Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

to będzie wpis o "niczym"

a właściwie o jednym, dośc istotnym statystycznie fakcie - TO JEST TYSIĘCZNA ODPOWIEDŹ w tym wątku!

Rozpoczęliśmy Drugie Millenium! Mam nadzieję, że równie ciekawe, wielowątkowe i rozpieprzone jak poprzednie!

Wszystkiego Najlepszego Koledzy! :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stalowej Braci, na duchową strawę - Błękitnym Wam tu pochwalić się odważę.

 

(Jeno w przody piszę co by mi tu brakiem nowości nie zarzucać, bo to dla mnie i tak najnowsza nowość w rodzinie. A również kontynuacja tradycji poniekąd.)

(I tak, wiem, żem trochę na wyrost z tym "błękitem" wyskoczył, ale cóż jeśli taki miał Ów jegomość być, tylko inną farba w fabryce pomalowali.)

 

gallery_157805_2420_156986.jpg

 

Specyfikacja Jego: eselixy i yxsiódemki, truvativy, zet-te-ery, a takze inne deory i aszimy,

 

Wrażenia moje (w kompresji): przyspiesza, hamuje, dęba nie staje. Trochę jednak krótki (19,5"), ale mostek ma tylko 75, więc jakiś potencyjał jeszcze jest.

 

Podgladaczy zapraszam tu: https://plus.google.com/photos/105721410752995885479/albums/5851190495292920209

Edytowane przez maciejas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powinno grać i trąbić.

 

Przyznam, że bez operacji plastycznych się nie obeszło - tylne widły miały zbyt wąskie szczeliny na ośkę koła. Z pomocą przyszedł pan Pilnik, ale teraz mamy tam nagą stal. Stąd pytanie do Braci i Sióstr: jakieś sugestie na zabezpieczenie tej nagości?

 

Nam do głowy przyszło:

1) smarować często a gęsto - ale wtedy brud będzie łapać, poza tym trochę niewygodne

2) oddać rdzy na wytworzenie ochronnej warstwy - ale materiałoznawcą nie jestem, więc nie wiem jak bardzo naruszy to trzewia Błękitnego

3) lakierem - ale jakim?

Edytowane przez maciejas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejas bądź tak dobry i podziel się informacją o wzroście, nodze. Swoją drogą namieszałeś mi teraz w głowie, a już wybiłem sobie z głowy Teal by mieć poziome z oczkiem... ten kolor w rzeczywistosc to pod Smerfy bardziej podchodzi czy glębie atlantyku?

Maluj jak wyżej radzą bezbarwnym, chyba że dobierzesz coś w spreju bardzo zbliżonego (tylko bez fuszery!)

...a korozja i tak jest przereklamowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowanie za wszystkie rydzowe porady - będziemy się malować w przyszłym tygodniu.

 

@ponuryrybak: Co do koloru - no to było największe zaskoczenie, bo to co jest na stronie OnOne w niczym nie jest podobne do efektu, który pokazał się mym oczom po otwarciu kartonu. Najpierw jęk zawodu, ale z czasem... bardzo oryginalny kolor! W rodzinie go bardzo wszyscy polubiliśmy. Myślę nawet, że nie zamieniłbym na prawdziwy błękit (nie wspominając o bieli czy piasku).

 

Najlepiej kolor oddany jest na tym zdjęciu (oczywiście to jeszcze zależy od monitora). Może jest odrobinę ciemniejszy (o pół tonu).

 

gallery_157805_2420_22929.jpg

 

 

(Zdjęcia z klatki schodowej są mocno przekłamane kolorystycznie)

 

Atlantyku nie widziałem, ale smerf to na pewno nie jest.

Też miałem mały dylemat - poziome haki czy ten kolor. W końcu doszedłem do ładu z planami napędowymi, wyszło mi, że singla na razie nie planuję - no i jest.

 

A wymiary jeżdżca to: wzrost 181 cm, noga 82cm

Edytowane przez maciejas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany wrócę do tematu...

Swego czasu byłem mocno antystalowy...ale jeden z forumowiczów mnie zachęcił żeby spróbować.

Rama Rometa jest śmiesznie tania więc nawet jak mi stal nie podpasuje to zawszę mogę wrócić do alu bez większej straty.

Niedługo skończę kompletować pozostałe części i zabiorę się do składania.

Za jakiś czas jak trochę pojeżdże to podziele się z wami wrażeniami i fotkami maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Karol????

No nie wierzę! Panowie - przyjmijmy do stadka "Zagubioną Owcę",, kolejnego "Syna nawróconego" i "Zbłąkaną Duszę".

