Skocz do zawartości

[rower] do 11000zl


Roziu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak brać Alu, to szkoda nie wziąć amortyzowanego. Ja wolę takie rozwiązanie niż wylajtowane HT. Zjazdy dają zbyt dużo frajdy na fullu :woot:

 

Alu, np. takie: http://farm8.static....1a8ed93bc_b.jpg

 

lub takie http://www.transitio...ert291_Pic1.jpg

 

Karbonowy Author przy powyższych wygląda jak ładnie ubrana zabawka dla maluchów.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak HT to brał bym Mondrakera Podium: Podium Carbon Pro 29er - Mondraker.pl - Oficjalna polska dystrybucja rowerów firmy Mondraker

Może jestem mało obiektywny przez to że sam jeżdżę rowerem tej marki, ale polecam.

 

Zakupiłem Podiuma ale w wersji 26, chcociażby ze względu na wzrost i osprzęt , który w 26 jest lepszy.

Nie polecam. dlaczego? bo nie lubię jak inni mają takie fajne rowery jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

o5iu.jpgWitam ,Ja stoje przed dylematem rozmiaru ramy ,moj wzrost 192cm , dlugosc nogi okolo 86cm .
Do wyboru 2 rowery,jeszcze nie wiem ktory model dokladnie ale chodzi mi glownie by idealnie dobrac wielkosc ramy.
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3258#tab-reiter2
http://www.cube.eu/uk/bikes/fullsuspension/stereo/stereo-140-super-hpc-race-29/
Jak juz wczesniej pisalem w temacie Poka 29era ,ktory nie byl moj(sorry za wstawienie zdjec do galerii) ujezdzalem Cube stereo na ramie 20" i wydawalo mi sie ok
Powyzej zdjecie z wysokoscia siodla,bo nie wiem czy za wysoko czy za nisko.

Na Canyon nie jezdzilem ale mysle ze L byla by odpowiednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wybór rozmiaru to bardzo indywidualna sprawa, rama Canyona L jest o 20 mm dłuższa niż Cude 20", więc skoro Cube była ok to Canyon na pewno nie będzie za mały (tyle, że sztyca co najmniej 400 mm).

Cube przy 22" ma już bardzo długą podsiodłówkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,zmierzylem sie dzisiaj i wyszlo 190cm,chyba sie kurcze na starosc...Siedzialem tez na Cube Fritzz 20" (650b) i tam podsiodlowka musiala byc juz bardziej wysunieta,spokojnie czulem ze mogla by byc wieksza rama.Z ta dlugoscia wewnetrzna nogi mam klopoty zmierzyc ,bo nie wiem gdzie mam sobie wetknac ten drugi koniec tasmy(ten gorny) haha...tzn od worka,obok czy kurna jak? :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,zmierzylem sie dzisiaj i wyszlo 190cm,chyba sie kurcze na starosc...Siedzialem tez na Cube Fritzz 20" (650b) i tam podsiodlowka musiala byc juz bardziej wysunieta

 

Dziwne, Fritzz ma podsiodłówkę taką samą jak Stereo , więc akurat tu powinno być podobnie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Stoję przed wyborem:

http://www.bikes.com/en/bikes/instinct/2013#/models/instinct-950

i

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/stumpjumper-fsr/stumpjumper-fsr-comp-29#specs

Rocky byłby o 1000zł tańszy.

 

Pewnie spytacie, co ja z tym rowerem będę robić. Wygodna jazda w górę i w dół, najlepiej po nierównym terenie, ale bez przesady. Wycieczki 40 – 60 km po górach. Skakać  chyba nie potrafię (nie próbowałem;).  Ścigam się tyko ze sobą. Nie lubię płaskiego, asfalt tylko z konieczności.

 

O Specu coś tam wiadomo, Rocky to trochę egzotyka w naszych stronach.

 

Jeśli macie jakieś doświadczenie lub coś wiecie w temacie, skrobnijcie kilka słów. Wszelkie opinie mile widziane.

 

PS. Od razu zaznaczam, że inne propozycje na 99% odpadają. Sprawdziłem dostępność w sklepach w Polsce. Chłop ze mnie raczej z tych wyższych i np. Canyon, Cube, Rose, Giant robią za mała rowery. Ja chcę przynajmniej 1200mm WB przy 120-130mm skoku. Sprawdzone empirycznie, mniej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymuszona zmiana koncepcji. Niestety, ale Instincta 950 z 2013 już sprzedano. Teraz opcją dla Speca jest Instinct 930 z 2014.

