Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Uff... Przeczytałem cały temat... Z góry dzięki za gratulacje ;)

We wrześniu dołączyłem do grona stalinowców - nabyłem czarnego anodyzowanego sportowego smoka Jamisa. Najpierw 21", ale w trosce o cojones zamieniłem na 19" - przekrok w 21" jest baaardzo niebezpieczny nawet przy moich 189cm wzrostu i nodze 88,5cm. Z mostkiem muszę się jeszcze pobawić.

Po ostatnich deszczach wyjąłem sztycę i przestraszyłem się nie na żarty - miałem na niej rdzawy zaciek, dlatego za jeden z najcenniejszych postów dla nowoprzybyłych stalinowców uważam post #658 znajdujący się na 33 stronie - dotyczy konserwacji stalowej ramy (późniejsza konkluzja nt. aerozolu -> post #686).  W przyszłym tygodniu się za to zabiorę.

 

Ostatnio zachorowałem na brązową Salsę Fargo :) Powiedzcie mi koledzy ze stali - czy rama ze sztywnym widłem (jak w Fargo) nadaje się do wstawienia amora? Ile w ogóle warta jest sama rama Jamisa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Plusa masz wiesz za co :)

Fargo to piękna sprawa, ale jeżeli myślałbyś o amorze to musiałbyś skupić się na tej najnowszej wersji która ma (piszę z głowy) coś kole 470mm wideł i po wymianie na amora rower nie starci na geometrii.
Tylko pamietaj - fargo to taki włóczykij, nie na darmo kiedyś tylko pod sztywniaka i z wysoka sterówką. Do poskakania w terenie lepiej brać Grajka El Mariachi (jak np ten piękny Kovala)
Co do konserwacji ramy - ciesze się że zapamiętałeś, płyn to jedno ale suszenie od czasu do czasu i pozatykanie... zresztą po co ja to drugi raz piszę :) 
Jedna uwaga (bo nie wiem czy wtedy już to wiedziałem) - bardzo ostrożnie z laniem konserwantów w podsiodłową - powoduje poślizg sztycy. A jak rama ma minimalnie źle spasowane sztycę i ramę to będzie się ślizgało i dokręcanie nie pomoże. Teraz raczej zalewałbym rury główne, tylne a podsiodłową sobie darował w górnej partii za to uszczelnił górę - tak by woda się po sztycy nie wlewała. No i jak byś zalewał ramę nie obracaj do góry nogami :) Bo płyn zanim zaschnie popłynie podsiodlową.
ufff
O cenie ramy nic nie powiem ale jak coś wrzucaj tu a nie na allegro - tu przynajmniej ludzie się znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Mariachi też ładny, ale ten brąz Fargo mnie zauroczył. Jest mniej wytrzymała, czy masz na myśli geometrię mówiąc, że nie jest do skakania? Będąc w styczniu w Berlinie nie omieszkam nie przymierzyć się do Salsy :) Jamisowa rama póki co u mnie zostaje - jeśli na wiosnę więcej grosza będzie to wtedy zacznę kombinować. Na razie inwestuję w strój zimowy - skoro zapowiadają łagodną zimę (oby) to nie ma co się obijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no widzisz a ja słyszałem, że ostra będzie :)
Jamisa zostaw a może jakiś singiel na zimę Ci się z niego potem ostanie co by Fargo nie katować. Nie mówię, że Fargo jest słabsza, pewnie jest dużo mocniejsza ale tak jak piszę - to genialny rower szturmowo-wyprawowy z naciskiem na "szturm szutrem się szerzy". Geo inne, cel inny.
A, że w tym kolorze brązu metaliku jest boska to nawet wspominać nie trzeba.... Kup a jeszcze jeden na listę tych do zazdroszczenia (czyli odstrzału) będzie. No i już dziś zapraszamy do Paprykarzowa (to w okolicy Berlina hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stalin, gratulacje. Wybór dobry :)

Polecam od siebie w ramach ,,konserwacji'' biały smar motorex Fett 628 na sztycę i do podsiodłówki.

