Skocz do zawartości

[~3000 PLN]W miarę lekka rama FS


safian

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancja, gwarancja, gwarancja... :sick:

Już nie jeden doświadczył jak "działa" sztab specjalistów Giant'a... .

Nie sztab ino jeden "pan" Ale na serio - jeśli graty są przekładane w sklepie problemów nie ma ( ale tylko wtedy ) No bo na kogo ma zrzucić wymianę częsci na niezgodne ze specyfikacją np Rebę 100 mm z Tory 100 mm lub inną długość sztycy albo samo dokręcenie zacisku :) Trochę upierdliwe żeby z każda rzeczą jeździć do Gianta ( autoryzowanego ) i kolekcjonować paragony na usługi wrazz wpisem ale to jedyny sposób żeby gwarancja była gwarancją - sam byłem mega zdziwiony jak to usłyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego starego anthema-x bo one są jakieś lewe. Jak mój pękł od jazdy którą nawet nie można nazwać xc to coś jest nie tak. I jest wiele podobnych przypadków. Mimo że konstrukcyjnie rama wydaje się bardzo dobra to coś tam jednak zawodzi. Być może ten nowszy model jest bardziej trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP BTW, Merida właśnie zmienia zawieszenie: m*tbnews.pl/content/view/3159/34/ (bez gwiazdki, adres zastrzeżony na forum).

 

BTW2, zakładając, że stara Merida to to samo co Scott Spark :) , a nowa to trochę zmienione zawieszenie One Twenty :), da się to porównać w Linkage ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gość ze sklepu mi odpisał:

Co do wagi samej ramy to nie mam dokładnej ale z tego co pamiętam jak ważyliśmy ramę to było ok. 2300-2400g.z damperem i miskami sterów.Nie ma aktualnie fizycznie ramy na sklepie jest dostępna tylko na zamówienie w tym okresie.

Długość rury jest podawana w geometrii jest to 18"x25,4mm=457mm

Rama jest sprzedawana z damperem Dt z manetką do blokady na kierownicy,sterami i zaciskiem siodła.

Na razie są na magazynie czas realizacji zamówienia do 3 dni od wpłaty zadatku.

Pozdrawiam

 

Także no waga jeżeli faktycznie jest taka to samej ramy wychodzi ~2000 g (damper 225 g+ stery ze 100 g), także no ładna waga o ile gość nie pomylił tego z carbonową ramą, no właśnie, czy alu rama full może tyle ważyć? :P

Geometria też mi odpowiada, chociaż ta długość rurki C-T wcale nie musi być 457, bo z tego co widzę to raczej podają w przybliżeniach, więc jakaś różnica może być, ale mniejsza z tym.

Także pewnie w przyszłym tyg. będzie kasa to pojadę i wezmę (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwaznie, podali wage z miskami sterow czyli 20-40g. Jesli jednak faktycznie wazy ponizej 2.5kg bedzie to naprawde dobry wynik porownywalny do Anthema. Karbonowa z damperem to 1.9kg takze roznica jest dosc spora ;)

 

Co do rozmiaru, moja sztywna merida miala dokladnie 20".

 

Czekamy na gotowy rower :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także no waga jeżeli faktycznie jest taka to samej ramy wychodzi ~2000 g (damper 225 g+ stery ze 100 g), także no ładna waga o ile gość nie pomylił tego z carbonową ramą, no właśnie, czy alu rama full może tyle ważyć? :P

http://www.merida.com.au/2011-bikes/mtb-full-suspension/ninety-six-series/ninety-six-3000-d.htm

czyli dodaj tabliczke czekolady plus damper 250 g no i manetka kolejne kilkadziesiąt ale to i tak w sumie daje wciąż lekka ramę fs... szykuje się na wiosnę fajny pocisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...