Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

a Ty znowu zamiast skupic się na Salsie rozglądasz za obcymi "stalówkami"? :)

Skupiony jeste, ze az smierdzi ;) ale lubie trzymac oko i ucho na pulsie :)

 

Przyłożyłem sobie dziś tej uphill na Stożek, byłem jedyny na singlu ;P Do tego wyszło całkiem całkiem.

Opony NIE traciły przyczepności, mimo że błotko było na ~3-5cm. Małe kółeczka się za to ludziom ślizgały... co więcej zaliczyłem też dwa gliniaste zjazdy ze Stożka trasą DH. Na rock gardenie wziąłem dwóch chłopaków na fullach do FR, był respekt :P

hehe, fajne miny musialy miec te chlopaki na fulach. Swoja droga to respecta musiales miec nie tylko w tej sytuacji... a ode mnie tez masz.

Ave stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke zarzuce offtopem (zejde z tematu stali), nie da rady na pionowych hakach zrobić singlespeeda?

Pewnie, ze da rade. Wystarczy napinacz, jest tego mnostwo na rynku. Ja kiedys zrobilem ss-a w takiej ramie: http://www.pinkbike.com/photo/4523652/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys przy pionowych hakach zalozylem half-link chain i tez dalo rade...a potem zalozylem napinacz jak Koval sugeruje i moglem sie bawic jakimkolwiek lancuchem bez potrzeby zbytniego kombinowania jego dlugoscia!

 

P.S.: Koval, ale brzydka rama ;)U mnie nawet z napinaczem lancuch wisial :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napotkał jakieś problemy z linią łańcucha? czy wystarczą podkładki, zębatka, z przodu jakaś najtańsza korba z wymiennymi blatami + blacik?

'Poszukales po forum, zanim zadales pytanie?' ;)

Edytowane przez kovaldesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś regulamin przed umieszczeniem postu?

No offence.

 

Tak szukałem i szukam nadal, nie wiem co wpisać w wyszukiwarke by znaleźć coś o SS na pionowych/skośnych hakach :/

 

No cóż, jedyne co mi przyszło do głowy to poszukać w dziale OSTRE. Single też się tam przewijają, może coś znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rybcia-nie wiem co miałeś na myśli pisząc do Kovala o regulaminie

'na upartego" - ten temat nie jest poświęcony "problemom z linią łańcucha" ale tematyce rowerów na ramach stalowych, ewentualnie osób składających stalówki, Dośc już tu mamy b..ałagan z wrzucanymi winiakami, psiakami, lokomotywami, aluminiakami itd...

A po drugie gdybyś bacznie przepatrzył ten jakże ciekawy temat zobaczyłbyś na samym początku jak Wiewiór pokazał w fajny prosty i czytelny sposób jak to zrobic.

Po za tym jak to kiedyś powiedział mądrze Nabiał-niektórzy chyba mają demo internetu w domu. Wystarczy 5 minut i google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dorzucam do tematu trochę stali: moją konę, była w sierpniowym BB po pięknym Romku :)

Daleko jej do niektórych pięknych stalówek z tego tematu, ale sie jednak pochwalę. Chciałem złożyć jak najlepszy rower mieszcząc się w skromnym budżecie

 

https://picasaweb.google.com/113590354004199011326/KonaUnit29Er#5793898700068118274

 

.DSC02730.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek czytający te forum więcej niż 2 miesiące powinien zrozumieć o co mi chodzi...

Sum-iasty towarzyszu rowerowy, z calym szacunkiem, ale wiekszosc na tym forum nie potrzebuje 2-ch miesiecy, zeby zrozumiec iz takie off-topy z doopy wziete sa ...zachowam dla siebie :)

Zostaw zatem troche miejsca na tej 43-ciej stronie na cos ambitniejszego niz gadki-szmatki i podskakiwanie.

 

Wracajac to Fe na wielkim kole - jeden z naszych forumowych ziomali pieknie wyniuchal ;) - nowa rama Genesis na 2013 (sorry kazafaza, nie moglem sie powstrzymac:) )

Wyglada bdb, ogon 435mm, katy ...jak w freeridowce :) Ale co tam! Mysle, ze troche szumu narobi. (na zdjeciu wersja SS/Alfine)

 

 

mdb-f3560_gn735.jpg

Edytowane przez kovaldesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaaał, ale śliczny ;) Zrobili taki krótki tył w tym Gienku a zdjęcie z kołem w chyba najdalszym ustawieniu - miejsca tam prawie jak na baterię do napędu elektrycznego :)

 

Swoją drogą ciekawe że High Latitude Alfine jest pod 80mm a 2x10 i 1x10 jest pod 100mm skoku...czyżby planetarianie wymagali mniejszego tłumienia? A geometria samej ramy jest mierzona dla najmniejszego rozmiaru z 80mm amorem, dla pozostałych: 100mm!

