Skocz do zawartości

[Rower, 29er]Trek (Garry Fisher) X-Caliber - opinie i porady


maku80

Rekomendowane odpowiedzi

Wiajcie, trafił mi się ten rowerek Rower Trek X-Caliber czy możecie mi coś o nim powiedzieć, podzielić się opiniami na jego temat, przekopując forum natknąłem się na temat z pękającymi ramami u Garrego, jak się ma sprawa z dostępnością obręczy tubleesowych w rozmiarze 29 bo ten ma chyba zwykłe, opony jakieś do wiosny chyba na necie znajde, w sklepie doradzili rozmiar ramy 21 cali przy moim wzroście (200cm), chyba będzie ok, bo jest jeszcze rozmiar 23 cale, ale ten chyba za duży może być.

 

Wszystkie negatywne i pozytywne uwagi mile widziane

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosc wykonania tych rowerow i wynikajaca z tego pekalnosc wola o pomste do nieba, geometria jest jedyna w swoim rodzaju, co nie znaczy, ze dobra - generalnie rower swietny, ale nie dla kazdego, raczej dla kilku procent bikerow xc, dlatego tez proponowalbym pomyslec nad czyms innym, przede wszystkim mniej awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria mi pasuje, ten rower to jednak tylko nowy z pewną gwarancją, i ewentualnym drugim rowerem w zapasie :) i na wszelki wypadek trzeba używać oryginalną sztycę, żeby nie wprowadzać zmian w fabrycznej konfiguracji. Moje sprawy były jeszcze z innym importerem, w Stanach gwarancja to gwarancja, w Polsce był sajgon, i 6 miesięcy bez ramy, bo się Panom myliło... a gdy Stany przysłały mi już przez Wrocław w rekompensacie karbon, to musiałem "symbolicznie " zapłacić od tego cło... Inni fiszerowcy jednak dostawali ramy szybciej i czasami nawet te kominy pękały im po dwa razy.

 

Garego nigdy nie kupujemy jednak z drugiej ręki bo w teorii gwarancja dotyczy tylko 1 właściciela. Mój najstarszy gary nie pękł tak jak wszystkie późniejsze. była rysa na spawie, w tamtej wersji jeszcze nie było komina..

 

ups ... mam G2, ale widelec G1... i taką geometrię znam jest dobrze, jedynie na podjazdach ciut trudno podjeżdżać 3km na godzinę... rower lubi chybotać. np jak się zatrzymałem w betonowej rynnie na Ochodzitę to nie mogłem wewnątrz niej już ruszyć bo byl efekt pijaniego zająca i musiałem zjechać na "kratki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Treka X-Caliber od roku. Zmieniłem tylko napęd na XO i koła na No Tubes. Rower rewelacja i każdy, kto się na nim przejechał, był zachwycony. Pękające kominy występowały w starszych modelach Garego Fishera, X-Caliber ma stosunkowo niski komin i tam nie ma co pękać, chyba, ze ktoś ma 30 kg nadwagi, to wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2m wzrostu i waga 95-97kg,także chyba nie mam nadwagi, czy dętki do tego roweru, to jest duży problem z kupnem??? Na allegro znalazłem bodajże jedną w rozmiarze 29.

Obręcze do tej maszyny to tylko do przeróbki na bezdętkowe stosując mleko i opaskę,czy są szanse na znalezienie obręczy typu Tubless????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej kupić scotta scale, który ma niemal identyczną geometrię jak GF tfu trek, nawet obecne treki mają zwężającą się rurę pod siodłową - po co nie wiem - skoro w 26" modelach tego nie stosują, 2/3 rowerów GF na jakich jeździłem spotkał taki sam los, pęknięcie tuż nad rurą górną NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej kupić scotta scale, który ma niemal identyczną geometrię jak GF tfu trek, nawet obecne treki mają zwężającą się rurę pod siodłową - po co nie wiem - skoro w 26" modelach tego nie stosują, 2/3 rowerów GF na jakich jeździłem spotkał taki sam los, pęknięcie tuż nad rurą górną NIE POLECAM

 

Geometria w X-Caliberze jest inna za sprawą G2.

 

Od kilku dni jestem posiadaczem właśnie X-Calibera 2011r. Przy wzroście 193cm mam rozmiar XL. Wydaj się, że jest ok. Nie planowałem zakupu nowego roweru, ale okazyjna cena i bardzo pozytywne odczucia z testowej przejażdżki przekonały mnie do tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/3 rowerów GF na jakich jeździłem spotkał taki sam los, pęknięcie tuż nad rurą górną NIE POLECAM

 

Rozumiem że piszesz o modelach 2011 ? Zauważ, że ramy treka to nie to samo co stary Gary Fisher. Stare fishery faktycznie pękały, oczywiście z tego co się orientuje nikt nie miał problemu z wymianą ramy na nową.

Co do geometrii G2 to mi pasuje idealnie, jeździłęm na wielu 29erach ale właśnie na treku jeździło mi się najlpiej. Ja akurat mogę x-calibra polecić w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to samo, pytanie czy jest lepiej, czy jeszcze gorzej - ja slyszalem, ze ogolna jakosc wykonania poszla w dol...ale podkreslam, ze zaslyszane, bo z zalozenia gf sie nie tykam

 

inna sprawa, ze wazac twoje 73kg trzeba trafic juz na kompletna tandete i fuszerke, zeby cos peklo :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że piszesz o modelach 2011 ? Zauważ, że ramy treka to nie to samo co stary Gary Fisher. Stare fishery faktycznie pękały, oczywiście z tego co się orientuje nikt nie miał problemu z wymianą ramy na nową.

 

nawet w nowych modelach 29" z logo TREK rura podsiodłowa powyżej rury górnej ma inną średnicę niż poniżej, wyjmij sztycę włóż palca a sam się przekonasz że rozwiązanie takie utrzymuje sztycę jedynie na odcinku kilku cm a nie kilkunastu jak w modelach na 26" gdzie sztyca jest średnicy 31,6 i rura podsiodłowa ma taką samą średnice wewnętrzną na całej długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moj Gary X-Caliber rocznik 2008 jest wlaśnie - od trzech tygodni - w serwisie Treka na gwarancji przez pękniętą ramę . Sam rower jest bardzo dobrze przemyślany i chyba jednak wart polecenia. Mam jednak nadzieję, że nowa rama nie będzie miała wspominanej wady.

Edytowane przez Miesny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...