Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

mialem do czynienia z kilkoma rowerami scotta z rocznika 2013 i w kazdym z nich niektore czesci ewidentnie wydawaly sie byc 2. sortu lub w jakichs oszukanych wersjach oem typu reba dzialajaca jak widelec za 400zl, puszczajacy damper, zle zalane hamulce czy chocby padajace lozyska nim rower sie dotarl i ulozyl

 

do tego zdarzajace sie pekniecia ram, przecietna sztywnosc i takie tam...po prostu jesli ktos stawia mi scotta na rowni z topowymi markami, ktore trzymaja jakosc, to ironicznie sie usmiecham

 

z canyonem nie jestem mocno zapoznany, ale wystarczy mi relacja ceny do zamontowanych komponentow i w skrajnym przypadku bardziej oplacalna jest juz nawet wymiana ramy po zakupie na 'te' wymarzona, anizeli zakup gotowego scotta, szczegolnie jak sie sporo i intensywnie jezdzi

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy topowa marka to ta, ktora jest znana, sprzedaje duzo, czy ma wysokie ceny? problemem dzisiejszych czasow jest mamiacy nieprawda marketing, w ktory wierzymy

 

to, ze 10-20lat temu scott byl super, nie znaczy, ze dzis pracuja tam ci sami ludzie, ktorzy przez ostatnie dekady zapracowali na renome, byc moze teraz priorytetem jest ciecie kosztow i odcinanie kuponow? i tu nie chodzi juz nawet konkretnie o te firme

 

specjalisci z mniej znanych, szczegolnie u nas firm typu klein czy storck nauczaja oczywistych rzeczy "fachowcow" innych firm, ktorzy stosuja pewne rozwiazania u siebie, chwala sie nimi i buduja na tym swoja wielkosc wlasnie poprzez gloszenie 'prawd objawionych' i pozniej jak zapytasz statystycznego amatora 2 kolek, ktora firma jest lepsza, to powie, ze...pan Ibisz jest najlepszym trenerem kulturystyki, a inna pani najlepiej zna sie na gotowaniu

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię Scotta bo nie mam w tym zadnego interesu, ale do tej pory wydawało mi się, że Scott jest "jedną z topowych" marek.

Czyżbym był w błędzie?

 

Wciąż jest tyle, że strategia marketingowa zakłada wykorzystanie tego wizerunku i zagarnięcie jak największych udziałów rynku w każdej z grup docelowych. Przez to trudniej zapanować nad jakością oraz zapewnić właściwy serwis dla klienta. Stąd słuszne uwagi kolegi Nabiała i wielu innych nabywców rowerów w przedziale do 2000 euro, którzy wybierają nie gorsze, a często lepiej dopracowane rowery innych producentów.

Gdy wejdziesz na szczyt jak marka Scott to właściwie nie masz już wyjścia - zostaje ci ekspansja i zwiększanie obrotów. Segmentujesz rynek, a najlepsze modele sprzedajesz słono, bo masz markę, której inni ci zazdroszczą. Dla biedniejszych oferujesz masówkę. Kupią, bo to znana marka, przepłacą za ramę i średniej klasy komponenty, pochwalą się innym.

Jeśli oceniasz markę jako sumę wysokich obrotów, zysków ze sprzedaży, wartości marketingowej brandu i potencjału to tak - to jest topowa marka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywód kompletnie bez sensu: Scott produkuje ramy, reszta rzeczy jest dostarczana od poddostawców więc na czym miałoby 

polegać niedopracowanie? Jest wręcz przeciwnie: w wielu testach ramy Scotta są bardzo chwalone.

Poza tym argument, że Scott kieruje swoje produkty do różnych "grup docelowych" i przez to ma rzekome problemy z jakością

jest -najoględniej się wyrażając- niepoważny: przecież olbrzymia większość producentów oferuje rowery z różnych półek cenowych. 

I tak na marginesie: ile rowerów Scotta posiadałeś/przetestowałeś? Pewnie żadnego.

Nie bronię Scotta, bo nie mam w tym żadnego interesu, ale znam kilku szosowców i kolarzy górskich i wszyscy są z rowerów Scotta

bardzo zadowoleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie bronię Scotta, bo nie mam w tym żadnego interesu, ale znam kilku szosowców i kolarzy górskich i wszyscy są z rowerów Scotta

bardzo zadowoleni.

