tego, jak rower będzie brzydki, oklepany i nie będzie dawał mi radości z jazdy.Spojrzałem teraz na cenę Slxa i się przeraziłem 170zł w takim wypadku dalej kupuję Srama i może nakrętkę kasety na alu.Po tym zabiegu będzie jakieś 15g różnicy, między sramem, a slx.Jednak w tym wypadku kupno c9 mija się z celem, więc chyba ponownie wezmę srama pc950 tani i dobry.Mówicie, że nie polecacie Lasco, więc co lepiej kupić w rozsądnej cenie powiedzmy do 50-60zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deorka wytrzymała?Moja wytrzymała 5tys. po południu zrobię zdjęcie to zobaczycie w jakim jest stanie, a może kupić slxa?Dobra cena i podobno wytrzymały, niestety nie wiem jak ma się sprawa z wagą no, ale od deorki jest na pewno lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazyk, a nie wymieniając ramy oraz na pewno nie teraz kół i amora na czym zyskam jak nie na takich pierdołach.Light bike to suma małych kroczków!Nie sztuką jest złożyć lekki rower na drogich komponentach.

 

Nie mówię, że masz nie wydawać pieniędzy. Jeżeli chcesz je wydać to już lepiej tak jak pisałem. Kup Śruby TI do sztycy, alu do innych miejsc i będzie to rozsądniejsze (jest to inwestycja w rzecz stałą a nie w eksploatacyjną, która przetrwa góra sezon). Chociaż IMO masz ważniejsze wydatki. Ale to tylko moje zdanie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem skok na 80mm.Nie przypuszczałem, że Raidon jest taki prosty w środku.Oficjalnie ogłaszam także, że raidony z 2011 roku mają rozbieralne tłumiki, w przeciwieństwie do starszych modeli.Poprzez większe ściśnięcie tłumika amor szybciej powraca i jest bardziej płynny co bardzo mi się podoba.W tej chwili nie mogę oprócz wagi narzekać na Raidona.Co do koronek to sam nie wiem.Lasco mogę mieć za 25zł, więc może warto zrobić eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre że odpuściłeś sobie Lasco bo to nie metal to plastelina :yucky:

co do trwałego zamiennika trudno mi coś doradzić. w rowerze do jeżdżenia mam stalówke Alivio czy coś takiego. jest trwała.

w rowerze po bułki mam TA Specialites i też wydaje się być trwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się zrozumieliśmy. roweru do jeżdżenia używam do jeżdżenia na co dzień a tego po bułki tylko do mało obciążających zadań.czyli np. jazdy po bułki. te najlżejsze :)

a na poważnie. miałem kiedyś blat Stronglighta taki stary jeszcze w złotym kolorze i był trwały. Stronglighta Comp znam tylko z dotyku ale wydają się być solidne.

trudno tak naprawdę porównać trwałość zębatek. używane w dobrych warunkach w zadbanym napędzie będą działać i działać ale przeciorane kilka razy w błocie w krótkim czasie mogą mieć dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już zdecydowany na napęd koronka jakaś stalowa będzie 60g nic nie zmieni, a trochę pojeździ(oby dłużej niż deore).Kaseta Sram pg950 i łańcuch pc970.Tani, sprawdzony nieprzekraczający normy wagowej zestaw.

 

trudno tak naprawdę porównać trwałość zębatek. używane w dobrych warunkach w zadbanym napędzie będą działać i działać ale przeciorane kilka razy w błocie w krótkim czasie mogą mieć dość.

przypuszczam, że dlatego moja deorka tak szybko się skończyła, poprzedni sezon obfitował w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa dopiero teraz zauważyłem temat powinien się nazywać "Merida matts 980 elite", a nie matss.Co do samego roweru kupiłem stalową koronkę waży co prawda 97g, ale myślę, że wytrzymała.Kasetę i łańcuch na 90% biorę srama z grupy x7.Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć rower w stanie seryjnym to proszę czego się dokopałem w czeluściach internetu http://archiwumalleg...1252466773.html

P.S. uprzejmie proszę moda o poprawienie tematu

Edytowane przez Piksel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.Znacie jakieś lekki i w miarę tanie kasety 11-30 na 9s?Znalazłem tylko shimano cs-hg70 które jest ciężkie i dosyć drogie.Fajnie by było jakby kaseta ważyła poniżej 300g max. to 310g.Ew. może wiecie gdzie można kupić największą koronkę do kasety srama 30zębów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Harfy Haryson albo do Cykloturu - moze beda mieli takie zebatki, ale chyba watpie. Wymienne,które widziałem,to raczej te mniejsze w kasecie.

Fajny osprzet mial ten oryginal ;) Mialem naped SRAMa i powrocilem do Shimano. Ujeźdzałem kasete PG-970 R (szosową),ale niestety ze słabym łancuchem (PC-59). Może to był właśnie mój bląd,że ten łańcuch był za słaby i tak szybko wszystko zniknęło w oczach. Teraz powrociłem do LXa (starego LXa,nie SLX, bo tanio wyrwalem) i 2 łańcuchy HG-53.

 

ALe gdybym mógł wtedy więcej przeznaczyc na naped,wybrałbym łanćuchy Connexa - może zastanów się nad nim, są drogie,ale ponoć wytrzymałe.

Nie jedna opinie słyszałem o Connexie,ze sa mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...