Skocz do zawartości

[rower] Kross Sign FR2


Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie?! <_<

 

Oby nie :lol: , szykuje sie do zakupu tego roweru :)

 

A moze warto by bylo kupic sign fr2, sprzedac rame i kupic jakas allegro :> ? co polecacie, widzialem na allegro rozne w cenie ramy krossowskiej, niektore uzywane, niektore nowe a inne lezaki magazynowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze warto by bylo kupic sign fr2, sprzedac rame i kupic jakas allegro :> ? co polecacie, widzialem na allegro rozne w cenie ramy krossowskiej, niektore uzywane, niektore nowe a inne lezaki magazynowe.

 

Pozdrawiam.

 

Sądze, że jak będziesz miał gwarancje to nie ma sensu, lecz później można myśleć o zmianie na jakiegoś sztywniaka enduro/fr, a nawet street/4x (co kto preferuje) lub fulla, ale to już większy wydatek. Z tego co zauważyłem to wątek z testu zmienił się w temat wolny o FR-2. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hmm... nieciekawie sprawa wygląda.

 

Dzisiaj pojechałem z kumplami na traskę XC/Enduro. No i na jednym zjeździe pewien uskok, który normalnie jest wysoki na tyle co krawężnik, po ostatnich ulewach "nieco" się zwiększył, a ja wjechałem na niego tylko z nieco niższą prędkością niż normalnie (bo było mokro).

 

Przed samym uskokiem lekko odjechał mi tył, przy wybiciu zniosło mnie na lewo, wylądowałem na jakichś poprzecznych rowach, stopy zsunęły mi się z pedałów i przejechałem na samym siodełku te rowy z prędkością ok 30 km/h. Siodełko wygięło się do tyłu (teraz wygląda coś a'la DH :D), prawą nogę przejechałem sobie od przodu pinami, lewą od tyłu.

 

Wprowadziłem rower pod lekki podjazd po skontrolowaniu swojego stanu zdrowia, wyruszyłem na kolejny lekki zjazd i na końcu usłyszałem "krchrrchkrk". Patrzę na tył roweru, widzę leżącą na ziemi przerzutkę. Pomyślałem że urwał się hak. Ale za drugim spojrzeniem coś mi nie pasowało bo widziałem jakby 2 leżące przerzutki oddalone od siebie o jakieś 20cm... Okazało się że urwał się hak i wózek przerzutki.

 

Bilans wygląda więc następująco:

-pozdzierane nogi

-urwany hak

-urwany wózek przerzutki

-skrzywione siodełko

 

 

Foty:

http://www.pinkbike.com/photo/958273/

http://www.pinkbike.com/photo/958272/

http://www.pinkbike.com/photo/958271/

http://www.pinkbike.com/photo/958270/

http://www.pinkbike.com/photo/958269/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nieciekawie sprawa wygląda.
Masakra... przyjmij wyrazy współczucia. Ja wczoraj wpadłem w dziurę która powstała po ostatniej ulewie. Na szczęście bilans strat jest mniejszy, straciłem pina w pedale (nowego nie wkręcę bo sam pedał został nieco zniszczony) i stłukłem sobie miejsce które styka się z siodełkiem :D Edytowane przez tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najbardziej mi przerzutki szkoda, haki często się urywają, ale żeby przerzutka tak się rozwaliła... szczególnie że nie wywaliłem się i po niczym rowerem nie szurałem, albo pękło od wstrząsów albo coś wpadło w koło... A siodełko przechylę do przodu na sztycy i będzie ok, tyle że trochę się pręty wygięły...

 

A na gwarancję nie ma co dawać, bo na 99% takiego czegoś nie przyjmą... :035:

 

A z nogami nie jest źle - boli tylko jak dotykam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A siodełko przechylę do przodu na sztycy i będzie ok, tyle że trochę się pręty wygięły...
Jeśli wygięta sztyca i/lub te pręty są z aluminium to moim skromnym zdaniem powinieneś rozważyć wymianę. Elementy z cro-mo czy tytanu (jeśli nie są mocno pogięte) można wyprostować i jeździć dalej, ale z aluminium to niestety inna sprawa. Jeśli są solidnie pogięte to załóż nowy temat (i daj fotki) + napisz z czego to jest. Może ktoś doświadczony doradzi czy wymieniać, czy nie.

Marudzę, bo pode mną kiedyś poległo jarzemko siodełka i było mi potem bardzo ale to bardzo przykro :034:

pozdrawiam.

 

dopiska: chodziło mi o jarzemko sztycy rzecz jasna...

Edytowane przez tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, sytuacja wygląda tak, że sztyca z jarzemkiem jest cała (ale jeszcze ją dokładnie obejrzę), a pręty siodła wygięły się nieco do góry, w stronę siedziska, a z przodu wygięły się do dołu tak że ten plastik, który jes trzyma trochę się odgiął.

 

A z resztą co ja będę gadał, zaraz zrobię zdjęcie siodła i wstawię. :)

 

http://img387.imageshack.us/img387/9761/dscf2068zf6.jpg

http://img387.imageshack.us/img387/5808/dscf2069ut7.jpg

http://img387.imageshack.us/img387/5776/dscf2070ko7.jpg

 

Pręty mają 8mm grubości i z tych śladów rdzy na przodzie wnioskuję że to nie aluminum. :) A sztyca i jarzemko są całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem łańcuch mógł ci się jakoś hamsko zawinąć na tych wertepach a potem jak nawet lekko zaczołeś pedałować łańcuch podziałał jak silnia na przerzutke i hak - zdarza się :)

 

