Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten model z zeszłego roku http://www.wiggle.co.uk/verenti-substance-cx11-sora-2014/ Nie znam się na kątach i przed nim miałem tylko górala makrokesza, więc trudno mi się wypowiadać o prowadzeniu, ogólnie jestem zadowolony :) Czasem tylko nachodzą myśli (zwłaszcza ostatnio, gdy dużo jeżdżę szosowo), czy nie lepiej byłoby mieć 2-3 kg lżejszą szosę i do tego 29era w teren ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga zgodnie z obietnicą wydobyłem z piwnicy beżową ramę On-one Inbreda 29 cali poziome haki, z hakiem przerzutki i przelotkami, mam juz karton, zrobiłem zdjęcia i na miarę moich możliwości czasowych spróbuję wystawić ją na all. Poza alegro nie wypada mi sprzedać bo przez jakiś czas kilka osób wyrażalo zainteresowanie głupio by mi było wybierać klienta. Rama jest w stanie idealnym, ubytki lakieru jedynie w miejscu docisku osi koła i kilka kropek od latajacego na dziurach łańcucha, prawie cała oklejona foliami zabezpieczajacymi, również te folie są nienaruszone,ogólny przebieg symboliczny, ale w nim zlot na gościnnej Ziemi Szczecińskiej. Bedzie gotowa aukcja napiszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ładniusia ta Kona zaróno żelastwo jak i tytaństwo choć głowa w HT na 68 stopni w dużym kole to gruba przesada z tą pseudonowoczesnością. Może będzie jeszcze stabilniej, ale szkoda zwrotności zwłaszcza w dużym kółku.

 

jako posiadasz Treka Stache 8 - 29" z geo 68,6 główki się wypowiem. Wąsaty Gary poradził sobie przesuwając przednie koło na offsecie i moim zdaniem skręca normalnie jak to 29. Wiadomka że mniejsze koło będzie skręcać lepiej, kierka 74cm dodatkowo wymaga długich rąk do ciasnych nawrotów, ale da się, spokojnie. Jeździłem też Cannondale FSI 29 który w wyczynowym XC zrobił główkę bodajże 69, ale tam offset jest jest bardziej hardkorowy jak w Stache i skręca naprawdę dobrze. Więc w tej Konie trzeba by dać widelec z większym offsetem. Są takie w ogóle dostepne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUWAga On One już na aukcjiii!!!  Poszukiwacze Inbredów stalówek kawy z mlekiem ostrego koła   tutaj dla porządku wkleiłem link do Aukcji

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/190071-rama-stalowy-stalowy-29-on-one-inbred-poziome-haki-20-cali/

 

Ciężko było z tym allegro tyle pisania i tak to nieprofesjonalnie ten opis wygląda wybaczcie, pytania = będę odpowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowałem na tego on-one z myślą o budowie 27+ ale niestety nie zmieści takich opon, lipa. A szkoda bo aktualnie ujeżdżam 26" i jestem z niej zadowolony. Teraz zaczynam myśleć albo o budowie od zera na ww. Konie (gadałem z dystry i jeszcze jej nie mają, cena też nie znana chociaż na bank powyżej 2500 wyjdzie) albo o kupnie całego Krossa Smooth Trail, chociaż póki co informacji o nim jak na lekarstwo. Co o nim myślicie? Zapowiada się nieźle ale jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z ich ramami.

11717451_711748025621061_498490445772656

Edytowane przez Dziadman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy jestem bo w październiku wyjeżdżam na dwa tygodnie i chciałbym już na nowym rowerku więc szukam info gdzie popadnie. Fajnie by było wiedzieć czy będzie na sklepach do końca września bo jak nie to zacząłbym już ogarniać składanie na innej ramie (myślałem o Konie która do końca września już będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy jestem bo w październiku wyjeżdżam na dwa tygodnie i chciałbym już na nowym rowerku więc szukam info gdzie popadnie. Fajnie by było wiedzieć czy będzie na sklepach do końca września bo jak nie to zacząłbym już ogarniać składanie na innej ramie (myślałem o Konie która do końca września już będzie).

 

Jakiego rozmiaru szukasz albo jak wielki jesteś? Górny pułap cenowy?

Rama ma być 29" pod koła 27,5+ czy ewentualnie rama i koła 27,5+ ?

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułap cenowy całego roweru tak do ok 10 tys. póki co ale wolałbym albo cały na raty albo ramka za kasę + osprzęt na raty. Ramka do 2,5 tys.

 

Mam 170cm wzrostu, jeżeli chodzi o ramę to raczej 29" pod koła 27+ bo nie znalazłem jeszcze na rynku ramy 27+ w tym przedziale cenowym (ew. małe zagraniczne manufaktury albo customy).

 

 

A z Krossem sprawa połowicznie jasna - będzie dostępny na wiosnę 2016, cena we wrześniu tego roku. Także trzeba składać.

Edytowane przez Dziadman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma poivanowego Inbreda i kto złapał gumę wtedy w Szczecinie, Skwarek?

 

Dostałem od chętnego kupiciela takie pytanie:

cytuję:

"Pytanie na temat poziomych haków - można się spotkać z różnymi opiniami na ich temat, że koło wypada, że się przekrzywia.. Ja miałbym zamiar jeździć na rowerze z przełożeniami 1x9, czy nie będzie żadnych problemów z tym związanych ?"

 

pomagalem przy zmianie kola poza ulozeniem łańcucha palcami na kasecie od tyłu i koniecznością mocnego zaciskania zaciskiem koła jak to poziomych hakach nie zauważylem problemów,

ale sam na inbredach bez przerzutki jeżdżę, i w ostrym bardzo mocno depczę ale moje koło jest na bolt onach dokręcone i trzyma dobrze nigdy nie drgnęło.

 

Czy Inbred dla przerzutkowca to koszmar czy tylko drobna niedogodnośč z smarem pod paznokciami jeśli trzeba zmienić złapaną gumę?

Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...