 

Napisałem, że Scott jest jedną z topowych marek, bo jest. Chodziło mi bardziej o relację cena/jakość. Ludzie są zadowoleni z rowerów i fajnie. Lecz teraz wiele osób stawia sobie pytanie zanim wyda kasę - przepłacać za firmę X (pomijam celowo markę), znaną, cenioną i świetnie się reklamującą czy może wybrać szosę czy enduro firmy Y np za 1,5 tysi euro tańszą, której rama wcale nie ustępuje ramie firmy X, a komponenty to pełna grupa, a nie miks różnych rzeczy wybrany przez księgowego? To mam na myśli mówiąc o niedopracowanych rowerach lub po prostu o sprzedawaniu bardziej markowego niż dobrze wyposażonego produktu. 

Stąd będę podtrzymywał tezę o przepłacaniu za set rama + wyposażenie w przypadku wielu znanych marek.

Niestety wybór roweru firmy Y wymaga wyższej świadomości konsumenckiej. A tę nabywam rozmawiając z wieloma ludźmi, bo sam wszystkich rowerów na świecie nie objeżdżę i nie przetestuję, czytając prasę i fora nie tylko u nas i zagranicą, bo te rzeczy po prostu mnie ciekawią. 

Rower to styl. Wolisz napis Scott na ramie - proszę bardzo. Czy jednak relatywnie dobrze zainwestowałeś niemałe pieniądze? Każdy oceni sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a komponenty to pełna grupa, a nie miks różnych rzeczy wybrany przez księgowego? To mam na myśli mówiąc o niedopracowanych rowerach  

.

 

W takim razie błędnie  wyrażasz swoje myśli: co ma dobór np. przerzutki XT z tyłu i SLX

z przodu (w porównaniu z rowerem na pełnym XT) z "niedopracowaniem" roweru?

"Niedopracowany" rower to tak, który ma np. źle zaprojektowaną ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower oceniany jest jako całość i kupując go dostajesz cały pakiet. Więc to jakie posiada komponenty wpływa na jego "dopracowanie". Majsterkowicz/maniak wymieni co mu nie pasuje ale przeciętny nabywca chce używać towaru takim jaki jest.

Więc jeśli "przeciętny nabywca chce używać towaru takim jaki jest" i mieć nie mix osprzętu np. SLX/XT tylko np.kompletne XT ma zawsze wybór i może kupić rower "oczko" wyżej.

Tylko co to ma wspólnego z dopracowaniem?

Mamy dwa rowery Canyon zbudowane na dokładnie takiej samiej ramie, pierwszy ma XTR,  drugi XT - czy ten drugi jest mniej

dopracowany niż pierwszy? NIe. One są dokładnie tak samo dopracowane, tyle, że pierwszy ma lepszy osprzęt.

Po prostu mylisz pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii ostrzegawczej - dostałem dziś Grand Canyona Al SLX 8.9 w rozmiarze L i zaraz po wyjęciu go z kartonu zobaczyłem, że jest podejrzanie krótki - nie wiem czy może źle zmierzyłem ( środek rury sterowej do środka rury podsiodłowej , horyzontalnie) wyszło mi nie deklarowane na stronie producenta 61 cm, ale 58 cm. Wiem, że zdarzają się odchylenia od informacji podawanych przez producentów, ale serio - czy 3 cm to nie za dużo????

W każdym razie rura podsiodłowa, tylne widełki są dokładnie takie jak na stronie . Być może też trafiłem na wyjątkowego babola, a inni użytkownicy mają takie jak trzeba ramy, ale jeżeli ktoś zastanawia się nad takim rowerkiem to wcześniej niech to lepiej sprawdzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do Canyona nie dzwoniłem, ponieważ w weekend nie pracują, ale napisałem maila w tej sprawie i z prośbą o wyjąsnienie. Dodatkowo w poniedziałek będę dzwonił z samego rana, żeby przyśpieszyć załatwienie całej sprawy.

Przykro mi, ale nie dam rady teraz zmierzyć tego rowerku, ponieważ musiałem wyjechać na weekend z domu i wracam dopiero w niedzielę późnym wieczorkiem, ale jak wrócę to go zmierzę i pstryknę zdjęcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ostrzegawczej - dostałem dziś Grand Canyona Al SLX 8.9 w rozmiarze L i zaraz po wyjęciu go z kartonu zobaczyłem, że jest podejrzanie krótki - nie wiem czy może źle zmierzyłem ( środek rury sterowej do środka rury podsiodłowej , horyzontalnie) wyszło mi nie deklarowane na stronie producenta 61 cm, ale 58 cm. Wiem, że zdarzają się odchylenia od informacji podawanych przez producentów, ale serio - czy 3 cm to nie za dużo????

