Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign FR2


Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że ta rama ma w sobie troszkę dużo wad. No dobrze - może nie sama rama, a damper. Widać ten KS, to jakiś feler kompletny. Damper nawet przy ściśnieciu na maksa ( tak, żeby nie pracował ) powinien nie puszczać żadnych olejów ani też pękać. http://www.allegro.pl/item127939998_dnm_am...burner_rlc.html - ciekawe co taki amorek by pokazał. Nie wydaje się zły .... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze amor sie konczy po pewnym czasie moze byc tez spowodowane czym innym.

jesli konstrukcja wahacza jest wiotka to amortyzator obrywa silami skosnymi przy skakaniu i szczegolnie niezbyt udanych ladowaniach.

wiotkosc wahacza moze byc spowodowana:

- wiotkoscia samego wahacza

- malym rozstawem lozysk

- mala srednica lozysk.

wtedy inny tlumik oberwie tak samo. moze tylko dluzej funkcjonowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytaliście najnowszy bB, więc poprostu zacytuje artykuł o nowościach Kross'a:

 

"W niekwestionowanym przeboju mijającego sezonu, rowerach Sign FR, zaszły dość spore zmiany, mające na celu przede wszystkim zwiększenie sztywności wahacza. Ramy Sign FR2 i FR1 uzyskały 12 mm oś tylną. Prócz tego w modelu FR2 pojawi się nowy amortyzator Rock Shox Domain 302 U-Turn o skoku 160 mm a mechaniczne tarczówki Avida zastąpią hydrauliczne Tektro Auriga Comp. W tańszym FR2 v-brakei zastąpią mechaniczne tarcze Trektro, zmieniono także klamki, nowe posiadają płynną regulację modulacji. Po prawej ciekawy element nowego designu rowerów, nawiązujący wprost do ich nazwy. Specjalne miejsce (tuż za główką), gdzie będzie można odcisnąć swój kciuk, żeby jeszcze bardziej spersonalizować swojego bike'a (specjalny tusz będzie dodawany do roweru). (...)"

 

Dla mnie bomba!! :) Niestety (zmartwie tutaj cookiesa), z modelu 2006 z upustem przekierowałem się na model 2007. Dla mnie to czego najbardziej chciałem od tego rowerq czyli jakieś hydrauliki i porawiona rama z damperem.

 

Co do samego amorka, to podoba mi się całkiem dobra regulacja skoku (115-160 mm) i 35 mm golenie, ale nie jestem przekonany do ich andyzowania. Jest też coś co o nim dobrze świadczy czyli opcja główki 1,5 " i 180 mm soku, więc raczej producent jest przekonany co do jego trwałości, ale za to waga przeraża... (2880g) Nie wiem czemu ale bardziej jestem przekonany do klasycznego Pike'a, który praktycznie od zeszłego sezonu wcale się nie zmienił, czyli jest amorkiem z którego firma jest zadowolona takim jakim był do tej pory.

 

Od siebie dodam, że całkiem zmienił się design ramy (dalej jest czerwona :P ), za to malowanie lepsze, ale o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam!

Edytowane przez kordzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zauważyłem, że przy osi obrotu wahacza brakuje jednej ze śrub. :eek: Musiała się albo wykręcić, albo urwać, mam nadzieję że to pierwsze, bo inaczej będę musiał dać rowerek do serwisu... WIe ktoś jakie dokładnie tam są śruby?

Tez nie mialem jednej sruby w wahaczu, ale dzisiaj w koncu odwiozlem go do serwisu. Wszystko dlatego że wczoraj mi już 3 hak się złamał i nie mogłem już jeżdzić B):033: Z tego co czytam o nowym krossie to podoba mi się że 12 mm os dali na tyl i ze wrzucili domaina, mam nadzieje że godnie zastąpi pikea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kordzio" - przepraszam za offtopic, ale chcę widzieć od Ciebie - co jeszcze piszą o nowych Kross'ach i Signach w tym numerze bB ???? Napisz mi dokładnie wszystko .... Pozdrawiam !