 

http://www.bikes.com/en/bikes/instinct/2014#/models/instinct-930

 

Prośba o Wasze opinie nadal aktualna. Spec bez Braina, a Rocky z niższym osprzętem, ale podobno to rowery o dobrej jakości wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości dobrej, ale to nie zmienia faktu, że nie kupił bym  żadnego z nich bez jazdy próbnej ... Spec z kołami 29" daje sobie bardzo dobrze radę nawet bez Braina . Inna sprawa to zwrotność, ale obydwa w dużym rozmiarze mają zwrotność jak Yamato ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie najlepsza zwrotność jest wpisana w naturę dużych rowerów o podobnej geometrii. Nie mam w tym względzie jakiś złudzeń, czy szczególnych oczekiwań. Skromne doświadczenia mam i wiem, że przy mojej ograniczonej technice, to w trudnym terenie lepiej/bezpieczniej czuję się na rowerze dużym i mogę sobie wówczas na więcej pozwolić.

Piszesz Rulez, że Spec 29" bez braina jest ok, to dobra informacja, bo słyszałem różne opinie, również takie, że FSR bez braina nie jest wcale taki dobry. Nie wiem, jak wypada porównanie zawieszeń tych rowerów. Czy są jakieś istotne cechy różniące te zawieszenia?

Jazda próbna - ciężką będzie. Najważniejsze, że wiem, jaki rozmiar, rozczarowania raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instinct to taka rzadkość, a może nawet niebytność w PL, że poszukałbym opinii na forum MTBRu.http://forums.mtbr.com/rocky-mountain/2014-rocky-mountain-instinct-880465.html

i więcej: http://forums.mtbr.com/rocky-mountain/2013-instinct-faqs-815223.html

 

Tallboyowi LT po cenie ściętej z 18 tys. na 12, by się nie przyjrzał? http://www.santacruz-pl.com/index.php/trailbike/tallboy-29-lt

http://www.santacruz-pl.com/attachments/article/21/Cennik%20rowery%202014.pdf

 

 

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie najlepsza zwrotność jest wpisana w naturę dużych rowerów o podobnej geometrii. Nie mam w tym względzie jakiś złudzeń, czy szczególnych oczekiwań. Skromne doświadczenia mam i wiem, że przy mojej ograniczonej technice, to w trudnym terenie lepiej/bezpieczniej czuję się na rowerze dużym i mogę sobie wówczas na więcej pozwolić.

Piszesz Rulez, że Spec 29" bez braina jest ok, to dobra informacja, bo słyszałem różne opinie, również takie, że FSR bez braina nie jest wcale taki dobry. Nie wiem, jak wypada porównanie zawieszeń tych rowerów. Czy są jakieś istotne cechy różniące te zawieszenia?

Jazda próbna - ciężką będzie. Najważniejsze, że wiem, jaki rozmiar, rozczarowania raczej nie będzie.

 Jeśli chodzi o pracę zawieszenia, to niestety tylko wypożyczenie i jazda w terenie (jakiś interwałowy, korzenie kamienie , techniczne zjazdy/podjazdy) może dać odpowiedź na pytanie która charakterystyka tobie pasuje. Rower to nie tylko praca zawieszenia ale całość (czyli to jak się prowadzi) i tu doświadczenia innych raczej  nie pomogą ponieważ ważne jest jak rower przypasuje tobie ...

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew,

również trochę pogrzebałem w necie, od tego zawsze zaczynam, ale wczoraj znalazłem m.in. to:

http://forums.mtbr.com/rocky-mountain/must-read-warning-replace-abc-bushings-before-they-worn-777368.html

Ja zdaję sobie sprawę, że Spec nie jest bezawaryjny, a przedstawiony przypadek zniszczenia gniazda ramy Rockyego może być ekstremalny, jednak biorąc pod uwagę trudniejszą dostępność Rockyego plus dla Speca.

Porównanie Speca i Rockyego nie wchodzi w grę, inne opcje z racji ceny i wielkości ram odpadają, więc Spec, chociaż Rocky kusi zmienną geo i chyba (?) wyższą jakością ramy.

Moje poprzednie rowery to Kona Hei Hei 29 i Trek Fuel Ex 6 29, więc jestem cholernie ciekawy, jak prowadzi się Spec. Być może sprawdzę już w sobotę, jak przesyłka dojdzie w piątek do sklepu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym się przywitać na początek jako że jestem nowym użytkownikiem.

 

Chciałbym się dowiedzieć od was kilku rzeczy na temat mojego wyboru.

Zamierzam w najbliższym czasie , gdzieś na przełomie czerwca zakupić nowy rower. Jako że mój stary rowerek już powoli odchodzi na emeryturę chciałbym zakupić nowego bike'a  który da mi jeszcze więcej frajdy z jazdy .

