Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign FR2


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wziąć płaski kawałek deski o długości ok 200-210 mm i grubości takiej aby wszedł zamiast dampera. Wywiercić dwa otwory takie jak na śrube w damperze w odległości 190 mm mierzone od środków wywierconych otworów. Jak wejdzie i będzie pasowało to jest OK, ale musisz wziąć pod uwage, że mocno zmieni się geometria roweru (sądze, że koło 24" do tyłu tego nie zniweluje), a i wytrzymałość może być mniejsza. Pozdrawiam!

 

PS. Wystarczyło pomyśleć, a nie w niedziele oczekiwać "Bóg wie czego"...

 

 

EDIT

 

Pomyliłem Koguta z Virus_88, za co przepraszam, cofam to "PS".

 

Virus_88, gadałem z zaufanym gościem i podobno jest jakiś mały błąd w tym mailu. Zmiana na pewno będzie, ze względu na wade techniczną aktualnego dampera. Cena 2007 może nieznacznie zmienić się, ale to nic pewnego.

Edytowane przez kordzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Planuje zakup Signa fr1 lub fr2 ale sie chyba skusze na ten lepszy model :P przeczytalem jeden post i zwiazku do niego mam pytanie: czy wiadomo cos wiecej na ten temat ?? a oto ta wiad.

 

:arrow:

"

"W FR2 w sezonie 2007 będzie KS DECANON DX50 (w tym sezonie był KS 504).

Decanon to topowa marka KS'a> Kind Shock twierdzi,że ten damper jest natyle

dopracowany, iż żadnych problemów nie będzie. (obecnie damper Decanon jest u

nas w fazie testów)

Joanna Wdowińska" "

 

Witam.

Szukajac informacji o FR2 ( sprawa wadliwego dampera itp ) trafilem przypadkiem na ten post. Tak sie sklada ze ostatnimi czasy mialem do czynienia z serwisek krossa - uszkodony ks504. Przyslali i nowy: DCANNON DX50. Pisze sie przez dwa "N" i bez "E". Niestety strona internetowa nadrukowana malymi literkami na naklejce dampera nie dziala a informacji o tym sprzecie w sieci brak. Tak samo jak powiazan z firma Kind Shock. Jesli ten cytat nie zawiera literowek to dziwne jest popelnianie razacych bledow przez ludzi z krossa w nazwie sprzetu ktory testuja.

W kazdym razie pierwsze wrazenia z jazdy sa bardzo pozytywne. Pracuje znacznie lepiej od 504 i nie "dzwoni" na niewielkich kanciastych nierownosciach typu kamienie, korzenie, paskudne plytki chodnikowe :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Szkoda że mi nie wymienili na lepszego. smile.gif

 

Chyba że teraz przekręciłbym go na twardo, KS504 by się rozleciał i dostałbym ten lepszy. icon_lol.gif

 

Ale niestety jestem za uczciwy. tongue.gif Widać nie nadaję się na polityka... wink.gif

 

Ja nie widze w tym żadnej nieuczciwości. W końcu to oni dali Ci wadliwy technicznie damper.

 

To, że wymienili ten damper na nowy model, oznacza, że już im się skończyły stare, albo pod nickiem Gawson, kryje się ktoś z "Kross'a" (reklamujący nowy sprzęt, choć wątpie :D ). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukajac informacji o FR2 ( sprawa wadliwego dampera itp ) trafilem przypadkiem na ten post. Tak sie sklada ze ostatnimi czasy mialem do czynienia z serwisek krossa - uszkodony ks504. Przyslali i nowy: DCANNON DX50. Pisze sie przez dwa "N" i bez "E". Niestety strona internetowa nadrukowana malymi literkami na naklejce dampera nie dziala a informacji o tym sprzecie w sieci brak. Tak samo jak powiazan z firma Kind Shock. Jesli ten cytat nie zawiera literowek to dziwne jest popelnianie razacych bledow przez ludzi z krossa w nazwie sprzetu ktory testuja.

