Skocz do zawartości

[tarczowy] jaki wybrać hamulec hayes sole , czy mx-1


Gość ktoś_fr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj czytalem opinie na mtbr.com i porownywalem magure louise i avida juicy 7. Magura zebrala wyzsze noty. Jest tam kilku uzytkownikow ktorzy jezdzili na obydwoch i polecaja magure ze wzgledu na nizsza cene i podobna sile hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to juz moj ostatni post, bo opadaja mi rece. Wiesz mam jeden argument i to nawet b. mocny, ktorego zapewne nie posiadasz, doswiadczenie w temacie o ktorym mowimy (zeby nie bylo niescislosci chodzi o hample w dircie) i dobrze wiem czego potrzebuje, ale po co mam dyskutowac skoro wiem, ze Cie nie przekonam. Ty potrzebujesz czegos innego (zeby nie wpasc pod samochod) ja czegos innego i tyle. Ja nadal zamierzam latac na mechanikach i polecac je ludziom, wiec dla mnie jest EOT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytalem opinie na mtbr.com i porownywalem magure louise i avida juicy 7. Magura zebrala wyzsze noty. Jest tam kilku uzytkownikow ktorzy jezdzili na obydwoch i polecaja magure ze wzgledu na nizsza cene i podobna sile hamowania

srednia "soczystych" jest mocno zanizona przez uzytkownikow dla ktorych jedyna wada sa np piski hamulca :P Wyglada tez na to ze srednia ocena wyrazona jakas liczba nie zawsze oddaje to jak uzytkownicy oceniaja ten hamulec np taka recenzja :

 

"If you've got the jam and the patience to calibrate these babies perfectly, go for it, they rock. Cool and lightweight rotor design, leakproof brake lines, flashy looking levers and loads of stopping power, these babies have it all. Backed by Avid's reputation and craftsmanship, you just can't go wrong with these"

 

czyli super hiper ... a ocena dana przez tego usera 3 na 5 - o co chodzi ?? :034:

 

"The best power and modulation I have experinced."

a ocena ocena 3 na 5 ... bo mu piszczy :025:

 

"just look at the poor build quality"

tu sie zastanawiam czy on naprawde mial w rece ten hamulec czy moze jakas rosyjska podrobe ;)

ocena 1 na 5 :glare:

 

"If Avid can fix the noise problem they can easily be the best "

ocena 2 na 5

 

I tak sie wyrabia malo pozytywna srednia - w tym wypadku wedlug mnie troche malo sprawiedliwa.

Mi nie piszczy :) .Jak ktos tu na forum kiedys pisal - trzeba dokladnie czytac recenzje a nie tylko patrzec na "srednia". Co prawda we wczesniejszym swoim poscie podniecam sie ze bb maja wysoka srednia ocene - ale sie usprawiedliwiam :) - w tamtym wypadku srednia pokrywa sie z solidnymi opiniami :P

Juicy prownywal bym do marty nie louise...

Sory za ot :) ale bronie swoich hebli :P

 

Co do tematu - jak pisalem wczesniej - do skakania bral bym mechanike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sa tez osoby ktore jezdzily na Juicy 7 i polecaja Louise jako ze jest tansza i porownywalnie skuteczna w hamowaniu.

Kiedys jak w koncu bede kupowal hydraulike te sie bede zastanawial nad tymi dwoma moze jeszcze marta dojdzie.

 

Faktycznie zrobil sie OT wiec sory. Mysle ze juz EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...