Skocz do zawartości

[Blog]Mój własny blog o tematyce rowerowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio założyłem bloga, w sumie głównie po to by czerpać korzyści z reklam - wszystkie korzyści przeznaczam na nowe komponenty by złożyć bajka moich marzeń, jak chcecie możecie pomóc ;-)

Ale oczywiście nie mógłbym pisać o niczym innym jak o rowerze :-)

Parę tematów zerżnąłem wprost z forum ale wydały mi się interesujące, mogę mieć tylko nadzieję że mnie za to nie zlinczujecie. Nowy post co kilka dni. Mile widziane jakieś pomysły o jakich doświadczeniach napisać, bo sam nie wiem co może być interesujące.

 

Oto link do bloga: Offroad na dwóch kółkach

 

Chętnie przyjmę wszelką pomoc i krytykę :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykę? Prosze bardzo.

 

Po pierwsze, "zżynanie" ani nie jest w dobrym stylu, ani nie jest uprzejme wobec autorów, ani nie koniecznie jest zgodne z prawem. Niech Cię ręka boska broni przed podbieraniem czegokolwiek ode mnie.

 

Po drugie, postawa "chcę na Was zarobić i to najlepiej bez własnego większego wysiłku" może nie nastawiać ludzi pozytywnie. Mnie już nastawiła bardzo negatywnie. Gdybyś otworzył blog, bo masz coś ciekawego do napisania. Albo chociaż umiesz fajnie pisać o czymkolwiek... No właśnie...

 

Po trzecie, pisać to trzeba umić. Klecenie zdań tego typu:

Podejmując niegdyś decyzję o kupnie roweru za prawie 3,5 tyś złotych, znajomi wręcz chcieli wybić mi z głowy ten pomysł.

Powinno Cię dyskwalifikować w oczach wszystkich osób, które cokolwiek w życiu czytały poza internetem. I w moich oczach dyskwalifikuje.

 

Nie wiem czemu imiesłowy są nie do ogarnięcia dla przynajmniej połowy Polaków.

 

Dobra, dość znętów z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przeczytałem ( w sumie niewiele tego) i dokładając do tego słowa napisane w poście - choćby te

Parę tematów zerżnąłem wprost z forum

powodują,że ..... zresztą posłużę się cytatem z Twojego bloga

 

"Rób to, co kochasz i rób to porządnie, albo nie rób wcale"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN 2i

 

Dobra, TEMATÓW do pisania a nie samych tekstów, nie rozumiem Waszego oburzenia w tym akurat momencie.

I nawet słowa nie napisałem o tym, że na kimkolwiek chcę zarobić. Zbieram sobie na nowe części i robię co mogę.

Rozumiem że nie piszę najlepiej. W tym miejscu dzięki, potrenuję imiesłowy na najbliższych fakulcach :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio założyłem bloga, w sumie głównie po to by czerpać korzyści z reklam

 

Nie wiem w jaki sposób chcesz zarabiać na reklamach, ale używanie usługi blogspot w celach komercyjnych jest niedozwolone (z tego co kojarzę).

Żeby w ogóle myśleć o komercyjnym wykorzystaniu bloga jako takiego przede wszystkim:

1) Oglądalność.

2) Treść.

3) Szata graficzna.

Twój blog nie spełnia żadnego z tych warunków, a zaistnieć muszą wszystkie trzy by ktokolwiek chciał tam umieszczać reklamy. Poza tym zainteresuj się tym od strony prawnej, bo zanim zaczniesz zarabiać ktoś wcześniej może ci się do skóry dobrać za nielegalne użycie usługi. Uważałbym także na prawa autorskie go grafiki, którą publikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.blogger.com/terms.g

 

"7. Usługa nie podlega sprzedaży. Przetwarzanie, powielanie, kopiowanie, sprzedawanie i wykorzystywanie w celach komercyjnych (a) jakiejkolwiek części Usługi, (B) zastosowania Usługi lub © dostępu do Usługi jest zabronione, o ile nie zostanie na to uzyskana pisemna zgoda firmy Google."

 

A gdyby było coś nie jasne: http://pl.wiktionary.org/wiki/komercyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście sobie lincz na nim urządzili!

 

Pisz człowieku, tylko z głową! Sam zarabiam pisząc o rowerach i podpowiem, że choć początki nie są łatwe, szybko można nauczyć się klecić składne zdania. Znajdź sobie jakiegoś korepetytora, który Ci będzie recenzował teksty pod względem stylistycznym i ucz się jak Ci teksty poprawia. Jeśli na rowerach się znasz i nie będziesz tylko pisał czego to sobie nie kupiłeś/co dzisiaj na obiad to może coś z tego wyjdzie.

 

Bo wbrew pozorom mało jest ludzi, którzy umieją jednocześnie pisać, znać się na rowerach i jeszcze mieć coś sensownego do powiedzenia.

 

Na razie jednak dużo pracy przed Tobą, już w pierwszym zdaniu widocznym na blogu można znaleźć kilka błędów, a to mocno odstrasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście sobie lincz na nim urządzili!

 

E tam. Zaraz lincz. Jaki blog jest - każdy widzi.

Ale kwestię zarabiania na usłudze niekomercyjnej trzeba szczególnie podkreślić, żeby potem nie było ewentualnego rozczarowania, gdy ktoś zapuka do drzwi o odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...