W kazdym razie pierwsze wrazenia z jazdy sa bardzo pozytywne. Pracuje znacznie lepiej od 504 i nie "dzwoni" na niewielkich kanciastych nierownosciach typu kamienie, korzenie, paskudne plytki chodnikowe :)

Dzieki za info mojego wysylam w poniedzialek do serwisu i moze nowy tlumik troche dluzej mi posluzy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info mojego wysylam w poniedzialek do serwisu i moze nowy tlumik troche dluzej mi posluzy ;p

 

Spoko.

 

Kolejny quest: znalezienie info o DX50. Brak strony roducenta. Brak jakichkolwiek informacji w sieci. Jakby to w ogole nie istnialo. Szczegolnie brak info o doborze cisnienia do wagi :/ Jakies sugestie? Dla zainteresowanych moge wyslac zdjecia tego wynalazku.

 

P.s. Moja 504-ka rozleciala sie po 3 tygodniach niezbyt intensywnej jazdy. Nie mialem okazji zabic tlumienia ale czytalem ze lubi sobie zygnac olejem. Szkoda... 3 tygodnie dosala luzow i sie troche jakby rozklekotala (na szczescie nie na boki tylko w osi pracy bo to by byla juz totalna zalamka).

 

Ja nie widze w tym żadnej nieuczciwości. W końcu to oni dali Ci wadliwy technicznie damper.

 

To, że wymienili ten damper na nowy model, oznacza, że już im się skończyły stare, albo pod nickiem Gawson, kryje się ktoś z "Kross'a" (reklamujący nowy sprzęt, choć wątpie :D ). Pozdrawiam!

 

Wierz mi albo i nie ale nie jestem nikim z Krossa :D Fakt skonczyly sie. Bo na dojazdowym brykalem ponad 2 tygodnie a wczesniej cholerny serwis rznal glupa ze tamten jest ok i w ogole (bo nie bylo w zapasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem te amorki w niemieckim katalogu 'bike" jak znajde dystrybutora w niemczech to podam adres.

wygladaja troche dziwnie. cena luzem taka jak markowych tlumikow. tak jak sa pokazane wygladaja troche nieproporcjonalnie. no ale jesli dzialaja... widzialem w sumie cztery typy w tym jeden powietrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlumiki d cannon sa na stronie biketecandmore.de wejsc w zakladke dampfer.

opis jest kiepski i nie bardzo odpowiada zdjeciom ale mozna miec jako takie pojecie co to za wynalazki.

ceny w niemczech od 270 euro do 400 euro - jak dla mnie bez sensu za tlumiki ktore maja watpliwa jakosc. za te pieniadze mozna naprawde znalezc cos bardzo dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawson z checia zobaczylbym twoj nowy tlumik :blink:

 

W wolnej chwili cykne zdjecia. Niestety 3 dnia (czyli dzisiaj) wracam do pierwszej historyjki. Damper zrobil SRU i zaczal dzwonic... Nie wiem czy ja mam pecha, nie umiem poslugiwac sie rowerem czy nie wiem co stuka i dzwoni.... ale cios...

 

http://img95.imageshack.us/img95/9682/dscf7508vs7.jpg

http://img291.imageshack.us/img291/1839/dscf7509gc5.jpg

http://img291.imageshack.us/img291/5421/dscf7510ny0.jpg

 

Bede wdzieczny jesli ktos mi powie dlaczego damper po 3 dniach zaczyna stukac :| ?

Edytowane przez Gawson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier****, nie ciekawie :/ dostales nowego dampera i juz stuka.. Musisz znowu im go odeslac ale to teraz chyba jakis nie pech bo skoro one sie wahaja miedzy 270-400 euro ( ok.1000-1600 zl, nie wiem jak teraz euro stoi) to musi byc dobry. Wiec zareklamuj im go, moze nastepny bedzie juz dobry bo chbya nie wstawili by drugi raz gowna, ktore sie psuje tak samo jak poprzedni damper.. nie moga sobie na takie cos pozwolic bo straca szacunek.. wiec dawaj znac, na tym forum co i jak z tym dapmerem, czy Ci go wymienili itd.

 

Ps. Gawson, mogl bys mi napisac jakie sa minusy sign'a fr2 ?? Bo mam zamiar zakupic, w marcu ma byc w sprzedazy z nowym damperem, co CI sie niestety rozwalil.. Ale jak mzoesz to napisz co i jak z tym rowerkiem. Do czego mozna sie w nim przyczepic, co w nim rozwaliles i co by sie "raczej" przydalo wymieniec.

