Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wracam zatem z prośbą właścicieli Rometów o potwierdzenie geo. Uważam że to naprawdę ważne. Szczególnie, że bB (jak już tu pisałem) podaje zupełnie inną geometrię-pytanie czy sami mierzą czy "tradycyjnie" wdarł się błąd. Może napiszę do ich Naczelnego z tym pytaniem-co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam zatem z prośbą właścicieli Rometów o potwierdzenie geo. Uważam że to naprawdę ważne. Szczególnie, że bB (jak już tu pisałem) podaje zupełnie inną geometrię-pytanie czy sami mierzą czy "tradycyjnie" wdarł się błąd. Może napiszę do ich Naczelnego z tym pytaniem-co Wy na to?

A pisz Pan. Myślę, że zainteresowanie tą ramą w tym wątku przerosło najśmielsze oczekiwania tak producenta, jak i wszystkich dystrybutorów. Stawiam, że bez pomierzenia na jakimś stole nie da się dojść do tego, jakie dokładnie ta rama ma wymiary. Na razie tylko Wiewiór może coś więcej powiedzieć pomierzyć.

 

@Kazafaza

Przecież dwie z trzech bohaterek tematu właśnie na alledrogo zostały kupione u "tego" sprzedającego.

 

Publicznie pragnę podziękować Kazafaza - nie wniknę w szczegóły, bo może nie chcesz, ale dzięki Tobie baaaaardzo przybliżył się termin postawienia mojej kiszki na kołach. Wielkie dzięki!!!

 

PS: Wiewiór, gdzie rower!?!?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A napiszę! A co.

Ale jutro-dziś jeszcze weekend mamy :) Zresztą naczelnemu od siebie też chcę kilka słów przekazac.

Z drugiej strony "ogólne" pojęcie o geometrii roweru właściciele tych ram mogą miec-wystarczy odrobina cierpliwości, miarka, poziomica itd.

Co do kątów wyższa matematyka lub CAD:)

Jeśli Wiewiór (gdzie rower???) pisze, że w poziomie 585 to chyba aż centymetra nie zgubił... (bB pisze, że dla 17" jest ..595!)

Długośc tylnego też łatwo sprawdzic - bB pisze: 445-465mm. Suport im wyszedł (przy RaRa) na 320mm.

Co Wy na to?

Kazafaza-tak w ogóle gdybyś zaglądał na polskie alledrogo a nie tylko ebayuka teraz mielibyśmy ramę do laboratoryjnych wydumek :) Podjechało by się do p.Rychtarskiego i ustawiło na stole. amen

 

A dla lekkiego wieczornego rozluźnienia link, zupełnie nie w temacie ale co tam :)

http://www.bikemag.c...9er-650b-or-26/

no i jest zagwostka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobry Wieczór :)

Ja tylko lojalnie uprzedzam, że jeśli zniknę na kilka dni tygodni wybaczcie (Wiewiór -zanim zniknę-gdzie ten rower?!?!). Ale własnie dziś po południu odebrałem moją nową ramę z widelcem pod 79er, moją ukochaną "SARNĘ 2". Jest boska, piękna, nieziemska. Zupełnie jak bym ukradł ją z wystawy NAHBS-sam uwierzyc nie mogę...

...i już mnie znów woła od klawiatury... (żona patrzy jakoś podejrzliwie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie trochę wcięło ;)

Naklejki naklejone (WYSZŁY MEEEEG, polecam http://allegro.pl/show_user.php?uid=23597622 ) Za w pełni customowe naklejki, które zaprojektowałem policzył mi 25zł z wysyłką i wyciął je z JPG. :D którego podesłałem )

 

Dziś przejechałem naklejki lakierem bezbarwnym i jest klasa, jutro przyjeżdża ta pieprzona (druga) blaszka na główkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

noooo..... zdążyłeś przed Świętem Pracy!

a poważniej BRAWO!!! za prostotę, detaliki i stal, a szczególnie za te małe naklejki :)

Ja na dolnym piórze w okolicach przysłowiowego punktu Horsta chcę dac N.F.M System-rozwinięcie pozostawiam domysłom :)

Co jest napisane na dole podsiodłowej? A to "steel is real" jest genialne-pozwolisz, że sam skopiuję na swoją ramę. Co do koloru całości rozumiem, że to tylko wina aparatu i nie oddaje tej ożywczo powalającej "kawasaki green" :)

Teraz czekamy na relacje z jazdy :) Jesteśmy wprost rządni wrażeń!