A tak na marginesie - jakie masz platformy ?? :) Bo ja powoli zaczynam doceniać to, że me dartmoory nie kręcą się jak głupie jak się z nich zsunie noga tylko pozostają w stałej pozycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mógł się zawinąć... albo ja sam zawadziłęm o niego nogą... no ale nieważne, przerzutka i hak do wymiany tak czy siak. :-/

 

Pedały - VP, ale jakie to nie wiem. :D W prawym zgubiłem 3 kulki ale jeszcze działają i to nawet całkiem nieźle. :) Trzymają dobrze, nogi mi chyba po prostu podbiło do góry... zresztą sam nie wiem, koncentrowałem się na tym żeby nie wyglebić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z tym siodelkiem bo ja tez mialem to samo juz ze 4 razy, oglonie siodlo uwazam za beznadziejne ciagle sie gnie, ale mozna to naprawic, odkrecasz dwie sruby z przodu pod siedziskiem i wyciagasz stelaz, mozna go spokojnie wyklepac bo to zwykly stalowy drut nawet nie hartowany, gnie sie jak plastelina. aktualnie szukam nowego siodla bo juz mam dosyc ciaglego prostowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[.....]pierwszy raz się uszkodziło i to w sytuacji kiedy całe moje 93kg opierały się jedynie na (_!_), która siedziała na siodle przy jeździe po wertepach. :) Więc w sumie miało prawo się poddać...
Ktoś mi kiedyś mówił że większość części jest robionych z myślą o rowerzystach o wadze nie przekraczającej 85 kg... btw, jeśli ten kross to rower do FR to powinno wytrzymać... strach pomyśleć co by było gdyby było zamontowane na hardtailu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj odebrałem rower z serwisu, wymieniony hak i przerzutka, zamiast Duro wstawiłem Shimano Sora, krótki wózek chyba będzie bardziej trwały. :033: Chociaż nie ukrywam że ekonomicznie też Sora bardziej pasowała mi niż Duro. :D

 

Przy okazji dałem koła do centrowania, bo nie były ruszane od nowości i zamieniłem opony miejscami, tył zużył się trochę bardziej niż przód. Ale bieżnika i tak jeszcze starcza. :)

 

 

Siodło naprostuję po powrocie z obozu, dzisiaj wyjeżdżam. :P

 

No, to by było na tyle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to Sora nie podziała zbyt dobrze w takim rowerku. Bo tam jest kasetka bodajże 30 zębów najwieksza zebatka. Radze wiec wykorzystać przerzutki zgodnie z przeznaczeniem i nie wrzucac na tryby powyzej 27 zębów, bo wtedy na pewno sie nie wyreguluje. Wiem bo sam mam i 4 kumpli ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Signa FR2 i od dwóch miesięcy staram się razem z nim spędzać jak najwięcej czasu. Teraz postaram się coś o nim napisać

Rama ma rozmiar uniwersalny jak każdy wie 17" ale uwazam ze jest dobry w szegolnosci bardzo pomaga nisko schodzaca gorna rura dzieki czemu latwo mozna regulowc pozycje ciala.

Za zmiane przelozen odpowiadaja trigery sram X-7 ktore sa bardzo wygodne w zmianie przelozen, nie trzeba wogole palcow z hamulca sciagac gdzy obslugiwane sa samymy kciukami. Przerzutka na tyle to sram x-7 a z przodu 3.0, i obie spisuja sie dobrze.

Za hamowanie odpowiada Avid BB5 z przodu z tarcza 203, ktory swietnie hamuje oraz swietnie wyglada, natomiast z tylu 160 skoleji tuz juz jest gorzej wg. mnie powinna ta tarcza byc 180 mm minimum.

Korba to truvativ hussefelt, wyglada dobrze i dobrze sie spisuje jest sztywna jak na razie przetrwala wszystkie katy, chociaz ostatnim czasy zaczela wydawac dosyc dziwne dzwieki. Od truvativa sa takze mostek i kiera ktore sa mocne dosyc dluga kiera jest wygodna.

Przedni amor to RS Pike o ktorym nie trzeba pisac bo kazdy wie jak swietnie pracuje i jak na razie nie zamienilbym go na zadnego innego, z koleji z tylu jest Kindschock ktory obecnie jest bez tlumienia bo 3 dnia pekl i jak na razie nie bylo czasu by go oddac do serwisu wiec o nim nic nie pisze.

kola oparte sa na obreczach alexrima DM 24 na ktorych w polsce duzo osob jezdzi gdyz sa to naprawde dobrze obrecze a kosztuja bardzo malo. Przednia piasta to novatec a tylnia shimano ktore pracuja bez zarzutow.

A wiec teraz jeszcze napisze co takiego udalo mi sie zepsuc w tym rowerze, jak na razie tylko tlumik pekl i wyciekl olej caly przy zeskoku z dwoch schodkow (wszystko przez to ze ustawilem go na twardo wiec cisnienie go rozsadzilo od srodka), a calkiem niedawno bo tydzien temu przy zeskoku z innych juz schodow troche wiekszych okolo metrowych poszedl hak z nieznanych mi do dzis powodow, ale to juz mniejszy problem.

Pęknięty damper

http://www.pinkbike.com/photo/921868/

Zdjęcie roweru

http://www.pinkbike.com/photo/909019/

Podsumowujac rower idealem nie jest ale na pewno w tej kategori cenowej nie znajdziemy lepszego roweru w szczegolnosci fula :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora to szosowa przerzutka, ale po pierwsze nie miałem tyle kasy, a po drugie ma ona krótki wózek, więc przy ewentualnej glebie trudniej będzie ją rozwalić. :)

 

Kogut, mi damper pękł dokładnie w tym samym miejscu i okolicznościach. Coś z nimi nie teges przy najtwardszym ustawieniu. :035:

 

PS. Mam ładniejszy kolor. :( :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...