 

:) Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem doswiadczonym freeriderem. Dopiero moje pierwsze starcie z fullem jak juz chyba pisalem. Co do dampera to jeszcze zobacze co i jak. Stuka bo stuka ale nie mozna powiedziec zeby nie pracowal. Jezdzic sie da, nie rozpadl sie, teoretycznie pracuje tylko ze dzwoni jak skurczybyk (rezonuje na ramie.. ot taki urok fr2). Co wymienic... klamki. Kategorycznie wymienic klamki i ewentualnie pancerze linek hamulcowych. Siodelko tez dlugo nie pozyje. Poza tym na jeden sezon to raczej wiekszosc gratow dziala i nie widze potrzeby wymieniania. Ewentualnie opony bo sa nierewelacyjne...

Z damperem udam sie do serwisu bo moze to ja cos zle robie. Na pewno opisze sprawe co i jak.

Minusy roweru... waga: prawie 19kg. Podjazdy to nie jest to co tygryski lubia najbardziej na tym rowerze. No i jak kazdy jednozawiasowiec pracuje... jak pracuje. Nie wybiera malutenkich nierownosci (ale chyba nie po to ten rower stworzyli) a sprezyna 850lbs jest troche za twarda jak na moja wage (okolo 70kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie zdaje to fr2 wazy 17 kg ale moge sie mylic. Pod gorke to nie ma co sie dziwic bo ten rower nie jest do tego no ale jak chce sie gdzies przejechac/podjechac no to jest to niestety minus :/ no ale za taka kase to moim zdaniem rowerek oplaca sie kupic :) jak bedziesz mial dalsze wiadomosci zwiazane z damperem to napisz :) dzieki i pozdro :)

 

aA i jeszcze jedno pytanie do Ciebie, Gawson: ten nowy damper ma taki sam uskok jak KS 504 co byl wmontowany na poczatku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się już tu nie wypowiadałem. :)

 

Na FR2 podjeżdżać się DA, w porównaniu do jakiegoś XCka przeszkadza waga, ale pomagają znacznie szersze opony. :) Po prostu trzeba mieć mocne nogi. :) CO prawda o ściganiu pod górę nie ma mowy, ale bez problemu można podjechać spokojnym tempem.

 

W moim egzemplarzu największą wadą jest konieczność dokręcania różnych śrubek co jakiś czas - a to korby, a to tarcze, a to stery wczoraj musiałem doregulować... Ale da się żyć. :) Speżyna na moje 90 parę kg jest dobra, ale faktycznie dla lżejszych bikerów może byc za twarda. Minusem jest też na pewno wiotkośc boczna wahacza - na tyle duża, że na lekkich przełożeniach przy mocniejszym depnięciu na stojąco łańcuch ociera mi o prowadnicę przedniej przerzutki... :035:

 

Ogólnie jednak uważam FR2 za dobry rower, za tę cenę nie dostanie się innego wytrzymałego roweru do zabawy jakim jest FR2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz go sporo uzywasz, wiec troche wiesz :) i jak uwazasz, ze jest dobry to tak musi byc :) ja waze 80, wiec w sumie tez nie powinno byc zle :P dzisaj sobie pojezdzilem na dangerousmike'u.. i cos sadze ze jak sign podobnie dziala to bede sie dluuugo przyzwyczajal :P

 

 

:( pOzdrO :)

 

a tak, w ogole to przypadkiem nie ma smaru, ktory moze cos zarazic na te odkrecajace sie sruby :> bo cos tutaj na jakichs forach czytalem o takim specyfiku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na FR2 podjeżdżać się DA, w porównaniu do jakiegoś XCka przeszkadza waga, ale pomagają znacznie szersze opony. :P Po prostu trzeba mieć mocne nogi. :( CO prawda o ściganiu pod górę nie ma mowy, ale bez problemu można podjechać spokojnym tempem.

 

To zalezy jakie podjezdzanie sie ma na mysli :) Trasy np Szczyrk - Magura gdzie jest 500m przewyzszenia raczej nie sa stworzone dla tego roweru (lub odwrotnie B)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...