W każdym razie rura podsiodłowa, tylne widełki są dokładnie takie jak na stronie . Być może też trafiłem na wyjątkowego babola, a inni użytkownicy mają takie jak trzeba ramy, ale jeżeli ktoś zastanawia się nad takim rowerkiem to wcześniej niech to lepiej sprawdzi.

Pozdrawiam

 

W mojej M jest dokładnie taki wymiar (58cm) więc chyba pomylili rozmiary w twoim zamówieniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też myślałem, że jest zamieniony rozmiar i przysłali mi rozmiar M ( szczególnie, że na ramę naklejana jest naklejeczka z rozmiarem), ale po zmierzeniu rury podsiodłowej oraz główki ramy wychodzą wartości dla L-ki ( 48,5 cm podsiodłówki oraz 11,5 cm główka), czyli najzwyczajniej w świecie ktoś dał złe info na stronie producenta i dodatkowo coś nie tak zostało chyba na linii produkcyjnej zmierzone :).

 

BTW. Badboy211 - w twoim przypadku również się nie za bardzo zgadza, ponieważ powinno być u Ciebie 1 cm więcej - według informacji ze strony producenta ( chyba, że masz wersję 2013, a tam mogło być krócej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnica 3cm mogła się wziąć z tego że oni podają efektywną długość czyli odległość od środka rury sterowej do przedłużenia podsiodłówki (inaczej do środka sztycy na wysokości góry rury sterowej) mimo tego że na schemacie zaznaczone jest to inaczej.

Edytowane przez mrlukz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Canyona - powiedzieli, że nie ma szans i wszystko się zgadza tylko ja mogę źle mierzyć. Zamówiłem już XL i tutaj jedno pytanko czy odległość krocza od jajek z ubranymi butami wynosząca 7 cm to nie za mało??? 

 

mrulkz - Choćbym nie wiem jak naciągał miarkę oraz mierzył w różnych punktach to nie wychodzi mi 61 cm ( jest szansa : po wsadzeniu siodełka w podsiodłówkę - 61 cm - początek rury sterowej do końca sztycy :)

 

Wczoraj z ciekawości wstąpiłem do pobliskiego sklepu rowerowego i zmierzyłem Speca Rockhoppera i tam przy tym samym sposobie mierzenia wszystko się zgadzało z danymi podanymi przez producenta.

Zaczynam po prostu myśleć, że tak jak powiedział Badboy211 Canyon ma inny system mierzenia swoich rowerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiarów wersji na 2013 r. (którą mierzyłem) wyszło, że wszystkie długości łącznie z górną rurą są takie jak deklaruje producent i naprawdę pomimo wzrostu 190 cm siedziało mi się na nim bardzo dobrze ( oczywiście był trochę za krótki, ale to była M-ka) i rower sprawił świetne wrażenie. Ogólnie naprawdę podejście Canyona do klienta to pierwsza klasa - Pan Paweł S sam zaproponował, żeby się spotkać i zobaczyć na żywo chociaż tego mniejszego ( tylko w rozmiarze M mieli go jako DEMO), a w tym nowym na 2014 rok przy takim samym pomiarze górnej rury już nie wychodzi ta deklarowana długość dlatego się mocno zdziwiłem, ale może to taka sztuka. 

 

Badboy211 - myślałem o wersji 9.9 szczególnie dla kółek, ale nie podobał mi się ten Terralogic Foxa - lubię proste rozwiązania kiedy samo mogę zablokować sobie amorka za pomocą manetki na kierownicy :) i dodatkowo te 1300 zł też było już ciężko wyskrobać. Jako alternatywę miałem jeszcze w zapasie Radona ZR Race 8.0 2014, ale podejście Canyona oraz opinie o nim przeciągnęły mnie na swoją stronę.



Dobra chłopaki oficjalnie przyznaję, że dałem d**y - pogadałem z Canyonem i po złożeniu sprzętu okazało się, że faktycznie jest te 61 cm i tylko całość sprawia, że naprawdę chciałem przeprosić jeśli kogoś wprowadziłem w błąd, ale mam nauczkę na przyszłość, żeby robić coś do końca, a dopiero potem wysnuwać wnioski :( . Ogólnie po pierwszej jeździe, jestem mega zaskoczony sztywnością oraz amortyzatorem, który z manetką blokady pracuje super ( wcześniej jeździłem na RS Tora 318 TK ). Jeszcze raz przepraszam, a szukającym sprzętu do 7000 polecam naprawdę - Canyon jeździ i wygląda super.

Pozdrawiam

Edytowane przez sobek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...