Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Poszukaj w necie - jest tego sporo, zresztą nie tylko tam, tu w wątku i w "lutowanie,czapki z głów"
Pakiet standardowych, bardzo podstawowych rur potrafi kosztować "nie wiele" (kiedyś widziałem koło 130$). A czasem jedna główna rura 150-200 euro :)
Ale same rury to ..tylko rury.


..a przepraszam, można nawet kupić jak się kupuje cały set.
Tu CAŁE 104$ :) http://www.cycle-frames.com/bicycle-frame-tubing/29er-Tubeset-38-X-858-DT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

o! obraza! 
żadne docinki. Ale jak byś wszedł do jubilera i zapytał gdzie można kupić sztabkę złota w Radomiu to jak by zareagował? :)
Podrzucam Ci linki do chyba największego i taniego sprzedawcy rur, źle? 104 dolary plus przesyłka,to jest naprawdę tanio na początek. I nie musisz mieć żadnego reynoldsa na start.
Pytasz o sprzedaż w Polsce, a pomyślałeś chociaż ile ludzi w Polsce buduje ramy? Ram dobrych nie można w Pl kupić bo jest za małe zapotrzebowanie a Ty byś chciał sklep z lutem, łącznikami itd itd dla 4, 5(?) chłopa?
To pytanie naprawdę nie było przemyślane.

A co będzie potem z tym robił? Lutował? Spawał? Ja pytam ze szczerej ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie jednak masz racje, przepraszam :P stalowe ramy są pieruńsko drogie i chciałem wiedzieć ile same rurki kosztują.

kiedyś myślałem o jakimś warsztacie, chciałem zająć się spawaniem ram, ale tutaj nie ma to chyba sensu. za bardzo bujam w obłokach :D

Edytowane przez zawoduwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując stalową ramę kupujesz kunszt wykonawcy a nie tylko rurki :thumbsup:

Wiem, że to niezgodne z moim paradygmatem, co powiedziałem powyżej, ale serio tak uważam.

Ile % ceny obrazu kosztuje płótno i farbki? Jaki to procent dla obrazów Rembrandta a jaki dla obrazków znad rzeczki pani Krysi z ryneczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zejdź na ziemię.

Spokojnie, kolega już przeprosił, chciał pokombinować, zaoszczędzić. Ale już wie że w temacie ramy nie ma co na to liczyć. Jak i na miłe komentarze w temacie. 

Odezwali się Ci co nie szukają rabatów, druciarstwa i kombinatorstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cały nowy kross unplugged stoi na allegro za 2200 czy jakoś tak, wczoraj mi się rzucił w oczy.
Koval wystawił swoją piękną salsę (ale chyba chciał nieludzki pieniądz).
Na ebayu uk są nadal gienki HL po około 230 -250 funtów  a teraz nawet jeden Longin pojawił się w 19" za 245 funta(!)
A wczoraj poszedł tegoroczny HL Genesisa za 120 funtów! Niestety, tylko dla chętnych z Anglii.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nowe Honzo. Nie będę komentował przemianowania amelininowych modelów Taro na Honzo i wrzuceniu ich do jednego wora. :verymad:

- wersja stalowa ST

z ciekawostek: teraz dostępna tylko jako sama rama, zachowana stara geometria i reszta rozwiązań technicznych
http://www.konaworld.com/honzo_st_frame.cfm

honzo_st_frame.jpg

- wersja tytanowa Ti

z ciekawostek: rama produkowana z tytanu z wysokiej półki (3-2.5 Titanium) i poza Taiwanem, a dokładniej w znanej wszystkim miłośnikom ram rowerowych z tego stopu manufakturze Lynskey Performance Designs w Tennessee, powiększona ilość miejsca na tylnych widełkach na szersze opony, jednak niestety nie podano na jakie.
http://www.konaworld.com/honzo_ti_frame.cfm

honzo_ti_frame.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniusia ta Kona zaróno żelastwo jak i tytaństwo choć głowa w HT na 68 stopni w dużym kole to gruba przesada z tą pseudonowoczesnością. Może będzie jeszcze stabilniej, ale szkoda zwrotności zwłaszcza w dużym kółku.

Może ktoś wykminił tą te kwestie.

1. Nie wiem czy dobrze widzę, że nie założę przedniej zmieniarki czy może jak w mojej Salsuni można przy pomocy ProblemSolvera? Nie mogę się doszukać info a ta podsiodłowa jakaś takaś nieokrągła jednak pod górną rurą są 3 ciągi a do

mykmyka widzę dołem w wersji stealth więc może jadnak?

2. Ciekawe też że większe ramy mają niższy przekrok ?

3. Znalazł ktoś jaki sugerowany skok wideła?
4. Wagi też nie podają co w wypadku Ti trochę dziwne, choćby orientacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Szkoda, że poprzednich wersji (2012-2013) w tytan nie ubrali. Sporo ładniejsze.

 

A tu explosif 29" w ramie z 2006r. z allegro:

http://allegro.pl/kona-rohloff-29-er-cr-mo-ztr-salsa-super-stan-i5585638719.html

Przedni wideł przyjął dużą kichę, ale tylny trójkąt chyba ledwo ledwo :)

Nad kołami 27,5 myślę nadal, ale duże koło to IMO przesada :D

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/55/85/63/87/5585638719

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam przełaja w stali. Nie ścigam się, więc nie zależy mi na wadze i osprzęcie.

 

Chcę, żeby geometria była ekscytująca, a nie zamulona jak w turystyku.

 

Niestety nie znam się na kątach. Czy ktoś kto się zna może się wypowiedzieć, jaki jest ten rower w prowadzeniu>?

 

http://www.wiggle.co.uk/verenti-substance-sora-2015/

 

Ewentualnie co możecie w stali polecić do 3 patyków.

 

Może być też sama rama. Potrafię rower złożyć samodzielnie.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...