 

Ps;EQ23 dałeś na przód? Ciekaw jestem jak się będzie trzymała bo ja się nie odważyłem i wsadziłem 27.

Ps2: Foto z widokiem na kierownicę - :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor tak wyszedł i już ;p

W domu wydawal się intensywniejszy, widać to na filmiku jak nagrywałem mechanizm poziomych haków. Myślę , że to wina lakieru proszkowego, ktory zwyczajnie tak nie blyszczy jak natryskowy. Chociaż na żywo wygląda lapiej, fotki i filmik robione komórką :P

Edytowane przez Wiewiór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor tak wyszedł i już ;p

W domu wydawal się intensywniejszy, widać to na filmiku jak nagrywałem mechanizm poziomych haków. Myślę , że to wina lakieru proszkowego, ktory zwyczajnie tak nie blyszczy jak natryskowy. Chociaż na żywo wygląda lapiej, fotki i filmik robione komórką :P

Kiedy trening wiewiór? POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozj#bałem 3-go FOSSa, polecam! :woot:

Jak to możliwe, w jaki sposób. Co ten foss takiego ma niż zwykła dętka. Aha i takie pytanie mam czy warto zakładać 26" czy lepiej 29" czym to się różni i co w przypadku grubych opon 2.25 proszę o jakieś za i przeciw

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa Fossy straciły wenty, trzeciego byłem przekonany, że lekko przebiłem, jednak okazało się, że na zgrzewie zrobiła się szczelina (przebieg... 15 km?)

 

Założyłem dziś (wczoraj...) na jego miejsce pierwszą lepszą dętkę 26" i jest git! Nie trzeba było butylówki nawet rozciągać, wystarczyło napompować przed założeniem. Pod koniec tygodnia kupuje inne dętki, jak się trafią to 29, jak nie 26" różnicy IMHO nie ma. Na dobrą sprawę dętka 700c o szerokości 45mm też ładnie się rozdyma o centymetr. Nie wiem tylko co wybrać, nie chcę przesadzić. Celuję w Maxxis Ultralight (miałem w trialówce - mocna jest), może jakieś Schwalbe albo Conti (też mam zaufanie do nich)

 

Po zmianie dętki zrobiłem traskę 65km z Sosnowca do Niegowonic po wszelkich możliwych wsiach, polach i lasach. LUBIĘ TEN ROWER :)

Mam kilka uwag ale to jak sie prześpię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiór,

Przestań z tym Fossem kombinować, albo nie pisz, że kolejny poszedł. Rower pięknie wyszedł, ale pomysł z Fossem... Jak coś jest pod 26' i do tego mało rozciągliwe, to nie wytrzyma. To tak jakby na murzynową kuśkę wciskać prezerwatywę w rozmiarze azjatyckim. Przerabiałem kilka dętek 26' i KAŻDA PĘKAŁA jak nie od razu,to po jakimś czasie, i chyba kazda właśnie przy wentylu. Odpuściłem takie kombinacje, gdy przód mi wybuchł na szybkim asfaltowym zjeździe. Tylko opatrzność skierowała lot mojego ciała między samochody, zamiast pod ich koła.

 

Dętki pod 29' już nie są jakimś kuriozum na naszym rynku. Choć szczerze nie cierpię Specializeda, to ich dętkę pod wielką kichę polecam. Ja ostatnio kupiłem jakiegoś Shwalbe, teoretycznie trekking, ale pod balon 2,25. Jeszcze nie testowałem, ale nie spodziewam się niespodzianek. Bóg Wagomir się nie obrazi, jeśli na dętkach nadrzucisz ze 100gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozj#bałem 3-go FOSSa, polecam! :woot:

...bo to skrót od F*cking Overpriced sh*tty System :teehee:

 

 

To tak jakby na murzynową kuśkę wciskać prezerwatywę w rozmiarze azjatyckim.

...posmarkałem się ze śmiechu i mam klawkę w kolorze Romet'a Wiewiór'a

 

Wiewiór - bardzo ślicznie Ci wyszedł projekt, dbałość o detale i efektowne dodatki w postaci napisów tu-i-tam komponują się w ciekawą całość! GRATULACJE!

 

p.s: no to zmieniamy końcówkę postów na: Grabarz, gdzie rower? :D

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...