Kremowy, wręcz suchy, nie jest tłusty i nie klei brudu. Po jakimś czasie ,,wysycha'' i pięknie daje radę jeśli chodzi o uszczelnienie i redukcję ewentualnych trzasków sztyca-rama.

Kwestia zasadnicza to oczywiście ustalić poziom wysunięcia sztycy i na takim ją w drobnej ilości tego kremu nivea zapakować, skręcić i śmigać.

 

Edytowane przez Panda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo 41Hz, kiedyś też przeczytałem cały temat, ale to było jakieś trzydzieści stron temu ;)

 

 

Koleś z robo ma takową Salsę, możesz tam upchać amora o skoku 80mm, pamiętaj tylko że rama pomyślana pod baranka jest i króciutka przeokrutnie na górurce!

 

I w ciemno Ci radzę: bierz XL, też odrosłem na 1,89m, patrzyłem na Fargo również ;) i porównywałem geo z innymi mi znanymi i na 105% montowałbym eXtraLardża...

Spearfish'a(pomimo iż to zupełnie inny bajkał) miałem w eLce i się przytulałem kolanami do amora! Zmiana na XL i było lepiej! 

 

...a że da się to prosię:

 

742855d1354768562-29er-suspension-fork-m

 

...pi tu Ti tu:

 

MDH_Preview_BWNN.jpg

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tylko kolor to zdecydowanie czerwona Salsa.

Co do Fargo i geo "nie do skakania" to w moim przypadku może się sprawdzić - preferuję taki trekking z elementami frirajdu :) Jeżdżę i po leśnych wąskich ścieżkach, i po drogach gruntowych, i przez pola "na szagę" (w Wlkp. tzn. "na skróty") brnąc w trawie powyżej koła, jest i asfalt, zdarza się też że korzystam z nasypów po których latają BMXiarze :) Jednakże w większości (70%) są to tereny pozbawione odcinków technicznych, a najwięcej frajdy sprawiają mi wyprawy (w przyszłym roku będzie skandynawia po raz trzeci, może do tego Chorwacja przez Alpy?), gdzie zazwyczaj przeważa asfalt. Fargo jest chyba niezła do tego celu?

 

Dzisiaj doświadczyłem pierwszego maratonu (w ogóle - nie tylko na Jamisie). Niedługi, bo 30km, z czego 2/3 po asfalcie, ale do 27ego kilometra byłem zadowolony. I tutaj bardzo ważna uwaga dla wszystkich nabywających nowe welocypedy - pamiętajcie o tzw. przeglądzie gwarancyjnym po 300km! Będąc w trakcie jednego z podjazdów (ach, jak te 29" połykają 26" na podjazdach :) ) okazało się, że przednia przerzutka była za słabo dokręcona i obróciła się na ramie... Zanim doszedłem co tak naprawdę się stało i zdołałem to na szybko naprawić minęło mnie ze trzydzieści osób. Ot cenna nauczka :( W tym tygodniu robię przegląd i konserwację ramy.

Było kilka starszych rowerów ze stali Hi-Ten, ale nie zauważyłem żadnej Cromoly :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Było kilka starszych rowerów ze stali Hi-Ten, ale nie zauważyłem żadnej Cromoly

Konserwują się na Stalowy Paprykarz jak nic (http://www.forumrowerowe.org/topic/148803-szczecin-stalowy-paprykarz-czyli-lisciopadowy-minizlot-wszelakiej-masci-odmiencow/ )

 

A co do jazdy jaką preferujesz zdecydowanie fargo - solidna i stabilna baza na długich trasach (szczególnie w terenie) ważniejsza jest i bezpieczniejsza od zwinnego królika który pod koniec dnia męczy ciągłą kontrolą kierunku jazdy (sam po latach dochodzę do tego wniosku i 26" wyprawowca chcę zamienić na drugiego 79er, fula, kiedyś :( )

 

No i fargo z baranem to już klasyczny MonsterCross a takie to my lubimy....!

 

ps: na szagę, skróty czy "szagom" to stare dobre polskie "na przełaj"

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...