Bo zaprawdę szczęśliwi Ci co jeździli ale Ci co jeszcze nie jeździli a już uwierzyli - "chromowanymi" będą :)

 

"Bardzo antystalowy" to i tak lekko powiedziane hehehe

 

maciejas - a kolor w dechę - zero słodkości, zero rejsingu, niska powtarzalnośc "na mieście"

przy okazji-opony też masz dobre - czekamy na sprawozdanie tak za miesiąc, dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowej Braci, na duchową strawę - Błękitnym Wam tu pochwalić się odważę.....

 

.....Wrażenia moje (w kompresji): przyspiesza, hamuje, dęba nie staje. Trochę jednak krótki (19,5"), ale mostek ma tylko 75, więc jakiś potencyjał jeszcze jest.

 

Podgladaczy zapraszam tu: https://plus.google....190495292920209

 

Swietny! Zabawne, ilez odcieni ma ten niebieski w zaleznosci od oswietlenia.

Zycze prze-przyjemnego kilometrazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejas - fajny ten blues! Zastanawiałem się długo jak się mieni ten odcień w rzeczywistości...

 

pim - poniekąd tak, aczkolwiek "pokąd"? Cotic przyjmie większego widła, o zmiennej szerokości sterówki(kompromis, panie A.?:) ) łagodniejsze ma kąty, poza tym kosztuje cztery razy więcej bo i szlachetniejszej stali użyto...aczkolwiek patrząc na geo to faktycznie są całkiem podobne!

 

A z innej stajni - Genesis zapokazał prototyp grubasa, który będzie również dostępny jako frameset:

 

IMAGE_489078F4-04EA-44BC-9251-688636BC7A0C.JPG

 

Więcej info na Bikeradar

 

Tak sobie jednak myślę - lepsze to-to czy może jednak Krampus, którego można uposażyć w normalnej szerokości suport/korbę tudzież zapodać 120mm i normalne kapcie i nie trzeba prosić Pudziana o pomoc w dmuchaniu w razie złapania kapcia..?

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, jak kupowałem swojego inbred'a to byłem pewien ze będzie niebieski a jest "sam nie wiem jaki", wiec mamy podobny problem, wg katalogu ten kolor to "teal" - Barwa morska (turkusowy, zielonomodry, ang. teal) – odcień niebieskiego i zielonego. Inna nazwa koloru pochodzi od nazwy gatunku ptaka o upierzeniu tego koloru, cyraneczki

Edytowane przez buchar69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teal kosztował mnie wiele bólu głowy. Na każdym zdjęciu jakie znajdowałem w różnych stronach sieci wyglądał inaczej. Rozmyślałem jakie wrażenie będzie sprawiał i jakie kolory do niego dołożę, aż w końcu poddałem się i mój Inbred jest pomarańczowy:) Dalej jednak myślę sobie, że ta rama z czerwonymi dodatkami mogłaby mi podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże: https://picasaweb.go...694240056721505

 

p.s.: sorry za przydługawą linkę ale klikając z fona nie ma opcji edycji tekstu...

 

 

POZDRo-:ver

 

eee czy chciałeś wkleić adres do galeri mojego "łanera" ? bo postując z telefonu zapodałeś go w wersji mobilnej, na dodatek do moich wszystkich galerii hehe

prawidłowy adres to: https://plus.google....409630451799585

 

że niby mój bajk jest oczo-wyłupiasty, tak ??? ale pomarańczy na nim nie uświadczysz a więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

 

Link był do mojej galerii, właśnie sie chciałem dostać jeszcze raz i przekleić linke ponownie ale wygląda na to że google(picasa) mają jakieś problemy z certfikatem...samego zdjęcia wkleić też się nie da...nic to, kiedy indziej wrzucę zdjęcia piaskowego Inbred'a, moim zdaniem ma on kolor raczej piaskowy(aczkolwiek nie są to piaski z Bermudów, bardziej znad Bałtyku) niż "szaro-blady" lub zębowo-beżowy ;) Ale co ja wiem, jestem facetem i w mojej palecie barw występuje znikoma ilość odcieni :D

 

777260726_5_595_2010-03-01-12bf011.png

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

jako człowiek o widzeniu i rozróżnianiu co najmniej 15 kolorów (przeciętny "facet" widzi 5-7) powiem, że kolor byłego on-ona Kazafazy to piaskowy ale "ciepły krem" - czyli gdzieś tam wkrada się kropla bieli/kości słoniowatej rozmiękczająca ten "Wasz piasek".

A jak rzekła Małżonka (tu zobaczmy jak to widza kobiety) - taki "beżowy piżamowy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...