 

Dalej już jest o xc/terkingach/szosach. Jeżeli Cie to interesuje to napisz, jutro postaram się przepisać- wieczorkiem. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cen nic nie ma naspiane, zaostał wprowadzony nowy model A8 raczej na niemiecki rynek. Wszystkie szory dostały komponenty jedną półke wyżej, a ostatni karbonowy widelec. Do tego A6 i A8 mają założone RS Tory. Dzisiaj wieczorkiem wstawie fotke albo napisze. Pzdr!

 

PS. Cookies, może allegro.pl? Jest jeszcze czas... ;)

Edytowane przez kordzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę licytację od 100zł, zawsze coś może będzie...

 

A z wahaczem będę musiał się pobawić, najpierw wykręcę drugą śrubę i spróbuję wkręcić w miejsce tamtej żeby zobaczyć czy gwint jest czy nie... jak będzie można wkręcić to gdzieś sobie dorobię/kupię śrubkę i będzie ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie moge sie doczekac maja :P mam taka chetke na tego signa fr2 :) skacze na swoim ale jak wlazlem na kumpla kone (fulla) to normalnie bajka a mial male skoki damper 100 a z przodu 140 a roznica ogromniasta :) tylko czy te nowe czesci co w niego wsadza beda dobre.. co o tym myslice ?? o nowym signie i nowych komponentach do niego :>

 

 

:) pOsdrO Olsztyn :P:excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlazlem na link.. i powiem szczere, ze chyb kupie FR1 zamiast FR2 . Wstawili w niego tarcze a tego mi brakowalo to ze ma slabszy amor to jest minusem ale 1100 zl w kieszenie to jednak jest plus modelu tanszego :D jak By sie nawet posypal przedni amorek to mogl bym go spokojniewyminiec i mial bym jeszcze kase zapasowa na inne wypadki :] co o Tym myslicie ?? Ps.nowe modele maja byc wydane w marcu ??

 

;) pOzdrO Olsztyn :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlazlem na link.. i powiem szczere, ze chyb kupie FR1 zamiast FR2 . Wstawili w niego tarcze a tego mi brakowalo to ze ma slabszy amor to jest minusem ale 1100 zl w kieszenie to jednak jest plus modelu tanszego :P jak By sie nawet posypal przedni amorek to mogl bym go spokojniewyminiec i mial bym jeszcze kase zapasowa na inne wypadki :] co o Tym myslicie ?? Ps.nowe modele maja byc wydane w marcu ??

 

:P pOzdrO Olsztyn :P:D

 

Wiesz w FR 1 sa tarcze mechaniki a w FR 2 hydrauliki, co prawda nie wiem jak one pracuja bo oba sa od tektro ale wydaje mi sie ze te z FR 2 powinny byc lepsze. Tak samo bedzie z amorem Suntour a Rock Shox to duza roznica i jezeli domain bedzie pracowal tak samo jak pike to bierz FR2, praca o wiele lepsza od duro i wiecej skoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy odmienne zdanie na temat istotności elementów w rowerze... Jeśli cena pozostanie na mniej więcej tym samym poziomie co teraz to z tym osprzętem FR2 mógłby być nawet żarówiastoróżowy w fioletowe serduszka a i tak by mi się podobał. :D

 

Zawsze możesz wziąć puszkę farby w spreju i sobie ramke przemalować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie informacja, że ceny nowej kolekcji dopiero będą ustalane, ale nowy FR-2 z racji lepszego amorka i hampli (w prawdzie mialem z nimi tylko stycznosc w sklepie, ale budza pozytywne wrazenie) będzie droższy. Szkoda... :D Możemy mieć tylko nadzieje, że jest do jakaś błędna wiadomość (choć źródła jestem pewny na 99,(9)%) lub cena się tak strasznie nie zmieni czyli max. 500 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - są dwa czynniki, czemu cena FR2 na pewno wzrośnie :

 

1. Nowe i lepsze technologicznie komponenty ( na pewno kosztują więcej )

 

2. Ta edycja będzie drugą oficjalną edycją tego roweru. Ta cześć zapewne bardziej była jako wprawka, czy taki rowe na polskich realicha się przyjmie. Rower się przyjął = Kross chce ściągnąć więcej, bo jest pewien, że rower się sprzeda. I tak cena też wzrośnie - może nieznacznie, ale jednak.

 

Pozdrawiam !

 

---

 

Na pewno cena wzrośnie - słabe Tektro v'ki a mocniejsze tarcze do jest już wydatek. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...