Skocz do zawartości

[zawody] Powerade Suzuki MTB Marathon 2012


Jarek516

Rekomendowane odpowiedzi

No Dziewiczą męczę regularni ale ostatnio kilka razy wybrałem się właśnie w kierunku obornik i toru crossowego czyli właśnie praktycznie po ścieżce maratonu no i żadnej "góry" nie widziałem. A tu patrze na profil trasy i się okazuje że coś jest ;).

A swoją drogą szkoda że Thulecup się w tym roku wyniosło z Dziewiczej bo było na co popatrzeć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murowana jest płaskim maratonem, coś a la Mazovia. Trudność wynika przede wszystkim z dystansu i ostrego tempa narzucanego przez zawodników na w miarę łatwej trasie. Jedyne podjazdy to okolice Dziewiczej Góry - strome, ale krótkie. Sporo leśnych duktów, trochę znienawidzonych przeze mnie przejazdów przez łąki. Po wjeździe na niebieską część jest z 500m piaszczystego, szerokiego pola które trudno raczej ominąć (można próbować bokiem, przez lasek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak jest ale wg profilu to właśnie na 9 km trasy jest najbardziej stromy podjazd i zjazd. To jakiś lokalny szczyt w okolicach Starczanowa?

 

 

Niestety nie będzie tego podjazdu a szkoda bo by się stawka trochę uporządkowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w projektowaniu, koncepcja cała jest kolegi który od lat za to odpowiadał. Trochę uwag wniosłem i zostały uwzględnione - można powiedzieć, że końcówka jazdy nad samą Wartą i nawrót zygzakami na wzniesienia jest mój.

Powód dla którego nie ma tego podjazdu - brak zgody Nadleśnictwa. Jeszcze to nie jest wszystko co ten teren oferuje, trzeba brać co jest, ale nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN 2i

 

100% zjadzu dokładnie nie sprawdzałem ale wygląda to tak że podjazd jest pod killera poźniej przelatujemy na wprost koło wierzy i dalej właśnie z gpsem nie sprawdziłem bo mi padła bateria w telefonie. Jutro jadę na trening to sprawdzę dokładny objazd dziewiczej.

Generalnie trasa przez dziewiczą jest odwrotna do tego co w zeszłym roku z tym że usunięty jest ten jeden zjazd ostry zakręt i podjazd od strony parkingu. Podobno z uwagi na durzy ruch pieszy na tym podejściu.

 

Na chwilę obecną wygląda to tak że sam dół kilera to głęboki piach ale sam podjazd jeszcze jest do zrobienia choć coraz to bardziej sypki a przez to trudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to objechałem tak z połowę trasy bo na więcej mi nie styknęło czasu i tak:

1. Dziewicza góra cofam to co pisałem wcześniej odnośnie zlikwidowania zjazdu i podjazdu koło parkingu. trasa jest praktycznie taka jak w ubiegłym roku tyle że w przeciwnym kierunku. Sam dojazd do killera jest zmieniony i idzie od strony niebieskiego szlaku dodam że jest tam kilka delikatnych podjazdów które skutecznie uszczuplają siły przed samym podjazdem na kilera.

2. Piachu na trasie trochę jest choć na razie tragedii nie ma - to piaszczyste pole w murowanej na razie jest do przejechania "drogą" bardziej w polu

3. Podjazd na 7 km trasy ( o ile będzie) jest w miarę łagodny ale dość długi i idzie się zmęczyć

4. To co mnie zastanawia to gdzieś w okolicach 4 km trasy napotkałem na rzeczkę na której leżały tylko 2 drzewka i to mnie mocno zastanawia.... przejście po drzewach? to będą korki przejazd przez rzekę hmm 4 metry szeroka 0,5 głęboka i do tego koryto dość mocno obniżone więc nie idzie przejechać z rozpędu... Więc albo przeoczyłem jakiś mostek , albo organizatorzy jakiś sklecą, albo będzie baaardzo ciężka przeprawa i duże korki.

5. Reszta trasa to przyjemne ścieżki leśne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosiu ja objazd właśnie na RK robiłem :). trasa jest faktycznie lepsza niż w zeszłym roku bo piachu mniej

 

michuuu a byłeś na objeździe? Jak wygląda ten piaszczysty zjazd? Można iść ostro i rozpędem w rzekę czy raczej trzeba bardziej kombinować żeby przez kiere nie wylecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

100% zjadzu dokładnie nie sprawdzałem ale wygląda to tak że podjazd jest pod killera poźniej przelatujemy na wprost koło wierzy i dalej właśnie z gpsem nie sprawdziłem bo mi padła bateria w telefonie. Jutro jadę na trening to sprawdzę dokładny objazd dziewiczej.

Generalnie trasa przez dziewiczą jest odwrotna do tego co w zeszłym roku z tym że usunięty jest ten jeden zjazd ostry zakręt i podjazd od strony parkingu. Podobno z uwagi na durzy ruch pieszy na tym podejściu.

 

Na chwilę obecną wygląda to tak że sam dół kilera to głęboki piach ale sam podjazd jeszcze jest do zrobienia choć coraz to bardziej sypki a przez to trudny

 

Wszystko fajnie, dzięki za recenzję, ale...

 

zostaw to kolarstwo i maszeruj na lekcje!!! :sick::icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za orty ale na szkołę to już za późno. Pewnie dlatego tyle błędów strzelam - bardziej mi rowerowanie w głowie niż wracanie do podręczników i nauka pokrętnej ortografii. Niniejszym spalam się ze wstydu (zwłaszcza za kaliber błędów) i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...