 

Co to będzie czas pokaże...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaaał, ale śliczny ;) Zrobili taki krótki tył w tym Gienku a zdjęcie z kołem w chyba najdalszym ustawieniu - miejsca tam prawie jak na baterię do napędu elektrycznego :)

 

Swoją drogą ciekawe że High Latitude Alfine jest pod 80mm a 2x10 i 1x10 jest pod 100mm skoku...czyżby planetarianie wymagali mniejszego tłumienia? A geometria samej ramy jest mierzona dla najmniejszego rozmiaru z 80mm amorem, dla pozostałych: 100mm!

 

Co to będzie czas pokaże...

 

POZDRo-:ver

kazafaza, dzieki za tego linka na sama rame (mnie jakims cudem nie udalo sie tego dzisiaj znalezc ...ale bylem jeszcze przed pierwsza kawa ,) )

Cene juz znamy - konkurencyjna. Teraz tylko pytanie sie nasuwa, ile to cudo wazy?

Pomyslalem sobie, ze fajnie by bylo, gdyby chlopaki zrobili cos na Reynoldsie 853 ...a moze wkrotce i nowa rame na 953, sadzac po 'coming soon' na ich stronie? tylko cos mi mowi, ze to nie bedzie 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj smakowity ten Genesis, oj smakowity

po ich cycko-crossach kolejny do zakochania, taki klasyk, bez udziwnień i innych takich

szkoda trochę że only R520 ale loda na patyka temu kto podnosząc cały rower wyczaiłby, że to nie 853.

Trochę nie rozumiem za to (podobnie jak w konie albo byłym świniaku Kovala czyli ragleyu) tego patentu z podkową z blachy przy dolnych piórach przecież to waży (!? heh) a spokojnie można wykonać nawet 425mm tylny trójkąt pod 29" z pełnych rur tylko odpowiednio profilowanych. Nie mówiąc o tym, że profil zamknięty zawsze sztywniejszy będzie od płaskownika (chyba że ma on 8 mm grubości ( hłe hłe).

 

Za to ogólnie reflexie w temacie około dziewięć-pięć-trójkowym:

- ostatnio przeglądając bikeradara -znalazłem nowy rower Quiringa

http://www.bikerumor.com/2012/10/18/quiring-polishes-lineup-w-first-kva-stainless-steel-29er-frame/

popatrzcie na wagę (!)

- stal KVA chyba nawet dostała jakś nagrodę od NAHBS

- zgłębiając ostatnio techniki lutu, spawania itd natknąłem się na jakiś instytut/stowarzyszenie w USA łączące co lepszych budowniczych spod znaku NAHBS,a także technologów metalurgii itd... i tam chłopaki napisali, że jednym z najważniejszych kierunków ich obecnych działań jest wprowadzenie na szerokie wody stali nierdzewnej, uproszczenia technik spawania, lutowania, obróbki, obniżenie kosztów

Jeszcze z 3-4 lata temu gdy columbus wprowadzał XcRa bylo tylko kilka manufaktur potrafiących to to spawać/lutować, a ramy osiągały kosmiczne 3-4 tys $, dziś można ją kupić jak widać po przytoczonym przykładzie za 1700. A pamiętajmy, że to rama na wszeczasy :)

 

I myślę, że w powracającej fali stalówek na rynek to będzie główny nurt - najwyższe modele z nierdzewki, pewnie nie lakierowane (no bo masa) itd

A patrząc na wagi uzyskiwane takich ram i parametry wytrzymałościowe "ostatnie zarzuty wobec stali" powtarzane jak mantra przez niewiernych (masa i rdza) przejdą do lamusa.

I nagle się okaże, że (o cholera!) stal jest the best...

..a my wiedzieliśmy o tym od dawna hehe..

 

Panowie-nadchodzą dla nas ciekawe czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koval: mam nadzieje podac wage ramy niebawem, ja celuje w 2.5kg ale mam przeczucie ze moge byc (milo)zaskoczony! A 953 to ich niwa szosowka...ale patrzac na postepy we wprowadzaniu nowych modeli stawiam przebita detke ze na 2014 bedzie jakas smakowita ramka pod duza kiszke!

 

Anarchy: ta plytka "podobno" zwieksza sztywnosc, pomaga w uzyskaniu miejsca na podwojna zebatke(przy tak krotkim zadzie) i w jakis magiczny sposob "zwieksza ilosc miejsca na bloto nawet z opona 2.4".

 

Ciekawe tylko ze np. Kenda Karma 2.2 ma taka sama szerokosc co RaRa 2.4;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...