Moja jazda jest dość agresywna , lubię szybką jazdę po ciężkim terenie, lasy, pola, kamienie i kamerdole, i takie tam.

Chciałbym się dowiedzieć czy ten rower jest wart swojej ceny.

Następne co chciałbym wiedzieć jak to jest z tymi amortyzatorami z tyłu, nigdy nie miałem takiego roweru, zazwyczaj jezdziłem na sztywnych,. Czy taki amor faktycznie jest potrzebny aż tak jeśli waga nie przekracza 80 kg?. 

Jako że jestem dość wysoką osobą bo aż 192 cm wzrostu, to czy aby ten rower nie będzie za mały?. Rozmiar Xl ma 690 mm górnej rury to porównując z innymi sztywnymi rowerami chyba jest aż nad to. 

 

Więc jak myślicie opłaca się kupować taki sprzęt?, Odnośnie tego Hiszpana, czy Mondraker robi dobre rowery?, nie spotkałem się jeszcze z nią i nie miałem możliwości jeszcze mieć pod pupą Hiszkańskiego byczka. Czy nie jest to przerost formy nad treścią?. Proszę o komentarze i porady by nie wdepnąć w kupę. Może znajdziecie inne rozwiązanie by umilić mi frajdę na rowerze . Aczkolwiek ten mondraker bardzo mi się podoba i stylistyką i geometrią ramy. 

 

http://www.mondraker...tor-r-29er.html

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie Kół , DT X1900 , czy ktoś miał styczność z tymi kołami, jak z piastami w tych kołach???, 

I jeszcze odnośnie sztycy, czy te 375mm czy nie za mało?.


Edit. Nie potrzebnie napisałem nowy temat mogłem podpiąć się do tego no ale cóż. Wybaczycie mi chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z pełnym zawieszeniem kupuje się przede wszystkim dla większej szybkości i co podkreśla wiele osób wygody. W tym przedziale cenowym prawie wszystkie rowery są już bardzo profesjonalne. Jak dla mnie nie wiem czy potrzebujesz koła 29" i czy nie lepiej 650B. Kolejna sprawa to przednie zawieszenie ma moim zdaniem za mały skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego czy 650 przy moim wzroście to odpowiedni krok, jako że aktualnie jeżdżę na 29er, wątpię by był jakiś sens przesiadania się na coś mniejszego, przyzwyczajenie. Chciałbym się dowiedzieć od uzytkowników którzy posiadają w swojej stajni Mondrakera, czy to porządna firma, mam jeszcze pytanie odnośnie polskiego dystrybutora "7ANNA", czy są godni polecenia jak z serwisem, gwarancją , obsługą klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i co z tymi Kołami DT X1900 ???. Jakieś komentarze i porady ewentualnie przy wymianie na coś lepszego???.  A właśnie, odnośnie amortyzacji , bo z tego co widzę na załączonych zdjęciach bike'a widnieje tam coś takiego jak blokada amortyzatorów. Czyli na chłopski rozum, blokują się oba amortyzatory jednocześnie, widac to po linkach ale manetka jedna.


Czyli rozumiem że 27,5 to lepsza opcja jeśli chodzi o jazdę taką w terenie? tak?. Z tym że rozglądając się po internetach, rowerki 27.5 " to przeważnie same małe rozmiary, inaczej mówiąc rozmiary jak dla  małych dzieci, ja przy moim wzroście strasznie  bym się garbił na zbyt małym rowerze.Dlatego rozważam właśnie 29er.

Tym bardziej chciałbym uzyskać na rowerze trochę pochyloną sylwetkę tak jak to przy tym HT, nie chciał bym czuć się jak na turystyku. Oczywiście nie tak bym leżał na rowerze ale bardziej agresywnie.

 

Aktualnie w swoim rowerze mam coś 640mm górnej, więc przy tym mondrakerze 690mm wydaję mi się bardzo odpowiedni, tym bardziej że w tym bik'u zastosowany jest krótki mostek.

Tylko pytanie czy ten pomiar z tabelki jest faktycznie precyzyjny jak w realu.


Mam pewien problem jeszcze z odczytaniem i zrozumieniem z jakiego tworzywa jest wykonana ta Rama tego mondrakera, czy to Aluminium czy Carbon.???.

Edytowane przez Persi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon nie może być w takiej cenie z takim osprzętem. Zresztą widać spawy na łączeniach. Koła są porządne a jedyna różnica z tych najbardziej topowych to o ile się nie mylę mechanizm zapadkowy bębenka czyli w przypadku DT Star Ratchet.

 

Co do samej marki, która zresztą jest u nas mało znana ale bardzo dobra to by Ci chyba pomógł @nabial. Chyba miał i może nadal ma coś z tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...